Statystyki w meczu z Cracovią

Tomek Janus - Wiadomość archiwalna

Niezbyt okazale piłkarze warszawskiej Legii zakończyli ligowe granie w 2011 r. Choć od 62. minuty legioniści grali z przewagą jednego zawodnika, to nie dali rady pokonać Cracovii Kraków i tylko zremisowali 0-0. Po raz kolejny w tym sezonie zawiodła skuteczność. Przez cały mecz legioniści oddali tylko dwa celne strzały. Poniżej prezentujemy szczegółowe statystyki z sobotniego spotkania.

Piłkarze Legii oddali trzy razy więcej strzałów niż goście, ale ich skuteczność była na podobnym poziomie. Krakowianie celne uderzali tylko raz. Legioniści dopiero w drugiej połowie wyregulowali celowniki i zaczęli trafiać w światło bramki. Najlepszą okazję do zdobycia gola miał Danijel Ljuboja, ale w dogodnej sytuacji głową uderzył wprost w bramkarza Cracovii.

Właśnie Danijel Ljuboja był jednym z zawodników, którzy najczęściej uderzali na bramkę Cracovii. Serbski napastnik dwa razy próbował szczęścia, ale gola nie zdobył. Dwa razy strzelali także Maciej Rybus i Ariel Borysiuk. Ich skuteczność także była zerowa.

11 razy przekraczali przepisy gracze Legii. Goście popełnili o trzy przewinienia więcej. Najostrzej zagrał Andraż Struna, który w 62. minucie opuścił boisko z czerwoną kartką na koncie.

Wśród legionistów najczęściej przepisy przekraczał Inaki Astiz. Hiszpański stoper Legii faulował rywali trzy razy. Dwa przewinienia zanotował Janusz Gol. Łącznie przepisy przekraczało ośmiu graczy Legii.

Inaki Astiz był także najczęściej faulowanym piłkarzem Legii. Hiszpan powstrzymywany w nieprzepisowy sposób cztery razy. Dwa razy faulowany był Jakub Wawrzyniak. Ośmiu graczy "wojskowych" faulowanych było po razie.

76 odbiorów i 55 strat zanotowali piłkarze Legii w sobotni wieczór. W klasyfikacji odbiorów bezkonkurencyjny był Inaki Astiz, który przerwał aż 20 akcji rywali. Aktywny był także Janusz Gol, który zanotował 12 odbiorów.

W klasyfikacji strat przewodzi Miroslav Radović. Serb tracił piłkę 12 razy. Mniej strat zanotował za to Danijel Ljuboja. Serbski napastnik zepsuł tylko cztery akcje.