Młodzież: mecze czwartkowe i piątkowe

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W rozegranym w czwartek sparingu drużyna orlików CWKS Legia 2002 pokonała 10-6 Warszawską APN. Nieco gorzej poszło Młodym Wilkom w dwumeczu z Lechem w Poznaniu. Obie drużyny do przerwy remisowały, ale w drugich połowach górę wzięło lepsze wybieganie, bardziej wyrównany skład i pewniejsza gra obronna lechitów, którzy odnieśli zasłużone zwycięstwa. Chłopcy z rocznika 1998 ulegli 0-2, a o rok młodsi - 2-4.

Lech Poznań 98 2-0 (0-0) Legia 98
Gole: 43 i 70 min.

Legia: Ceran (41' Brylewski) - Gregorczuk (41' Wiszorowski), Iwański, Orłowski, Majewski - Leleno (60' Dikof), Żyro, Ostrowski, Waniek (65' Kaniecki), Hołownia (65' Korczakowski) - Napora

Bardzo wartościowy sparing legionistów z rocznika 1998. Przeciwnik dysponujący doskonałą motorycznie i wyrównaną drużyną długimi okresami przejmował inicjatywę na boisku. Legioniści po kilku składnych akcjach stworzyli sobie okazje do zdobycia gola, ale też - niezmuszani w lidze do gry pod naciskiem - robili błędy w defensywie i wyprowadzaniu piłki spod bramki. Mimo wszystko również i warszawiacy mieli sporo momentów niezłej gry. W drugiej połowie "Kolejorz" zdobył dwa gole według zbliżonego schematu: wykorzystując nie do końca dobre ustawienie bloku obronnego pomocnicy KKS rzucali piłkę za naszą defensywę, tam dobiegał do niej szybki napastnik, i Mikołaj Brylewski dwukrotnie musiał wyjmować piłkę z siatki. Spotkanie było szybkie i dostarczyło wielu emocji, a sztab szkoleniowy na pewno weźmie pod uwagę obserwacje płynące z dzisiejszego sparingu, które są warte więcej niż połowa meczów w lidze razem wziętych. Obserwujący je trener kadry Polski U-17 Marcin Dorna pochwalił obie drużyny za dobrą grę i wysokie umiejętności techniczne. Rewanż odbędzie się w lutym w Warszawie.

Lech Poznań 99 4-2 (2-2) Legia 99
1-0 7 min.
1-1 9 min. Jakub Knap (po ind. akcji)
2-1 13 min.
2-2 30 min. Mateusz Kinast (as. gracz testowany)
3-2 41 min.
4-2 61 min.

Legia: Śmigielski (36' Kalinowski) - Kostrzycki (Pruszyński), Janicki, Rybak, Hryniuk - Wawrzyn (Kozłowski), Staśkiewicz (Parzych), Faliszewski, Agnyziak (Malesa), Możdżonek - Knap (Kinast)

Legioniści rozegrali dziś ostatni sparing w rundzie jesiennej (za 3 tygodnie wystąpią jeszcze na turnieju w Żyrardowie). Przeciwnik pokazał się z dobrej strony i zdominował z początku grę, mając znacznie większe doświadczenie z gry na pełnowymiarowym boisku po 11 (na Mazowszu nie prowadzi się rozgrywek w tej kategorii wiekowej na pełnym placu gry). Legioniści grali dość nieśmiało i choć w pierwszej połowie skutecznie (Kuba Knap i Mateusz Kinast) odpowiadali na celne trafienia poznaniaków, to dopiero w ostatnim kwadransie gry pokusili się o próbę przejęcia inicjatywy na boisku. Odwrotnie niż w rozgrywkach ligowych, tym razem to gracze z Łazienkowskiej musieli wykazywać się w defensywie. Niestety po przerwie lechici dołożyli dwa kolejne trafienia, a podopieczni Radosława Boczka nie zdołali już wyrównać. Zwycięstwo przypadło lepiej dziś spisującemu się Lechowi. Tylko jednak takie sparingi pozwolą im na zidentyfikowanie i stopniowe wyeliminowanie mankamentów w grze indywidualnej, jak i zespołowej.

WAPN 6-10 CWKS Legia 2002
Gole: Kacper Kędra 2, Sebastian Łuczak, Oskar Więch, Karol Łuczywek, Oskar Kania - Igor Ruciński 4, Karol Zbrojkiewicz 2, Krzyś Ładomirski 2, Kamil Pudełko 1, Radek Lau 1

Drugi raz w ciągu tygodnia orliki CWKS rozegrały sparing z Warszawską Akademią Piłki Nożnej. Tydzień temu górą byli (6-4) gracze WAPN, tym razem fortuna sprzyjała bardziej legionistom. Mimo mocno przemeblowanego w ostatnich tygodniach składu (transfery większej części podstawowego składu do Młodych Wilków i FCB EV) "Wojskowi" pokazali się z niezłej strony i pokazali, że ich zgranie w nowym zestawieniu staje się coraz lepsze. Najwięcej, bo aż 4 trafienia, uzyskał Igor Ruciński. Teraz podopiecznych Tomasza Borowika czeka chwila oddechu od sparingów.