REKLAMA
REKLAMA

Ojrzyński: Chodziłem na mecze Legii, ale zrobię wszystko, żeby Korona wygrała

Bodziach, źródło: korona-kielce.pl - Wiadomość archiwalna

W sobotnim meczu z Legią Korona zamierza utrzeć nosa drużynie z Łazienkowskiej. "Moi zawodnicy cieszą się, że spotkają się z takim przeciwnikiem, bo jeśli uda nam się ugrać dobry rezultat, to tym bardziej będziemy mieli wielką satysfakcję. W sobotę wyjdziemy na boisko po to, żeby utrzeć nosa Legii. A jak będzie w rzeczywistości? To już zweryfikuje murawa" - powiedział na przedmeczowej konferencji Leszek Ojrzyński, trener Korony.

"Wiemy, kto do nas przyjeżdża. Jest to rozpędzona Legia. Pewnie nie jest to tylko moje zdanie, ale warszawianie grają najlepszą piłkę w naszym kraju. Co prawda nie są jeszcze na pozycji lidera. Będziemy chcieli wszystko zrobić, żeby pokazać się na ich tle jak najlepiej i przede wszystkim ich zatrzymać. Myślę, że będzie to fajne widowisko, bo przyjemnie się ogląda i pewnie też gra z Legią" - mówi Ojrzyński.

Trener Korony uważa, że niezwykle istotna będzie tego dnia skuteczność jego podopiecznych. "Jeśli będziemy mieli okazję, a taką powinniśmy mieć, to musimy wszystko zrobić, żeby ją wykorzystać. Te okazje, które będziemy mieli, trzeba wykorzystać, bo potem to się może zemścić. Z drugiej strony trzeba zagrać również dobrze w obronie, najlepiej na zero z tyłu. Musimy krótko kryć zawodników gości, bo jak im się da zbyt dużo miejsca, to pewnie to wykorzystają. Łatwo się jednak mówi. Kwestią jest zamienić słowa w czyny" - przekonywał na przedmeczowej konferencji.

Ojrzyński przypomniał, że w Legii trenował drużyny młodzieżowe, a do przyjścia do warszawskiego klubu namawiał go... Maciej Skorża. "Jest to dla mnie wyjątkowy mecz, bo przecież w CWKS-ie zaczynałem moją karierę szkoleniową. Do przyjścia do Legii namówił mnie właśnie Maciej Skorża. Przez krótki okres prowadziliśmy nawet jedną drużynę. Na pewno sentyment został. Pamiętam jeszcze jak jako chłopak ze szkoły średniej chodziłem też na te wielkie mecze Legii z Interem czy Barceloną, a później z Valencią. Teraz jestem jednak po przeciwnej stronie barykady i zrobię wszystko, żeby to Korona się cieszyła w sobotę po spotkaniu" - zapewnia.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.