Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Andrzej Pstrokoński w Galerii Sław Legii - fot. Hagi / Legionisci.com
Andrzej Pstrokoński w Galerii Sław Legii - fot. Hagi / Legionisci.com
Niedziela, 15 stycznia 2012 r. godz. 17:12

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Andrzej Pstrokoński w Galerii Sław Koszykarskiej Legii

Bodziach

Koszykarska Legia pamięta o ludziach, którzy tworzyli historię sekcji najwspanialszego klubu pod słońcem. Przed sobotnim meczem Legii władze koszykarskiej Legii podziękowały za wszystkie osiągnięcia Andrzejowi Pstrokońskiemu, 7-krotnemu mistrzowi Polski z naszym klubem, 5-krotnemu uczestnikowi Mistrzostw Europy (2 medale) oraz uczestnikowi dwóch Olimpiad.

Pstrokoński jest symbolem Legii od lat - całą karierę spędził w naszym klubie, chociaż był jednym z najlepszych koszykarzy w Europie (powołany na pierwszy mecz Europa - Real Madryt do pierwszej piątki). Chciały go dwa kluby NBA oraz całe mnóstwo klubów europejskich. Został w Legii do końca swojej kariery (1952-1970), a później przez kilka lat był trenerem w naszym klubie. Po latach był ponadto przewodniczącym Koła Seniorów Legii.

Pstrokoński otrzymał pamiątkową koszulkę z nr 9, z którym występował, nazwiskiem oraz figurkę koszykarza z odpowiednią dedykacją, tego zdjęcie w antyramie z jego ostatniego meczu przy Obrońców Tobruku. W tym czasie kibice wywiesili transparent (dzięki UZL) "Andrzej Pstrokoński, wspaniałe 'Dziecko Warszawy'. Legioniści dziękują za wszystko".

Pan Andrzej był wzruszony postawą kibiców i naszej sekcji. Warto dodać, że jako pierwszy został włączony do Galerii Sław Koszykarskiej Legii. Kolejne osoby będą do niej włączane na następnych meczach naszej drużyny.
Andrzej Pstrokoński w Galerii Sław Legii - fot. Hagi, Fumen i Bodziach / Legionisci.com


przeczytaj więcej o: , ,


Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!