Trener Ochoty: Legia zespołem nieporównywalnie lepszym

Gacek - Wiadomość archiwalna

Piotr Łukawski (trener Ochoty): "Oczywiście zespół Legii był lepszy od nas w dniu dzisiejszym, co pokazuje wynik. Jedyne na co miałem dziś nadzieję to to, że powalczymy, pokażemy trochę więcej charakteru. Do połowy trzeciej kwarty w miarę się jeszcze broniliśmy, natomiast później nastąpiła już zupełna katastrofa, o czym świadczy wynik trzeciej kwarty 31-9.

To zupełnie podcięło nam skrzydła i stąd taki wynik, abstrahując oczywiście od tego, że Legia jest od nas zespołem zdecydowanie lepszym i życzę Legii na dalszej drodze sukcesu.

Zaczęliśmy ten sezon bardzo dobrze, mam nadzieję, że ta porażka nas czegoś nauczy. Mam tu na myśli w szczególności odporność psychiczną, której nam dziś zabrakło przy tej doskonale dopingującej publiczności.

Tego też się trzeba uczyć, na co dzień gramy w trzeciej lidze jak nie przy całkowicie pustych halach, to przy halach milczących, gdzie ludzie przyszli popatrzeć na zawody niekoniecznie utożsamiając się i oddając serce dla swojego zespołu.

Porównując Legię z Sokołem, z którym udało nam się wygrać, bez dwóch zdań mogę powiedzieć, że Legia jest zespołem nieporównywalnie lepszym, lepiej zorganizowanym, sprawniejszym. Myślę, że co najmniej jest to różnica klasy. W pojedynku tych dwóch drużyn, patrząc od strony Legii byłbym optymistą."