Plebiscyt eLki 2011

Wyniki Plebiscytu eLki 2011

Redakcja - Wiadomość archiwalna

XI edycja Plebiscytu eLki rozstrzygnięta. Podczas dwutygodniowego głosowania wybraliście najważniejsze osoby, wydarzenia, mecze, oprawę, hasło roku. Postacią Roku został Miroslav Radović, a najlepszym meczem w wykonaniu "wojskowych" pojedynek ze Spartakiem w Moskwie. Autorem najpiękniejszej bramki został Rafał Wolski, któremu również przyznaliście tytuł Odkrycia Roku.

O miano najlepszej oprawy do samego końca walczyły trzy prezentacje przygotowane przez legijnych ultrasów. Ostatecznie różnicą 31 głosów zwyciężyła oprawa Jihad Legia, którą Żyleta zaprezentowała w meczu z Hapoelem Tel Awiw. Drugie miejsce przypadło odwracanej kartoniadzie "Nie jesteśmy aniołami", a trzecie derbowej oprawie z napisem Legia i hasłem "Jedna jest siła w tym mieście. LEGIA to potęga. A wy kim jesteście?", które jednocześnie zostało Hasłem Roku.

Najlepszy wyjazd kibicowski to zdecydowanie 7 tysięcy kibiców Legii na finale Pucharu Polski w Bydgoszczy, a Wydarzeniem Roku wybraliście awans i dobrą grę Legii w Lidze Europy.

Poniżej prezentujemy wyniki we wszystkich 15 kategoriach. W sumie oddaliście 10350 głosów.

3. Najlepszy mecz Legii:

8529 - jesień: Spartak Moskwa 2-3 Legia (Liga Europy)
918 - jesień: Rapid Bukareszt 0-1 Legia (Liga Europy)
622 - jesień: Legia 3-1 Rapid Bukareszt (Liga Europy)
187 - jesień: Legia 2-0 Wisła Kraków (liga)
94 - jesień: Zagłębie Lubin 0-4 Legia (liga)

4. Najgorszy mecz Legii:

4984 - jesień: Legia 1-2 Podbeskidzie Bielsko-Biała (liga)
2113 - jesień: Polonia Warszawa 2-1 Legia (liga)
1372 - jesień: Korona Kielce 1-0 Legia (liga)
1032 - wiosna: Legia 2-3 Ruch Chorzów (liga)
699 - wiosna: GKS Bełchatów 2-0 Legia (liga)
150 - wiosna: Lechia Gdańsk 2-1 Legia (liga)

5. Najpiękniejszy gol:

5431 - jesień: Rafał Wolski na 2-0 z Lechią (liga, 55. minuta - Wolski sprytnie mija obrońcę i uderza z 16 metrów. Piłka odbija się od poprzeczki i wpada do bramki) zobacz gola
2830 - jesień: Maciej Rybus na 2-2 ze Spartakiem (Liga Europy, 42. minuta - Rybus przejmuje piłkę z prawej strony i uderza z ok. 25 metrów po długim rogu w samo okienko bramki) zobacz gola
694 - jesień: Janusz Gol na 3-2 ze Spartakiem (Liga Europy, 92. minuta - dośrodkowanie Wawrzyniaka na 13 metr, a tam Gol wyskakuje i uderza głową po długim rogu) zobacz gola
595 - wiosna: Ariel Borysiuk na 1-0 ze Śląskiem (liga, 7. minuta - niedokładnie wybita piłka na 25 metr i Borysiuk strzałem z powietrza z pierwszej piłki posyła ją niemal w okienko) zobacz gola
303 - jesień: Ariel Borysiuk na 4-0 z Zagłębiem (liga, 89. minuta - potężne uderzenie z ok. 25 metrów tuż przy słupku) zobacz gola
190 - jesień: Maciej Rybus na 1-0 z Zagłębiem (liga, 19. minuta - akcja Rybusa, podanie do Ljuboji, który piętką zagrywa na środek pola karnego, skąd rozpędzony Rybus kieruje piłkę do siatki) zobacz gola
143 - jesień: Jakub Wawrzyniak na 1-0 z Widzewem (Puchar Polski, 45. minuta - kapitalne udrzenie w samo okienko z rzutu wolnego z 22 metrów) zobacz gola
115 - wiosna: Michał Kucharczyk na 4-0 z Arką (liga, 60. minuta - z prawej strony Manu dośrodkowuje na 11 metr, a Kucharczyk strzałem "nożycami" pokonuje bramkarza) zobacz gola
49 - wiosna: Jakub Wawrzyniak na 3-3 z Cracovią (liga, 78. minuta - Wawrzyniak podaje piłkę do Cabrala, ten odgrywa z piętki na 14 metr, a Wawrzyniak strzałem lewą nogą z pierwszej piłki zdobywa bramkę tuż przy słupku) zobacz gola

6. Najważniejsze wydarzenie kibicowskie z udziałem fanów Legii:

4454 - finał Pucharu Polski w Bydgoszczy
2039 - wyjazdy za Legią po Europie
1648 - przywitanie piłkarzy Legii na lotnisku po meczu ze Spartakiem
1136 - udział we wszystkich uroczystościach upamiętniających Powstanie Warszawskie
1073 - protesty antyrządowe: doping sprzed stadionu, happening z udziałem Kononowicza, Tóskobus

7. Najlepsza oprawa:

2393 - jesień: Warszawa, Legia 3-2 Hapoel Tel Awiw (kartoniada Jihad Legia)
2362 - jesień: Warszawa, Legia 0-3 PSV Eindhoven (odwracana kartoniada z aniołem i diabłem + transparent "Nie jesteśmy aniołami")
2195 - wiosna: Warszawa, Legia 1-0 Polonia Warszawa (napis Legia z małych flag, hasło na transparentach "Jedna jest siła w tym mieście. LEGIA to potęga. A wy kim jesteście?")
1107 - jesień: Warszawa, Legia 2-2 Spartak Moskwa (kartoniada z czaszką i napisem ULTRAS + transparent "Nienawidzimy wszystkich")
1089 - wiosna: Bydgoszcz, Lech Poznań 1-1 k. 4-5 Legia (kartoniada z napisem ULTRAS, sektorówka z buldogiem, race, okolicznościowe szaliki)
519 - jesień: Warszawa, Legia 3-1 Rapid Bukareszt (flagowisko i sektorówki Total Bestial Brutal, nowa Wielka Flaga)
506 - jesień: Eindhoven, PSV Eindhoven 1-0 Legia (sektorówka kapsel, transparent "Probably the best fans in the world, podświetlony pirotechniką napis "Nigdy Sam")
179 - wiosna: Warszawa, Legia 2-2 Zagłębie Lubin (baloniada, która utworzyła napis "Gówno Prawda")

8. Najlepszy wyjazd kibicowski:

6708 - 7000 kibiców w Bydgoszczy (wiosna, finał PP)
1800 - 2050 kibiców w Bukareszcie (jesień, Liga Europy)
1287 - 1750 kibiców w Eindhoven (jesień, Liga Europy)
555 - 2287 kibiców w Poznaniu (wiosna, liga)

9. Piosenka roku:

4114 - "Szkoła, praca, dziewczyna, rodzina, wszystko to nie obchodzi dziś mnie, kiedy gra ukochana drużyna, której dawno oddałem serce swe"
2141 - "Puchar jest nasz... la la la la la la la la..."
2082 - "Ole, Legia ole ole, Legia ole ole, Legia Warszawa wygra dzisiaj mecz"
2013 - "Legia gol, allez allez"

10. Hasło roku:

2573 - "Jedna jest siła w tym mieście. LEGIA to potęga. A wy kim jesteście?"
2551 - "Donald matole, Twój rząd obalą kibole"
1586 - "Jihad Legia"
852 - "Niespełnione rządu obietnice - temat zastępczy kibice!"
755 - "Probably the best fans in the world"