Młodzież: mecze sobotnie i niedzielne

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Młode Wilki z roczników 95-7 zakończyły zwycięsko rozgrywki ligowe. Juniorzy młodsi po golach Szczepańskiego wygrali po ciężkim meczu z Bronią Radom. Ich o rok młodsi koledzy pokonali 6-0 Agrykolę. Z kolei w meczu Legii 97 z Prochem Pionki po słabej I połowie, po przerwie legioniści zdobyli trzy gole. W turnieju o Puchar Burmistrza Dzielnicy Włochy miejsce 5-6 zajęła CWKS Legia 2001. Chłopcy z rocznika 99 zajęli w tym samym turnieju 7. miejsce dzień później.

Legia 95 2-1 (0-1) Broń Radom 95 - Zdjęcia z meczu
0-1 29 min. Jakub Chrzanowski (as. Mateusz Wicik)
1-0 61 min. Damian Szczepański (as. Krystian Pomorski)
2-0 66 min. Damian Szczepański (dob. strz. Grzegorza Tomasiewicza)

Legia: Smyłek - Waszkiewicz, Kucharski, Najemski [96], Okieńczyc - Mazik (41' Tomasiewicz [96]), Zawal, Pomorski (73' Dmowski), Stolarz - Rosiński (55' Szczepański), Arak

Spotkanie z czwartą w tabeli Bronią było jednym z cięższych w tej rundzie, tym bardziej że wobec absencji 10 z 22 graczy, trener Wójcik musiał sięgnąć po kilku zawodników młodszego rocznika (którzy notabene zdali ten egzamin). Goście podjęli rękawicę i mecz był zacięty i stosunkowo otwarty, nie brakowało okazji bramkowych z obu stron. Parokrotnie w pole karne przedarł się Alek Stolarz, ale Młodym Wilkom zabrakło dobrego wykończenia. To zemściło się po pół godzinie gry, gdy prowadzenie dla Broni zdobył Jakub Chrzanowski.
Po przerwie legioniści spisywali się dużo lepiej. Dwukrotnie gola mógł zdobyć Kuba Arak, ale przegrał pojedynk i sam na sam z bramkarzem. Po stałym fragmencie gry centymetrów zabrakło z kolei zamykającemu akcję na długim słupku Janowi Okieńczycowi. Impas przerwał w końcu prowadzony na 25 minut przed końcem Damian Szczepański, który najpierw wykazał się największym sprytem w zamieszaniu podbramkowym doprowadzając do wyrównania. Ten sam gracz kilka minut później skutecznie dobił piłkę po strzale (doskonale spisującego się dziś) innego gracza młodszego, '96-go rocznika, Grzegorza Tomasiewicza. Goście dwukrotnie groźnie skontrowali, ale Mikołaj Smyłek nie miał problemu z obroną strzałów.

Legioniści zakończyli rundę na trzecim miejscu z dorobkiem 28 punktów (9 wygranych, 3 porażki, 1 remis) i stratą 9 oczek do prowadzącej Polonii. Bilans bramkowy to: 46-10.

Agrykola 96 0-6 (0-1) Legia 96 - Zdjęcia z meczu
0-1 Paweł Radziszewski (as. Marcin Kraska)
0-2 52 min. Michał Stasz (as. Kamil Anczewski)
0-3 62 min. Michał Stasz (as. Marcin Kraska)
0-4 65 min. Michał Stasz (as. Kamil Anczewski)
0-5 70 min. Jakub Nidzgorski (as. Marcin Kraska)
0-6 76 min. Daniel Turżonek (as. Rafał Makowski)

Legia: Jędraszczak – Ozga, Podsiadło, Makowski, Baranowski – Kraska, Turżonek, Mlonek (41’ Maj [97]), Nidzgorski – Anczewski, Radziszewski (41’ Stasz [97])

Legia 97 3-0 (0-0) Proch Pionki 97 - Zdjęcia z meczu
1-0 38 min. Michał Podlecki (rzut wolny po faulu na Wiktorze Wiszorowskim)
2-0 55 min. Michał Stasz (as. Michał Podlecki),
3-0 70 min. Wojciech Jaroszko (rzut karny po faulu na Michale Staszu)

Legia: Wojcieszak – Wojczuk (26’ Gregorczuk [98]), Orłowski [98](36' Wiszorowski [98]), Kostrzanowski (Kpt), Witkowski – Wiśniewski, Krasuski, Podlecki, Cieślak (56’ Jaroszko) – Zaradny, Mamla (43’ Stasz)

Legia 99 4-3 gracze testowani
0-1
1-1 Bartek Faliszewski (as. Mateusz Kinast)
1-2
2-2 Kuba Knap (as. Emil Możdżonek)
2-3
3-3 Mateusz Kinast (as. Bruno Parzych)
4-3 Mateusz Kinast (as. Bartek Faliszewski)

Legia: Kalinowski, Śmigielski - Pruszyński, Rosiński, Sobierański, Janicki, Kostrzycki, Rybak, Hryniuk, Możdżonek, Staśkiewicz, Parzych, Faliszewski, Agnyziak, Malesa, Wawrzyn, Knap, Kinast

Turniej o Puchar Burmistrza Dzielnicy Włochy - rocznik 2001 - Zdjęcia z turnieju

W turnieju wzięły udział dwie drużyny CWKS. W turnieju porannym uczestniczyła drużyna, w której sporą część stanowili gracze rocznika 2002. W zmaganiach po południu występowała teoretycznie mocniejszy skład. Legioniści nie zdołali ostatecznie awansować do czołowej czwórki. Blisko tego była pierwsza drużyna, która w decydujacym meczu zremisowała 1-1 z Okęciem i zabrakło jej do awansu jednego punktu. W obu zespołach zagrało kilku nowych zawodników, dla kilku był to z kolei występ pożegnalny.