Stajak: Niekompetentne sędziowanie

Hugollek - Wiadomość archiwalna

Zbigniew Stajak (trener Legii): "W meczu przeciwko katowiczanom prowadziliśmy 2-0, ale arbitrzy, którzy sędziują nasze spotkania, zawsze się podczas nich uczą sędziowania. Niestety, swoją nauką sędzia zrobił nam krzywdę. Przyznawał naszym zawodnikom kary, mimo że nie było żadnych przewinień z ich strony. Do tego widział jedynie naruszanie przepisów ze strony naszych hokeistów. W ten sposób pomógł drużynie GKS, bo ta grała w przewadze i wówczas zdobywała bramki.

Gdyby nie ta pomoc, zespół z Katowic nie byłby w stanie wyrównać, co dobitnie pokazała trzecia tercja. Mimo że byliśmy w osłabieniu, bo graliśmy praktycznie w dziesięciu, a oni w dwudziestu, to zdecydowana większość akcji toczyła się na połowie rywali. Ci skutecznie przeprowadzili jedną jedyną kontrę, po której zdobyli czwartą bramkę. Krótko podsumowując, sędziowie 'zrobili' mecz dla Katowic.
Nie chcę się źle o nich wypowiadać, ale ewidentnie sędziowali niekompetentnie. Po drugiej tercji poszedłem do obserwatora i powiedział mu, żeby podszedł do arbitra i powiedział mu, aby zaczął wreszcie sędziować spotkanie – nie uczył się, a sędziował. Najwyraźniej reprymenda od obserwatora pomogła, gdyż trzecia tercja zaczęła się normalną grą – graliśmy pięciu na pięciu. W drugiej tercji z kolei nasi hokeiści byli non-stop wyrzucani z lodowiska, a w taki sposób konfrontacji nie da się wygrać.

Doping, którzy tworzą nasi fani, jest bardzo fajny. Nasi chłopcy bardzo lubią, gdy trybuny wrą, a kibice głośno śpiewają i przygotowują oprawy meczowe. Mimo to należy podkreślić, że nie może dochodzić do sytuacji, w których w obiekcie zamkniętym odpalane są środki pirotechniczne. Przez to lekkomyślne zachowanie kibiców klub zostanie ukarany finansowo (minimum 500 zł). Tego nie pochwalam i nie chcę, by tego typu sytuacje powtarzały się w przyszłości, bo raz, że zarząd będzie musiał zapłacić karę, a dwa, że policja może nam zabronić zorganizowania meczu."