Grali przyjaciele

Piłkarze Olimpii Elbląg zremisowali przed własną publicznością z GKS-em Katowice, grając przez 23 minuty w osłabieniu. Niestety ZKS, prowadząc 2-1, stracił 10 minut przed końcem spotkania bramkę i dwa punkty. Olimpia nadal jest ostatnia w tabeli pierwszej ligi. Pogoń wygrywając u siebie z Górnikiem Polkowice utrzymała prowadzenie w tabeli na zapleczu ekstraklasy. 2-3 przegrało drugoligowe Zagłębie w wyjazdowym meczu z ROW-em.

I liga: Olimpia Elbląg 2-2 GKS Katowice
Łukasz Zaniewski 14, Bartosz Iwan 32 - Przemysław Pitry 26, Deniss Rakels 80

Olimpia: 1. Krzysztof Stodoła - 3. Paweł Wojciechowski, 2. Marcin Pacan, 4. Mykoła Dremluk, 21. Sławomir Szary - 22. Łukasz Zaniewski, 16. Grzegorz Miecznik (65, 25. Adam Banasiak), 6. Mariusz Muszalik (90, 20. Paweł Żuraw), 5. Krzysztof Kaczmarczyk, 9. Mateusz Kołodziejski - 24. Bartosz Iwan (72, 17. Michał Pietroń).

Piłkarze Olimpii mieli spore szanse na komplet punktów z GKS-em, ale ostatecznie zapisali na swoim koncie tylko jedno oczko. Łukasz Zaniewski dał gospodarzom prowadzenie w 14. minucie gry. Wyrównał w 26. minucie Pitry, ale sześć minut później, za sprawą Bartosza Iwana, Olimpia prowadziła ponownie. Niewykluczone, że nie zmieniło by się to do końca meczu, gdyby w 67. minucie Paweł Wojciechowski nie otrzymał drugiej żółtej kartki i tym samym nie osłabił swojej drużyny. 10 minut przed końcem meczu do wyrównania doprowadził Deniss Rakels. Olimpia nadal jest ostatnia w tabeli pierwszej ligi. Kibice gości pojawili się na stadionie pod koniec pierwszej połowy, a pod koniec meczu odpalili race.

I liga: Pogoń Szczecin 3-2 Górnik Polkowice
Bartosz Ława 5, Donald Djoussé 40, 53 - Krzysztof Janus 3, Marcin Nowak 44

Pogoń: 84. Radosław Janukiewicz - 8. Peter Hricko, 2. Błażej Radler, 19. Emil Noll, 6. Przemysław Pietruszka - 9. Adam Frączczak (68, 17. Maksymilian Rogalski), 4. Mateusz Szałek (77, 16. Robert Mandrysz), 20. Bartosz Ława, 5. Andradina (87, 27. Takafumi Akahoshi), 11. Robert Kolendowicz - 7. Donald Djoussé.

II liga: ROW Rybnik 3-2 Zagłębie Sosnowiec
Jarosław Wieczorek 15, 28 (k), Kamil Kostecki 90 - Patryk Stefański 7, Rafał Jankowski 60