REKLAMA

Cłapiński: Ważne są szczegóły pomnika

Bodziach, źródło: TVN Warszawa - Wiadomość archiwalna

10 grudnia w Gdańsku w pracowni rzeźbiarza Tomasza Radziewicza powstała już gliniana figura Kazimierza Deyny. "Na jej podstawie powstanie odlew gipsowy. Na nim można będzie jeszcze nanosić drobne poprawki. Elka na koszulce musi być przecież wyraźna. Gdy już powstanie odlew gipsowy, z niego odlany będzie pomnik z brązu. Stanie się to w styczniu, w fabryce pod Poznaniem" – opowiada Tomasz Radziewicz.

Odsłonięcie pomnika Kazimierza Deyny ma nastąpić 7 czerwca, na dzień przez otwarciem Euro 2012. Do tej pory kibicom Legii udało się zebrać 130 tysięcy złotych na jego budowę. Brakuje już tylko 70 tysięcy, a pieniądze na budowę pomnika cały czas można wpłacać na konto. Budowę można wesprzeć również poprzez zakup okazjonalnej koszulki.

"Zależało nam, by był to dar serca kibiców. Dzięki temu nikt nigdy nie będzie mógł sobie tego pomnika przywłaszczyć. Akcja była od początku otwarta dla każdego. Każdy kibic mógł zgłosić swój projekt, każdy mógł wybrać ostateczny projekt w głosowaniu" – mówi TVN Warszawa Wojciech Cłapiński, przewodniczący Komitetu Budowy Pomnika Deyny.

Pomnik stanie przed wejściem na stadion od strony ulicy Czerniakowskiej. Klasyczna figura odlana z brązu będzie ustawiona na podświetlonym fundamencie. "Tradycja ma spotkać się tu z nowoczesnością. Jednak najważniejsze dla nas było, by twarz z pomnika była podobna do twarzy Deyny. Ważne są szczegóły pomnika: elka na koszulce, fryzura, buty" - mówi Cłapiński.

Na Allegro cały czas dostępne są także znaczki-cegiełki, z których całkowity dochód będzie przeznaczony na budowę Pomnika Kazia Deyny.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.