Andrzej Pstrokoński - legenda Legii z kibicami naszego klubu - fot. Hagi / Legionisci.com
REKLAMA

Legenda Legii zachwycona atmosferą na meczu koszykarzy

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Na sobotnim meczu koszykarskiej Legii pojawił się, zgodnie z naszą zapowiedzią, Andrzej Pstrokoński - legenda naszego klubu. Pstrokoński to koszykarz, który z Legią zdobył wszystkie mistrzostwa Polski, jako legionista reprezentował nasz kraj na mistrzostwach Europy (5 razy, 2 medale) i Igrzyskach Olimpijskich (2 razy).

W barwach Legii rozegrał najwięcej meczów w historii sekcji, później był także trenerem naszej drużyny. Przed laty zabiegały o niego m.in. kluby NBA, a także grał w reprezentacji Europy (uznany przez FIBA za jednego z najlepszych koszykarzy Starego Kontynentu) przeciwko Realowi Madryt (przeciwko Realowi dwukrotnie grał także w barwach Legii). Andrzej Pstrokoński był pod wrażeniem atmosfery stworzonej przez kibiców naszego klubu i w drugiej połowie przyszedł do legijnego "młyna".

Pstrokoński w rozmowie z "gniazdowym" - "Szczęściarzem" - przyznał, że gdyby kiedyś koszykarze mogli liczyć na tak żywiołowy doping, jak dzisiejszy zespół, na banerze sekcji koszykówki (znajdują się na nim daty mistrzostw, wicemistrzostw i Pucharów Polski zdobytych przez Legię)... zabrakłoby miejsca na daty tytułów mistrzowskich. Fani parokrotnie skandowali nazwisko tego wielkiego zawodnika naszego klubu, który prawdopodobnie będzie obecny także za tydzień na meczu w hali Koło. Wtedy sekcja koszykówki oficjalnie podziękuje Panu Pstrokońskiemu za to, co przez lata osiągnął dla naszego ukochanego klubu. Już wkrótce, tylko u nas, obszerny wywiad tym legendarnym koszykarzem Legii Warszawa.

Na sobotnim meczu pojawili się także inni byli zawodnicy, trenerzy i działacze koszykarskiej Legii, m.in. Jan Kwasiborski.
Andrzej Pstrokoński - legenda Legii z kibicami naszego klubu - fot. Hagi / Legionisci.com

przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.