Młodzież zagra w turniejach zagranicznych

Raffi - Wiadomość archiwalna

Gracze najstarszych grup młodzieżowych Legii będą mieli w najbliższej rundzie co najmniej dwie okazje zmierzenia się z rywalami zagranicznymi. W dniach 17-20 lutego drużyna juniorów starszych (1993/4) pojedzie do USA, gdzie walczyć będzie w międzynarodowym turnieju o Puchar Burmistrza Las Vegas.

Jeszcze ciekawiej zapowiada się trwający od 26 do 29 lipca w Dortmundzie turniej Ruhr-Cup. Drużyna złożona z najlepszych zawodników Legii z roczników 1993-5 zmierzy się m.in. z Lazio, Hamburgerem SV czy Borussią Dortmund.

Turniej U-19 o Puchar Burmistrza Las Vegas
Złożona z 16 zawodników drużyna Młodych Wilków 1993/4 pojedzie do Las Vegas, by wziąć udział w turnieju 'Las Vegas Mayor's Cup International Showcase'. Udział w nim weźmie kilkadziesiąt drużyn amerykańskich (w tym wiele czołowych zespołów rankingu ogólnokrajowego oraz szkółki kilku klubów MLS takich jak Chivas czy Chicago Fire), zespoły z Kanady, Meksyku, Anglii, Barbadosu, Kajmanów (kadra młodzieżowa kraju), Dominikany czy Francji (reprezentacja jednego z regionów).

Turniej przeznaczony jest dla zawodników z roczników 1993 i 1994. Mecze w fazie grupowej trwają po 2x30 minut, zaś w fazie play-off - 2 razy po 35 minut. W razie remisu w 1/4 lub 1/2 finału następuje seria 5 rzutów karnych, w finale poprzedzona jeszcze dogrywką 2x5 minut.

Warto dodać, że w zeszłym roku w turnieju triumfowała inna polska drużyna - juniorzy Wisły Kraków (z udziałem 8 zawodników z ME) pokonali w finale 1-0 Idaho Rush Nike.

Turniej Ruhr-Cup
W dniach 26-29 lipca w Dortmundzie na stadionie Rote Erde odbędzie się niezwykle silnie obsadzona III edycja turnieju Ruhr-Cup. Przeznaczony on jest dla graczy z rocznika 1994, ale udział wziąć może również 6 piłkarzy o rok starszych. W stawce 10 drużyn zaproszonych przez Borussię Dortmund nie zabraknie legionistów. Zespół mają stanowić najlepsi zawodnicy grający w naszym klubie, a urodzeni w latach: 1993 (z zastrzeżeniem ww. ograniczenia ilościowego), 1994 i 1995. Drużyna będzie złożona zapewne przede wszystkim z piłkarzy Młodej Legii, jak również z wyróżniających się graczy drużyn juniorów starszych i juniorów młodszych. Trzeba przyznać, że w tak silnie obsadzonym turnieju nasi piłkarze nie mieli chyba jeszcze okazji uczestniczyć i będzie on ciekawą okazją do skonfrontowania efektów pracy Akademii z czołowymi drużynami europejskimi i nie tylko.

Mecze trwać będą 2x20 minut (jedynie mecz o 3 miejsce i finał będą rozgrywane w dłuższym wymiarze, odpowiednio 2x30 i 2x40 minut).

26 lipca legioniści zmierzą się z Lazio Rzym i HSV Hamburg, a dzień później - z meksykańskim Atlasem Guadalajara i gospodarzami, Borussią Dortmund. Finał imprezy - 29 lipca.