Andrzej Pstrokoński w Galerii Sław Legii - fot. Hagi / Legionisci.com
REKLAMA

Andrzej Pstrokoński w Galerii Sław Koszykarskiej Legii

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Koszykarska Legia pamięta o ludziach, którzy tworzyli historię sekcji najwspanialszego klubu pod słońcem. Przed sobotnim meczem Legii władze koszykarskiej Legii podziękowały za wszystkie osiągnięcia Andrzejowi Pstrokońskiemu, 7-krotnemu mistrzowi Polski z naszym klubem, 5-krotnemu uczestnikowi Mistrzostw Europy (2 medale) oraz uczestnikowi dwóch Olimpiad.

Pstrokoński jest symbolem Legii od lat - całą karierę spędził w naszym klubie, chociaż był jednym z najlepszych koszykarzy w Europie (powołany na pierwszy mecz Europa - Real Madryt do pierwszej piątki). Chciały go dwa kluby NBA oraz całe mnóstwo klubów europejskich. Został w Legii do końca swojej kariery (1952-1970), a później przez kilka lat był trenerem w naszym klubie. Po latach był ponadto przewodniczącym Koła Seniorów Legii.

Pstrokoński otrzymał pamiątkową koszulkę z nr 9, z którym występował, nazwiskiem oraz figurkę koszykarza z odpowiednią dedykacją, tego zdjęcie w antyramie z jego ostatniego meczu przy Obrońców Tobruku. W tym czasie kibice wywiesili transparent (dzięki UZL) "Andrzej Pstrokoński, wspaniałe 'Dziecko Warszawy'. Legioniści dziękują za wszystko".

Pan Andrzej był wzruszony postawą kibiców i naszej sekcji. Warto dodać, że jako pierwszy został włączony do Galerii Sław Koszykarskiej Legii. Kolejne osoby będą do niej włączane na następnych meczach naszej drużyny.
Andrzej Pstrokoński w Galerii Sław Legii - fot. Hagi, Fumen i Bodziach / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.