fot. Woytek/ Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Najwyższe ligowe zwycięstwo na wyjeździe od ponad 5 lat

Fumen - Wiadomość archiwalna

W ostatnim czasie piłkarze Legii zanotowali świetną passę w lidze bez straconej bramki, a nawet bez porażki. O ile w Warszawie na piłkarzy Macieja Skorży nie było mocnych, o tyle ze spotkań wyjazdowych nie zawsze udawało wywieźć się komplet punktów. Ostatni raz legioniści wygrali na terenie przeciwnika półtora miesiąca temu. Wówczas z Chorzowa wywieźli skromne 1-0.
Od połowy października stołeczny zespół nie tylko nie wygrał poza domem, ale nawet nie trafił choć raz do siatki. Aż do dzisiejszej potyczki z Zagłębiem Lubin.

Jednocześnie ligowa wygrana różnicą aż czterech bramek na obcym terenie była najwyższą od marca 2006 roku. Wówczas Legia wygrała 4-0 z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski. Owszem, od tego spotkania zespół z Warszawy potrafił strzelać po cztery, a nawet pięć bramek na ligowych boiskach rywali, ale wtedy do siatki legionistów trafiali także przeciwnicy. Tym samym wygrane nie były aż tak okazałe, jak ta dzisiejsza.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.