Rafał Wolski minął trzech widzewiaków jak tyczki - fot. Mishka

Pod lupą LL! - Rafał Wolski

Tomek Janus - Wiadomość archiwalna

Już w ligowym meczu z Widzewem Łódź Rafał Wolski pokazał się z dobrej strony i wpisał się na listę strzelców. Niespełna 19-letni zawodnik został nagrodzony za swoją dobrą postawę i pucharową potyczkę z łodzianami zaczął w wyjściowym składzie. Lupa LL! została więc skierowana na gracza urodzonego w Kozienicach. Okazało się to strzałem w dziesiątkę.

Młody legionista miał udział przy każdej z trzech bramek. Początku nie miał jednak łatwego. Pod nieobecność Macieja Rybusa to właśnie Wolski odpowiadał za dośrodkowania z rzutów rożnych. Jego dogrania pozostawiały jednak wiele do życzenia. Od pierwszej minuty "Wolak" był bardzo aktywny, ale niewiele z tego wynikało. Tak jak w 39. minucie, gdy w dobrej sytuacji źle podawał do Manu. Wraz z upływem czasu gra Wolskiego wyraźnie się jednak poprawiała. W 44. minucie niewiele zabrakło, by 19-latek wpisał się na listę strzelców. Chwilę później Wolski wywiódł w pole defensorów Widzewa i tym nie pozostało nic innego niż wsparcie się faulem. Była to jednak ich zła decyzja, bo chwilę później Jakub Wawrzyniak popisał się fantastycznym uderzeniem i było 1-0.

W drugiej połowie Wolski nie zwalniał tempa. W 56. minucie młody pomocnik dobrze podawał do Janusza Gola. Ten uderzył na bramkę Bartosza Kanieckiego, a do odbitej przez bramkarza Widzewa piłki dopadł Manu i podwyższył na 2-0. W 63. minucie "Wolak" pozazdrościł kolegom i sam wpisał się na listę strzelców, a gol był wyjątkowej urody. "Proszę Państwa! Czapki z głów przed Wolskim! Dostał piłkę na 17. metrze, kiwnął rywali, położył kolejnego, wpadł w pole karne i z dość ostrego kąta posłał piłkę w kierunku bramki. Futbolówka jeszcze przeleciała po rękach Kanieckiego, po czym wpadła do bramki przy dalszym słupku!" – tak relacjonowaliśmy trzecie trafienie dla Legii w naszej relacji LIVE!

W dwóch meczach z Widzewem Wolski pokazał, że przyszłość w Legii może należeć do niego. Sam zawodnik wie, że czeka go jeszcze dużo pracy. "Na pewno dwa występy, w których zdobywa się bramki są świetną sprawą. Jednak nie mogę zapominać o tym, żeby ciężko trenować, żeby nie zapominać o tym na zajęciach. Jestem młody i ciągle się rozwijam, ciągle się uczę od bardziej doświadczonych kolegów. Natomiast gole w meczach są dodatkowym bodźcem do dalszego wysiłku" – mówi "Wolak".

Poniżej przedstawiamy meczowe statystyki Rafała Wolskiego (w nawiasie pierwsza + druga połowa).