Statystyki w meczu z Zagłębiem

Tomek Janus - Wiadomość archiwalna

Legia Warszawa w dobrym stylu odrobiła ligowe zaległości. W meczu z Zagłębiem Lubin rywale nie mieli zbyt wiele do powiedzenia i przegrali aż 0-3. To kolejne spotkanie, w którym gra "wojskowych" może się podobać. Przewagę legionistów potwierdzają meczowe statystyki, które prezentujemy poniżej.

Na bramkę Aleksandra Ptaka piłkarze Legii uderzali 11 razy. Nieco aktywniejsi byli po przerwie, gdy sześć razy strzelali w kierunku bramki gości. Cztery uderzenia były celne, a dwa zamienione zostały na gole. Lubinianie Dusana Kuciaka niepokoili sześć razy. Słowacki bramkarz Legii po raz kolejny nie dał się jednak pokonać i nadal śrubuje rekord minut bez puszczonej bramki. Jeżeli Kuciak chciał się uwolnić od łatki następcy Jana Muchy, to udało mu się to bardzo szybko.

Ptaka najczęściej nękał Maciej Rybus. Pomocnik Legii otworzył wynik spotkania, a później zanotował asysty przy trafieniach swoich kolegów. Tradycyjnie aktywni z przodu byli także Danijel Ljuboja i Miroslav Radović. Podkreślić trzeba, że serbski duet wreszcie dostrzega innych graczy, co przynosi drużynie duże korzyści.

14 fauli legionistów i 13 przewinień gości – tak wyglądają statystyki nieprzepisowych zagrań środowego spotkania. O ile w pierwszej połowie obie drużyny popełniły solidarnie po siedem fauli, to po przerwie nieznacznie ostrzej zagrali "wojskowi".

Spośród legionistów przepisy najczęściej przekraczał Ivica Vrdoljak, który zanotował cztery faule. O jedno przewinienie mniej zapisał na swoim koncie Rafał Wolski. Łącznie nieprzepisowe zagrania zanotowało sześciu graczy Legii.

Na celowniku rywali najczęściej znajdował się Artur Jędrzejczyk. Prawy obrońca Legii potwierdza, że nie boi się twardej walki. Przeciwnicy nie za bardzo wiedzą jak sobie z tym radzić i uciekają się do nieprzepisowych zagrań. Rywale mają także problemy z upilnowaniem dynamicznego Rafała Wolskiego, co potwierdza statystyka fauli popełnionych na młodym legioniście.

59 odbiorów i 37 strat zanotowali legioniści w środowy wieczór. Najwięcej akcji rywali przerwał Inaki Astiz, który 11 razy uprzedzał gości. Aktywni byli także Artur Jędrzejczyk i Michał Żewłakow, którzy aż 17 razy krzyżowali szyki gości.

Jeśli weźmiemy pod uwagę statystykę strat, po raz kolejny powody do zadowolenia może mieć Danijel Ljuboja. O ile serbski napastnik przyzwyczaił kibiców do tego, że traci dużo piłek, to w ostatnich dwóch meczach zdecydowanie poprawił się w tym elemencie gry. Tym razem najwięcej strat zanotował Rafał Wolski.