Sparing: Młoda Legia 2-1 Orlęta. Legia testowała dwóch graczy z USA

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Młoda Legia wygrała sparingowy mecz z Orlętami Radzyń Podlaski 2-1 (0-1). Do przerwy 1-0 prowadzili goście, a bramkę zdobył z rzutu wolnego Tomasz Tymosiak. W drugiej połowie gole zdobywali już tylko legioniści. Najpierw - w 69. minucie - do siatki trafił Norbert Misiak, który kilka minut wcześniej pojawił się na boisku, a w doliczonym czasie gry zwycięstwo zapewnił legionistom Mateusz Romachów.

W meczu oprócz kilku graczy podstawowego składu Młodej Legii szansę gry, w szczególności w pierwszej połowie, otrzymało także kilku zawodników, którzy do tej pory rzadko występowali w lidze, albo do niedawna leczyli urazy (m.in. Kursa, Tietz, Świerk, Breś, Karniszewski i Gąsior), jak również dwóch testowanych zawodników z USA (w tym 18-letni bramkarz Kamil Kamiński z klubu Belin Prsto SC, który trenuje z Legią od dłuższego czasu). Z powodu kontuzji zabrakło m.in. Cichockiego, Widejki, Kopczyńskiego, Rzuchowskiego i Bojka, z pierwszą drużyną trenował Dominik Furman, a na zgrupowaniu reprezentacji U-19 przebywa napastnik Kamil Kamiński; nie wystąpił również Bartosz Żurek. Oba zespoły stworzyły sobie bardzo dużą liczbę sytuacji podbramkowych, ale legioniści skuteczni byli dopiero po przerwie.

Sparing: Młoda Legia 2-1 (0-1) Orlęta Radzyń Podlaski
0-1 9' Tymosiak
1-1 69' Misiak
2-1 90+ Romachów

Skład Legii: Konrad Jałocha (60' Kamil Kamiński) - Ryszard Breś (70' Marcin Bochenek), Cezary Michalak (46' Mateusz Lisiecki), Kamil Dankowski (60' Michał Grudniewski), Maciej Prusinowski (46' Bartłomiej Kursa) - Piotr Karniszewski (60' Norbert Misiak), Łukasz Bogusławski (46' Kordian Latos), Dawid Świerk (46' Marcel Gąsior), Kacper Starek (60' Aleksander Jagiełło) - Mateusz Pogonowski (46' Neil, 75' Mateusz Tietz) - Bartłomiej Czarnecki (46' Mateusz Romachów).