Kacper Starek i Piotr Karniszewski na testach w Dolcanie - fot. Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Starek i Karniszewski na testach w Dolcanie

Raffi - Wiadomość archiwalna

Dwaj pomocnicy Młodej Legii - Kacper Starek i Piotr Karniszewski - rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej z I-ligowym Dolcanem Ząbki. Dwójka skrzydłowych zaprezentowała się w grudniu najlepiej spośród szóstki testowanych legionistów, podczas test-meczów z Młodą Polonią i Zniczem Pruszków. Trener Robert Podoliński przez najbliższe dwa tygodnie będzie poddawał obu zawodników testom w meczach sparingowych i na treningach.

Kacper Starek trafił do Legii w 2007 roku z Sygnału Lublin; w Młodych Wilkach '91 występował głównie jako napastnik, ale w Młodej Legii zaliczył sporo występów na prawym i lewym skrzydle, gdzie mógł wykorzystać swoje spore umiejętności techniczne. Najbardziej udana dla mierzącego 184 cm wzrostu gracza była jesień 2010 roku, kiedy w 14 występach w MESA zdobył 4 gole i został powołany do składu drużyny prowadzonej przez Macieja Skorżę na mecz Pucharu Polski ze Śląskiem Wrocław. Niestety, na początku rundy wiosennej w meczu derbowym doznał poważnej kontuzji, która wyeliminowała go z gry na prawie całą rundę. Jesień sezonu 2011/2012 rozpoczął w wyjściowym składzie, jednak choroba praktycznie wyłączyła go z gry w październiku; później, wobec bardzo dużej konkurencji na tej pozycji (m.in. gracze, którzy obecnie przebywają na obozie z pierwszą drużyną), ciężko było wracającemu powoli do pełnej dyspozycji graczowi wrócić do składu. W sumie w tej rundzie Kacper Starek rozegrał 9 spotkań (8 w podstawowej "11") i zdobył 1 gola.

O rok młodszy od Starka Piotr Karniszewski blisko 6 lat temu trafił do drużyny trampkarzy Legii z Pogoni Siedlce. Filigranowy prawy pomocnik grający odważnie jeden na jeden nie zawsze był faworytem trenerów, ale wiosną 2011 r. trafił do Młodej Legii i niespodziewanie był jedną z bardziej znaczących postaci tamtej rundy, zaliczając niemal komplet spotkań, przeważnie w podstawowym składzie. Jesienią było znacznie gorzej - w oczach sztabu szkoleniowego inni zawodnicy znaleźli więcej uznania, stąd tylko 4 występy w niepełnym wymiarze czasu. Warto jednak odnotować 30-minutowy występ "Karnisza" we wrześniowym sparingu pierwszej drużyny z Mazowszem Grójec. Wobec sukcesywnego odmładzania składu Młodej Legii postanowiono również i tego zawodnika wypożyczyć do innego klubu, by zdobywał już szlify w bojach z seniorami.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.