Sparing: Aris Limassol 1-3 Legia

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W środę piłkarze Legii zmierzyli się z najsilniejszym z cypryjskich sparingpartnerów. Aris wystawił swój najmocniejszy skład. Legioniści po bramce Jakuba Wawrzyniaka i dwóch Michała Żyry, w tym jednej z rzutu karnego, wygrali 3-1. Gola dla gospodarzy w 22. minucie z rzutu karnego zdobył Polak, Łukasz Sosin.

Zaczęło się dobrze dla Legii. W 13. minucie legioniści przeprowadzili pierwszą dobrą akcję. Ljuboja odegrał do Radovicia, a ten zdecydował się na strzał. Bramkarz Arisa zdołał odbić piłkę, do której dobiegł Ariel Borysiuk. Niestety po jego uderzeniu futbolówka uderzyła tylko w słupek. Kilka minut później znowu mieliśmy dogodną okazję dla warszawskiego zespołu. Wawrzyniak dobrze zagrał do Rybusa, ale ten posłał piłkę obok bramki. W 21. minucie został sfaulowany jeden z graczy gospodarzy, a chwilę później rzut karny na bramkę zamienił Łukasz Sosin.

W 39. minucie trener Maciej Skorża zdecydował się na dokonanie pierwszej zmiany. Narzekającego na uraz Danijela Ljuboję zastąpił na boisku Michał Żyro. Dosłownie chwilę później kolejną wyśmienitą sytuację zmarnowali piłkarze Legii. Jakub Wawrzyniak otrzymał doskonałe podanie, posłał piłkę tuż pod poprzeczką, jednak bramkarz zdołał wybić ją na rzut rożny. Po tej akcji do zakończenia pierwszej połowy działo się już niewiele.

W przerwie Maciej Skorża dokonał dwóch zmian. Daisuke Matsui zmienił Rafał Wolski a Miroslava Radovicia Michał Kucharczyk. W 59. minucie stan meczu wyrównał dobrze spisujący się Jakub Wawrzyniak. Obrońca Legii skierował piłkę do siatki głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
Po tej bramce przez dobrych kilkanaście minut na boisku nie działo się nic godnego uwagi. Wreszcie w 75. minucie na 2-1 strzelił Michał Żyro. Akcja zaczęła się od Rafała Wolskiego, który w świetnym stylu, osaczony przez trzech przeciwników, odegrał piłkę do Rybusa, a ten do Żyry. Młodemu legioniści nie zostało nic innego, jak skierować futbolówkę do siatki. W 80. minucie w polu karnym przewrócił się Wolski, ale sędzia uznał, że faulu nie było.

Minutę później dobrą sytuację mieli gospodarze, którzy wyszli z szybką kontrą. Po dośrodkowaniu Lazicia przed Kuciakiem znalazł się Gelson, ale bramkarz Legii odważnie rzucił się na piłkę i zdołał ją złapać.

W 85. minucie sędzia podyktował rzut karny dla stołecznej jedenastki, który na bramkę zamienił Michał Żyro. Trener Skorża dokonał jeszcze kilku modyfikacji składu, ale wynik pozostał bez zmian.
W piątek legioniści zagrają z rezerwami Lokomotiwu Moskwa.

Sparing: Aris Limassol 1-3 (1-0) Legia Warszawa
1-0 22' Sosin (k.)
1-1 59' Wawrzyniak
1-2 75' Żyro
1-3 85' Żyro (k.)

Áris Lemessoú: (I połowa) 29. Zoltán Kovács - 2. Marko Barun, 3. Andrei Stepanov, 55. Maroš Klimpl, 5. Dragan Radosavljević, 30. Konstantínos Márkou, 20. Chrístos Charalámbous, 13. Dušan Kerkez, 19. Geórgios Vassilíou, 10. Silvio González, 7. Łukasz Sosin. (II połowa) 51. Gilbert Bayiha-N'Djema - 5. Dragan Radosavljević, 25. Panagiótis Ioánnou, 69. Carl Lombé, 77. Menélaos Aristídou, 18. Ilías Ilía, 23. Andréas Theofánous, 4. Comboio, 22. Predrag Lazić, 16. Gelson, 26. Alberto Louzeiro.

Legia Warszawa: 12. Dušan Kuciak - 25. Jakub Rzeźniczak, 6. Michał Żewłakow, 15. Iñaki Astiz, 14. Jakub Wawrzyniak - 32. Miroslav Radović (46, 18. Michał Kucharczyk), 16. Ariel Borysiuk (82, 23. Albert Bruce), 5. Janusz Gol (82, 34. Daniel Łukasik), 3. Daisuke Matsui (46, 27. Rafał Wolski; 90, 9. Kamil Kamiński), 31. Maciej Rybus (82, 26. Maciej Górski) - 28. Danijel Ljuboja (38, 33. Michał Żyro).