Zagłębie Sosnowiec w meczu z Elaną - fot. 100% Zagłębie Sosnowiec

Grali przyjaciele: Pogoń liderem

Olimpia Elbląg w końcu wygrała ligowe spotkanie, ale nadal zajmuje ostatnie miejsce na zapleczu ekstraklasy. Niewiele lepiej radzi sobie II-ligowe Zagłębie, które zajmuje miejsce spadkowe. Pogoń Szczecin wygrała na wyjeździe z Polonią Bytom i prowadzi w tabeli pierwszej ligi.

I liga: Polonia Bytom 0-3 (0-1) Pogoń Szczecin
2' Edi Andradina, 48' Djoussé, 60' Frączczak 60

Pogoń: Radosław Janukiewicz - Peter Hricko, Błażej Radler, Emil Noll, Przemysław Pietruszka - Adam Frączczak, Mateusz Szałek (81' Robert Mandrysz), Bartosz Ława, Edi Andradina (64' Takafumi Akahoshi), Robert Kolendowicz - Donald Djoussé (74' Vuk Sotirović)

Pierwszą bramkę dla Pogoni już w 2. minucie spotkania zdobył z rzutu wolnego Edi Andradina. Dwie minuty później mogło być już 2-0, ale Andradina tym razem nie zdołał umieścić piłki w siatce. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy doszło do przepychanek na boisku, a na trybuny został odesłany asystent trenera Marcina Sasala Jerzy Rot. Drugą bramkę Portowcy zdobyli kilka minut po przerwie, a jej strzelcem był Djoussé. Trzeci gol padł po dośrodkowaniu Pietruszki w pole karne i wybiciu piłki przez bramkarza Polonii wprost na głową Frączczaka, który bez problemu umieścił futbolówkę w siatce.
Portowcy plasują się obecnie na pierwszym miejscu w tabeli pierwszej ligi.

I liga: Olimpia Elbląg 1-0 (0-0) Górnik Łęczna
66' Iwan

Olimpia: Krzysztof Stodoła - Grzegorz Miecznik (75' Sławomir Szary), Mykoła Dremluk, Marcin Staniek, Paweł Wojciechowski - Mateusz Kołodziejski, Mariusz Muszalik, Lubomir Lubenow, Bartosz Iwan (70' Bartłomiej Bartosiak), Krzysztof Kaczmarczyk - Daniel Koczon (81' Adam Banasiak)

Olimpia w końcu zdobyła trzy punkty. Przed własną, skromną publicznością (tylko 200 os.) pokonała zespół z Łęcznej. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył w 66. minucie Bartosz Iwan. Siedem minut później Lubomir Lubenow z Olimpii ukarany został drugą żółtą kartką i wyleciał z boiska.

II liga: Zagłębie Sosnowiec 1-2 (0-1) Elana Toruń
50' Marek - 44' Mikołajczak, 62' Sędziak

Zagłębie: Mateusz Wieczorek, Dawid Ryndak, Adrian Marek, Sławomir Jarczyk, Adam Mójta, Sebastian Domański (46' Marcin Strojek), Piotr Zieliński, Wojciech Białek (67' Mateusz Madej), Michał Cyganek, (67' Marcin Sierczyński), Patryk Stefański, Rafał Jankowski

Zagłębie znowu traci punkty i to na własnym stadionie. Pierwszego gola dla Elany zdobył tuż przed przerwą zawodnik Legii, Radosław Mikołajczak. Wyrównał Adrian Marek pięć minut po zmianie stron. Komplet punktów zdobyli jednak goście za sprawą Damiana Sędziaka, który w 62. minucie ustalił wynik meczu. Zagłębie zajmuje 17. miejsce w tabeli.

Eredivisie: AZ Alkmaar 3-0 FC Den Haag
11' Brett Holman, 64' Adam Maher, 83' Josmer Altidore

Den Haag przegrał wysoko wyjazdowe spotkanie z AZ Alkmaar. W tym sezonie niestety Bociany znowu będą broniły się przed spadkiem. Wynik meczu w 11. minucie otworzył Holman, a kolejne dwa trafienia gospodarze zdobyli po przerwie. Den Haag z 13. punktami na koncie zajmuje 14. miejsce w tabeli Eredivisie.