Sparing: Legionovia 0-1 Młoda Legia

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W rozegranym dziś na sztucznej murawie w Legionowie drugim tegorocznym sparingu Młodej Legii podopieczni Dariusza Banasika pokonali 1-0 III-ligową Legionovię. Spotkanie miało dość zacięty przebieg, ale więcej okazji stworzyli sobie dłużej utrzymujący się przy piłce legioniści. Bramkę dla Legii zdobył w końcówce meczu Cezary Michalak, po rzucie rożnym wykonywanym przez Dawida Świerka i niefortunnej interwencji obrońcy gospodarzy.

Tradycyjnie w obu połowach trener Banasik wystawił dwa różne składy - w sumie 25 zawodników, w tym paru powracających po kontuzjach czy chorobach, jak Michalak, Michał Bojek czy Marcin Stromecki. Kilku zawodników cały czas walczy o wyjazd z Młodą Legią na zgrupowanie koło Werony. Pierwsze minuty spotkania wskazywały, że III-ligowiec będzie trudniejszym rywalem niż Młoda Jagiellonia. Dodatkowego smaczku dodawał fakt, że w zespole gospodarzy wystąpiło czterech graczy znanych wcześniej z Młodych Wilków (Broniszewski, Delikat, Kalinowski i testowany Todorović). Oba zespoły starały się grać dużo skrzydłami, nieco więcej z gry mieli jednak gracze z Warszawy; legionowianie dwukrotnie, za sprawą Jarosława Tkacza i Pawła Broniszewskiego, oddawali strzały z dystansu. Najgroźniejszy był chyba strzał Tkacza z 15 metrów w 30. minucie, ale Oskar Pogorzelec nie miał problemów z jego złapaniem. Legioniści z początku grali głównie prawą stroną, z kolei w ostatnim kwadransie pierwszej odsłony na lewej flance dużą aktywnością wykazywał się Norbert Misiak. Pierwszą poważniejszą okazję miał w 15. minucie gry, po przechwycie, Karol Grudniewski, którego uderzenie minęło słupek o metr. Niemal bliźniaczą sytuację zawodnik ten miał w końcówce pierwszej odsłony, ale (po trójkowej akcji z P. Wolskim i Prusinowskim) rosły napastnik "wojskowych" minimalnie spudłował.

Po przerwie groźnych sytuacji było sporo (m.in. 3 uderzenia z dystansu Marcina Stromeckiego, w tym raz w poprzeczkę), lecz z dwoma wyjątkami (niecelny strzał głową i jedna sytuacja sam na sam, w której dobrze zachował się Oliwier Wienczatek) to legioniści mieli liczniejsze i ciekawsze okazje (m.in. strzały Stromeckiego i Pogonowskiego, Bojka czy Bogusławskiego), dobrze w bramce Legionovii spisywał się jednak Matracki. Gdy wydawało się, że padnie remis, po rzucie rożnym dla Legii zawodnik Legionovii wybił piłkę wprost pod nogi Michalaka, który nie zmarnował szansy, dając swojej drużynie zasłużone zwycięstwo.

Następny mecz młodzi legioniści rozegrają w sobotę o 12:00 - na własnym boisku podejmować będą KS Piaseczno.

Legionovia Legionowo - Młoda Legia
0-1 88 min. Cezary Michalak b.a.

Młoda Legia:
I połowa: Pogorzelec - P. Wolski, Kneżević, Cichocki, Turzyniecki - Prusinowski, Latos, Rzuchowski, Kopczyński, Misiak - K. Grudniewski

II połowa: Wienczatek - Breś (76' Bochenek), Długołęcki (68' Michalak), Dankowski (76' Długołęcki), M. Grudniewski - Bochenek (68' Gąsior), Bogusławski, Stromecki (68' Świerk), Kurowski (83' Pogonowski), Bojek - Pogonowski (76' Stromecki)