Rafał Wolski walczy o piłkę - fot. turi / Legionisci.com

Sparing: Legia 4-1 Turkmenistan

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Legia Warszawa wygrała 4-1 z rezerwową kadrą Turkmenistanu w pierwszym sparingu podczas zgrupowania w Turcji. Do przerwy legioniści prowadzili 3-0 po golach Jakuba Koseckiego, Ariela Borysiuka i Jakuba Wawrzyniaka. Po przerwie trafienie dołożył Dominik Furman. Honorowego gola dla rywali zdobył Didar Durdyyew.

Od początku dużą przewagę miała Legia. Już w 3. minucie pierwszy strzał na bramkę oddał Jakub Kosecki. Dwie minuty później dobrym uderzeniem z dystansu popisał się Janusz Gol. Niestety, nie udało mu się skierować piłki do siatki. Co się jednak odwlecze, to nie uciecze. W 24. minucie legioniści potwierdzili swoją dominację. Pierwszą bramkę dla warszawskiego zespołu zdobył Jakub Kosecki. Janusz Gol odebrał przeciwnikom piłkę, dobrze odegrał do boku do "Kosy", ten uderzył w lewy róg bramki, a Nikita Gorbunow nawet nie drgnął. Warto wspomnieć, że to już czwarte trafienie młodego piłkarza podczas zimowych sparingów.

W 33. minucie brutalnym wślizgiem przeciwnika zaatakował Jakub Rzeźniczak. Legionista został ukarany żółtą kartką.

Kilka minut później było już 2-0, bowiem pięknym uderzeniem z dystansu popisał się Ariel Borysiuk. Piłkarze Macieja Skorży niepodzielnie rządzili na boisku, w zasadzie nie pozwalając Turkmenom na stworzenie żadnej akcji ofensywnej. W 39. minucie przeciwnicy Legii stworzyli pierwszą dobrą sytuację. Po faulu jednego z legionistów Turkmeni wykonywali rzut wolny. Mimo dobrego uderzenia, Dusan Kuciak nie dał się zaskoczyć. Chwilę później doszło do pierwszej zmiany w Legii - narzekającego na uraz Miroslava Radovicia zastąpił Michał Kucharczyk.

Tuż przed końcem pierwszej połowy spotkania strzałem po rzucie rożnym wynik na 3-0 ustalił Jakub Wawrzyniak. Legioniści rozegrali stały fragment gry na krótko - Rafał Wolski próbował uderzać na bramkę, piłka uderzyła jeszcze w nogi Wawrzyniaka, a ten z bliskiej odległości wpakował ją do siatki. Po chwili sędzia zaprosił zawodników na przerwę.

Drugą połowę spotkania Legia rozpoczęła w całkowicie przemeblowanym składzie. Na boisku pozostał tylko Michał Kucharczyk, który w 41. minucie zmienił Miroslava Radovicia. Jednak i teoretycznie słabszy skład "wojskowych" szybko wziął się do roboty. W 47. minucie w pole karne wpadł Aleksander Jagiełło, który minął obrońców rywali i podał do Dominika Furmana. Ten nie dał szans bramkarzowi rywali i było 4-0.

Pięć minut później to gracze z Turkmenistanu mieli powody do zadowolenia. Błąd obrony Legii wykorzystał Didar Durdyyew, który wślizgiem skierował piłkę do bramki. Kolejne minuty to niezbyt efektowna gra z obu stron. W 67. minucie przed polem karnym faulowany był Kucharczyk. Do piłki podszedł Tomasz Kiełbowicz. Po jego uderzeniu bramkarz miał problemy z opanowaniem piłki, ale Jagiełło nie dał rady wykorzystać pomyłki golkipera rywali. Pięć minut później z rzutu wolnego uderzał Ivica Vrdoljak. Futbolówka przeleciała jednak nad poprzeczką.

Do ostatniego gwizdka sędziego gole już nie padały i mecz zakończył się wygraną Legii 4-1. Kolejny sparing "wojskowi" rozegrają w sobotę o 16:00, a ich rywalem będzie Dynamo Mińsk.

Sparing: Legia Warszawa 4-1 (3-0) Turkmenistan
24' 1-0 Kosecki
33' 2-0 Borysiuk
45' 3-0 Wawrzyniak
47' 4-0 Furman
52' 4-1 Durdyyew

Skład Legii I połowa: 12. Dusan Kuciak - 25. Jakub Rzeźniczak, 6. Michał Żewłakow, 17. Marcin Komorowski, 14. Jakub Wawrzyniak - 27. Rafał Wolski, 16. Ariel Borysiuk, 5. Janusz Gol, 32. Miroslav Radović (41' Michał Kucharczyk), 20. Jakub Kosecki - 33. Michał Żyro

Skład Legii II połowa: 84. Wojciech Skaba – 2. Artur Jędrzejczyk, 4. Dickson Choto, 15. Inaki Astiz, 11. Tomasz Kiełbowicz – 23. Albert Bruce, 34. Dominik Furman, 21. Ivica Vrdoljak, 24. Bartosz Żurek, 22. Aleksander Jagiełło - 18. Michał Kucharczyk

Skład Turkmenistanu: Nikita Gorbunow (46' 1. Rahmanberdi Alyhanow) - 22. Bagtyyar Hojaahmedow (46' 2. Hemayat Komekow), 3. Sohrat Soyunow, 19. Ahmet Atayew, 12. Serdar Annaorazow (46' 4. Rahymberdy Baltaýew) - 8. Guwanc Abylow (46' 5. Aleksandr Boliyan), 23. Dawid Sarkisow (46' 9. Didar Durdyew), 15. Nazar Coliyew (46' 21. Guwanc Hangeldiyew), 14. Guwanc Rejepow (46' 20. Gahrymanberdi Çonkayew), 11. Arslanmyrat Amanow - 13. Guwancmuhammet Owekow (46' 7. Berdi Samyradow)

żółta kartka: Komekow, Atayev - Rzeźniczak