Paweł Kosmala i Mariusz Walter - fot. Woytek
REKLAMA

Rekordowy budżet. Legia nie pożyczy pieniędzy od ITI

Fumen, źródło: Rzeczpospolita - Wiadomość archiwalna

Jak informuje "Rzeczpospolita", budżet KP Legia Warszawa wyniesie w tym sezonie aż 74 miliony złotych. To rekordowa kwota w historii drużyny z Łazienkowskiej. Istotny jest fakt, iż tym razem klub nie będzie musiał się zadłużać jeszcze bardziej wobec ITI, jak to miało miejsce w minionych latach. "W tym sezonie nie pożyczamy już z ITI żadnych pieniędzy" - przyznał prezes Legii, Paweł Kosmala.

Skąd takie optymistyczne podejście prezesa? Szansa jest upatrywana w nowym stadionie, który ma przynosić zyski. Dla przykładu wpływy z samych biletów meczu Legii z Rapidem Bukareszt sięgnęły 1,5 miliona złotych. Ponadto zarządcy liczą, iż uda się sprzedać komplet lóż VIP, które póki co nie cieszą się zbyt dużym zainteresowaniem. Z 40-tu lóż sprzedano połowę.

Zdaniem "Reczpospolitej", z praw sportowych pochodzi średnio 10 – 12 proc. budżetu Legii w sezonie. W tym przychody z tytułu rozgrywek sięgną więcej niż zwykle: 17 mln zł, ze względu na mecze UEFA. Kolejne 17 mln zł zapewnią sponsorzy, a pozostałe 10 mln zł inne wpływy (np. ze stadionowych sklepów).

Jeśli Legia będzie musiała poszukiwać gotówki, zdaniem Pawła Kosmali, jest na to kilka innych sposobów niż zadłużanie się u właściciela. "Na pewno rosnące przychody pomogą zbilansować koszty, ale jest też rynek pożyczek i giełda, choć to bardzo specyficzne źródło finansowania" – wskazał.

Jednocześnie Kosmala zastrzegł, iż klub nie zostanie wprowadzony na giełdę, o czym wspominano wielokrotnie w przeszłości. Ponadto prezes Legii zaprzeczył też, żeby były plany sprzedaży klubu.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.