REKLAMA

Legia zgłosi się do Nextgen Series

Bodziach, źródło: Gazeta StołecznaWiadomość archiwalna>

Legia chce zgłosić swój zespół do turnieju dla 18-latków, Nextgen Series, czyli tzw. "małej Ligi Mistrzów". To turniej, w którym gra 16 drużyn (w kolejnym mają być 32.) z całej Europy, w tym Barcelona, Real Madryt, MU, PSV czy Sporting. Legijna młodzież świetnie prezentuje się na tle rówieśników w Polsce, ale działacze uznali, że najlepiej będzie, jak utalentowani gracze będą mogli sprawdzić się z najlepszymi zespołami w Europie.

Do udziału w rozgrywkach Nextgen Series Legię i Lecha namówiła Gazeta Wyborcza, a oba kluby zapowiedziały, że zgłoszą się w styczniu do drugiej edycji rozgrywek. "Składamy aplikację natychmiast, gdy tylko będzie to możliwe. Pod względem sportowym to świetny pomysł. Wszyscy wiedzą, jaką wagę przywiązujemy do szkolenia młodzieży. Jest mnóstwo chłopaków przed etapem Młodej Ekstraklasy, którzy zasługują, by ogrywać ich w takim towarzystwie. A sama Młoda Ekstraklasa też ma swoje ułomności" - zapewnia Gazetę Stołeczną prezes Paweł Kosmala.

"O pomyśle rozmawialiśmy już z szefami PSV przy okazji meczu w Lidze Europejskiej. Holendrzy grają w tych rozgrywkach. Na razie nie do końca wiadomo, na jakiej zasadzie będą przyjmowane zespoły. W pierwszej edycji były zapraszane. Teraz wiem, że jest duże zainteresowanie i trzeba będzie dokonać pewnej selekcji" - mówi Gazecie dyrektor sportowy Leszek Miklas. Według Gazety, organizator turnieju decyzję o przyjęciu podejmie po rozmowie z klubem. Jak zapowiadają, zależy im na udziale drużyn z jak największej liczby państw.

Nextgen Series rozgrywany jest jesienią (faza grupowa - obecnie 4 grupy po 4 zespoły) i wiosną (faza pucharowa). Dla Legii istotne jest to, że organizator pokrywa koszty podróży i zakwaterowania zespołów. "Płacimy za podróże i zakwaterowanie, nie wymagamy od drużyn wpisowego. Decyzję o przyjęciu podejmujemy po rozmowach z klubami. Nie chcę powiedzieć, czego wymagamy, ważne, by klub miał dobrą szkółkę i stadion" - mówi rzecznik Nextgen Series.

W pierwszej edycji Nextgen Series biorą udział: Ajax Amsterdam, Aston Villa, FC Barcelona, FC Basel, Celtic Glasgow, Fenerbahce, Inter Mediolan, Liverpool, Manchester City, Olympique Marsylia, Molde, PSV Eindhoven, Rosenborg Trondheim, Sporting Lizbona, Tottenham Hotspur, VfL Wolfsburg.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.