Jakub Wawrzyniak i Jakub Kosecki - fot. turi / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Taktyka przed Turkmenistanem

Anula - Wiadomość archiwalna

Na szczęście pogoda w Turcji poprawiła się i południowy trening Legii odbył się zgodnie z planem. Legioniści rozpoczęli od krótkiej rozgrzewki, prowadzonej jak zwykle przez Paolo Terziottiego. Następnie - tak jak na wczorajszych zajęciach - ćwiczyli taktykę oraz strzały. Trener Skorża tym razem skupił się na zadaniach polegających na poprawnym i dokładnym rozgrywaniu piłki na jeden kontakt.

Fotoreportaż z treningu - 23 zdjęcia turi

Podzielił zatem legionistów na dwie grupy. Zawodnicy mieli za zadanie precyzyjnie przyjąć i szybko odegrać piłkę do swoich partnerów. Maciej Skorża, który nadzorował ćwiczenie, pokrzykiwał: "przy piłce jest gaz, panowie!".

Następnie zawodnicy powrócili na chwilę do ćwiczeń wydolnościowych. Były skoki przez płotki, wyskoki oraz start do piłki. "Brawo Kuba" - krzyknął w pewnym momencie Paolo Terziotti, wprawiając tym samym piłkarzy w konsternację, bowiem nie było wiadomo, o którego Kubę chodzi ;) Jak się okazało, tym razem miał na myśli Rzeźniczaka.

Legioniści trenowali również odbiór piłki i rozegranie akcji, a także atak pozycyjny 6 na 4. Rafał Janas, który nadzorował grupę młodych legionistów, zwracał uwagę na to, że ci zbyt często tracą piłkę. Zawodnicy wzięli sobie do serca wskazówki trenera i z biegiem czasu ćwiczenie wychodziło im coraz lepiej.

Pod koniec zajęć legioniści zagrali mecz na pełnowymiarowym boisku. Jeden zespół stanowili piłkarze występujący w podstawowej jedenastce w poprzedniej rundzie, drugi natomiast - zawodnicy rezerwowi. Co ciekawe, górą byli ci drudzy. Warto wspomnieć, że przepięknym strzałem z dystansu popisał się Jakub Kosecki, który nie dał szans Dusanowi Kuciakowi. Na pochwałę zasługują również Inaki Astiz oraz Dickson Choto, którzy skutecznie zatrzymali swoich przeciwników.

Jutro Legia zagra pierwszy sparing w Turcji, w którym zmierzy się z reprezentacją Turkmenistanu. Początek spotkania o godz, 16. Już teraz zapraszamy na naszą Relację LIVE!

Fotoreportaż z treningu - 23 zdjęcia turiRadović i Vrdoljak pozdrawiają - fot. turi / Legionisci.com

fot. turi / Legionisci.com

przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.