Ivica Vrdoljak z Pucharem Polski - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Gala "PN": Legia drużyną, Skorża trenerem, Radović obcokrajowcem roku

Wiśnia - Wiadomość archiwalna

Podczas dzisiejszej gali zorganizowanej przez tygodnik "Piłka Nożna" odbyło się coroczne podsumowanie najważniejszych futbolowych wydarzeń mijającego roku. Nagrody w poszczególnych kategoriach zostały przyznawane na podstawie głosów czytelników. Trzy wyróżnienia trafiły do Legii Warszawa.

Jako pierwsi na scenę zostali wywołani zawodnicy Legii Warszawa - Michał Żyro, Miroslav Radović, Jakub Wawrzyniak i Ivica Vrdoljak - którzy wspólnie odebrali nagrodę dla najlepszej drużyny w roku 2011. Chorwacki kapitan w swoim przemówieniu wyraził nadzieję, iż odzwierciedlenie tego tytułu będzie miało miejsce w przyszłym roku, kiedy podopieczni Macieja Skorży sięgną po mistrzostwo Polski. Vrdoljak wypowiedział się również w kwestii piątkowego losowania 1/16 finału Ligi Europy. Stwierdził, że chętnie trafiłby na przykład na niemieckie Schalke 04 Gelsenkirchen.

W kategorii na najlepszego obcokrajowca roku zwyciężył prawy pomocnik warszawskiego zespołu - Miroslav Radović. "Nie spodziewałem się tej nagrody, ale bardzo mnie ona cieszy. Muszę podziękować całej drużynie, a przede wszystkim trenerowi, który nawrócił mnie na właściwe tory. Będę starał się pokazać na boisku, że zasłużyłem na tę nagrodę" - powiedział Serb po otrzymaniu wyróżnienia.

W kategorii odkrycie roku, oprócz Bartosza Salamona i Wojciecha Szczęsnego, nominowany był Michał Żyro. Ostatecznie zwyciężył jednak ten drugi, były legionista, który na co dzień występuje w Arsenalu Londyn.

Zdaniem dziennikarzy tygodnika, najlepszym trenerem mijającego roku, jest Maciej Skorża. "Myślę, że na sali jest kilku trenerów, którzy są lepsi ode mnie, jednak bardzo dziękuję za to wyróżnienie. To jest nagroda dla całego klubu. Myślę, że ten rok obfitował w wiele doświadczeń, które będą procentować w przyszłości. Chcę podziękować całemu sztabowi szkoleniowemu, wszystkim pracownikom klubu, bo to dzięki nim drużyna może tak funkcjonować. Ponadto pragnę podziękować moim zawodnikom, to dla mnie ogromna przyjemność móc z nimi współpracować" - podsumował Skorża.

Drużyna roku: Legia Warszawa
Pierwszoligowiec roku: Adrian Błąd (Zawisza Bydgoszcz)
Ligowiec roku: Sebastian Mila (Śląsk Wrocław)
Najlepszy obcokrajowiec: Miroslav Radović (Legia Warszawa)
Odkrycie roku: Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn)
Najlepszy trener: Maciej Skorża (Legia Warszawa)
Piłkarz roku: Robert Lewandowski (Borussia Dortmund)

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.