Sparing: Legia 5-1 APOEL II Nikozja

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W drugim sparingowym meczu podczas zgrupowania Legia zmierzyła się z rezerwową drużyną APOEL-u Nikozja. Wczoraj Cypryjczycy grali mecz ligowy, więc dziś do Paralimni przyjechała głównie młodzież i w pierwszej połowie postawiła trudne warunki legionistom. Gol padł dopiero w 40. minucie, po skutecznie egzekwowanym przez Marcina Komorowskiego rzucie karnym. W tej sytuacji w polu karnym faulowany był Maciej Górski. W drugiej połowie było zdecydowanie lepiej.

W pierwszej części gry nieźle prezentował się testowany Daisuke Matsui - kilka razy popisał się ciekawymi sztuczkami i zwodami. Szansę na gole miał Dominik Furman, ale raz przestrzelił, a raz uderzył zbyt lekko, by zaskoczyć Kissasa.

W przerwie w Legii nastąpiły cztery zmiany. Miejsce Wojciecha Skaby między słupkami zajął Marijan Antolović. Z boiska zeszli także: Albert Bruce, Maciej Górski i Daisuke Matsui. Ich miejsce zajęli: Aleksander Jagiełło, Kamil Kamiński i Daniel Łukasik. Ten ostatni już po 13 minutach wpisał się na na listę strzelców. Rajd prawą stroną przeprowadził Jakub Kosecki, dośrodkował w pole karne, gdzie już czekał "Miłek" i podwyższył na 2-0. W 71. minucie w pole karne dośrodkował Aleksander Jagiełło, a tam idealnie ustawił się Kamil Kamiński i strzałem głową z kilku metrów nie dał szans bramkarzowi. W kolejnych minutach legioniści stworzyli sobie jeszcze kilka dogodnych sytuacji i zaowocowało to kolejnymi golami. W 81. minucie na 4-1 podwyższył Dominik Furman, a chwilę później Jakub Kosecki ustalił wynik meczu. Młodzież górą!

Legia 5-1 (1-0) APOEL II Nikozja
1-0 - 40 min. Marcin Komorowski (karny)
2-0 - 58 min. Daniel Łukasik
3-0 - 71 min. Kamil Kamiński
3-1 - 79 min. Geórgios Kyprianoú
4-1 - 81 min. Dominik Furman
5-1 - 83 min. Jakub Kosecki

Legia Warszawa: 84. Wojciech Skaba (46, 1. Marijan Antolović) - 2. Artur Jędrzejczyk, 4. Dickson Choto, 17. Marcin Komorowski, 11. Tomasz Kiełbowicz - 24. Bartosz Żurek, 23. Albert Bruce (46, 35. Daniel Łukasik), 34. Dominik Furman, 3. Daisuke Matsui (46, 22. Aleksander Jagiełło), 20. Jakub Kosecki - 26. Maciej Górski (46, 9. Kamil Kamiński)

APOEL Nikozja: (skład wyjściowy) Anastássios Kíssas - Andréas Christofídis, Chrístos Gavrilídis, Andréas Themistokléous, Iákobos Theofílou - Evgénios Antoníou, Diogénis Sergídis, Chrístos Konteátis, Márkos Charalámbous, Pantelís Vassilíou - Kyriákos Vassilíou.