Janusz Gol - fot. Mishka
REKLAMA

26. urodziny Gola

Redakcja - Wiadomość archiwalna

26 lat temu w Świdnicy przyszedł na świat pomocnik warszawskiej Legii Janusz Gol. Jego droga do "wojskowych" wiodła przez występy w Polonii/Sparcie Świdnica i GKS-ie Bełchatów. Zimą 2011 r. Gol trafił na Łazienkowską. Choć w barwach Legii nie rozegrał jeszcze zbyt wielu spotkań, to i tak już zapisał się w historii jako strzelec bramki na wagę awansu do fazy grupowej Ligi Europy.

O Gola Legia stoczyła prawdziwy bój z GKS-em Bełchatów, który nie miał zamiaru pozbywać się swego gracza. Istniało nawet ryzyko, że rundę wiosenną sezonu 2010/2011 dzisiejszy jubilat spędzi w drużynie Młodego GKS-u. Ostatecznie Gol trafił na Łazienkowską, ale początkowo nie zachwycał.

W obecnym sezonie Gol prezentuje się jednak zdecydowanie lepiej. W 21 meczach zdobył trzy bramki dla Legii. Wystąpił tez w dwóch spotkaniach reprezentacji Polski. Niemiło wspomina za to rewanżowy mecz z Rapidem Bukareszt, gdy swój występ zakończył z czerwoną kartką na koncie po 16 minutach gry.

Z okazji urodzin redakcja LL! życzy Januszowi Golowi by zawsze zdobywał tak ważne bramki, jak ta z meczu ze Spartakiem oraz cieszył się z trofeów zdobywanych w barwach Legii. Janusz Gol allez allez!


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.