Sześciu legionistów na testach w Dolcanie (akt.)

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Przerwa zimowa to czas testów i transferów. Podczas gdy na Łazienkowskiej testowani są nowi kandydaci do gry w Młodej Ekstraklasie, sześciu graczy Młodej Legii z roczników 1991 i 1992 - Marcin Bochenek, Mateusz Lisiecki, Piotr Wasikowski, Piotr Karniszewski, Kacper Starek oraz Mateusz Tietz - testowanych było przez I-ligowy Dolcan Ząbki w wygranym 2-1 sparingu z Młodą Polonią. Trzej ostatni zagrali również w sobotę w meczu Znicz-Dolcan.

W meczu sobotnim w wyjściowym składzie Znicza pojawił się Tietz (który spędził na boisku 65 minut), a w 65. minucie na boisko, w barwach Dolcanu, wyszli Karniszewski i Starek. Bochenek zagrał z kolei w sparingu II-ligowej Pogoni Siedlce.

W czwartek cała szóstka wyszła w podstawowym składzie Dolcanu, a na drugą połowę zostali jeszcze obaj skrzydłowi, którzy byli bardzo aktywni. W pierwszej połowie w miarę pewnie spisywał się blok obronny, złożony z trzech legionistów oraz testowanego niegdyś parokrotnie w Młodej Legii Macieja Czachora. Przy pierwszej z bramek dla Dolcanu spory udział miał Starek, który zmusił obrońcę Polonii do nieprzepisowego zagrania, za które podyktowano rzut karny, zamieniony następnie na gola przez Macieja Krawczyka. Kilka ciekawych podań oraz akcji ofensywnych, choć nie zakończonych golem, pokazał też Karniszewski.

Spotkanie obserwowali również przedstawiciele Legii, z trenerem Dariuszem Banasikiem na czele. Żadne decyzje w sprawie transferów jeszcze nie zapadły, w grę wchodzi najprawdopodobniej wypożyczenie części z testowanych zawodników. Wasikowski miał przejść do drużyny z Ząbek już latem, zabrakło wówczas czasu na "dopięcie" transferu.