Młode Wilki 96

Młodzież - mecze niedzielne

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Dwa pierwsze sparingi w tym roku rozegrały najstarsze roczniki Młodych Wilków. Mecze wewnętrzne rozegrano na hali i miały charakter typowo treningowy, ale nogi nikt nie odstawiał. Juniorzy starsi pokonali 7-5 juniorów młodszych, zaś Młode Wilki 96 wygrały 2-1 po zaciętym spotkaniu z o rok młodszymi kolegami. W meczach zagrali m.in. dwaj pozyskani do Akademii zimą zawodnicy - Artur Dębiec (94) z Trójki Tomaszów Maz. i Filip Kazimierczyk (95) z Zagłębia Sosnowiec.

Artur Dębiec (ur. 30.11.1994, 182/66) to wychowanek Lechii Tomaszów Mazowiecki, ale w ostatnich sezonach występował w UKS Trójka Tomaszów. Zawodnik ten był już na testach w Legii w listopadzie, a udany występ w wygranym 6-1 pojedynku z Polonią przekonał trenerów do jego umiejętności. Dębiec może występować na pozycji defensywnego pomocnika, nieźle radzi sobie również na środku obrony, dysponuje niezłymi umiejętnościami technicznymi i był już w przeszłości kilkakrotnie powoływany do kadry narodowej.

Filip Kazimierczyk (ur. 24.06.1995, 169/64) to czołowy zawodnik i najlepszy strzelec (12 goli) drużyny juniorów młodszych Zagłębia Sosnowiec. Może występować zarówno w ataku jak i na skrzydle, ma za sobą występy w reprezentacji Polski rocznika 1995. W Zagłębiu dość często występował również ze starszym rocznikiem 1994. Pod koniec listopada 2011 r. wystąpił w barwach Legii w zremisowanym 3-3 meczu z Lechem Poznań, gdzie zdobył jedną z bramek. W dzisiejszym spotkaniu zaliczył dwie asysty i zdobył gola po bardzo ładnej akcji indywidualnej.

Legia 93/4 7-5 Legia 95 - Zdjęcia z meczu
1-0 14 min. Kamil Kurowski (as. Kamil Rozmus)
1-1 18 min. Jakub Arak (as. Mateusz Zawal)
2-1 26 min. gol samobójczy (as. Mateusz Janusiewicz)
3-1 37 min. Karol Grudniewski b.a.
3-2 40 min. Daniel Rosiński (as. Filip Kazimierczyk)
4-2 47 min. Michał Bajdur (as. Nikola Todorović)
5-2 60 min. Michał Bajdur (as. Karol Grudniewski)
5-3 78 min. Jakub Arak (karny po faulu Fabiszewskiego na Araku)
6-3 79 min. Nikola Todorović b.a.
6-4 81 min. Mateusz Zawal (as. Filip Kazimierczyk)
7-4 84 min. Przemysław Przysowa (z rzutu wolnego)
7-5 89 min. Filip Kazimierczyk (as. Mateusz Zawal)
(grano 3x30 min.)

Legia 93/4:
I tercja: Brzeziański - Turzyniecki, Długołęcki, Fabiszewski, Rozmus, Janusiewicz, Sokołowski, Kurowski, Kępka
II tercja: Zieliński - Mazek, Dębiec, Siwak, Todorović, Bajdur, Kalinkowski, K. Grudniewski, Żegleń
III tercja: Zieliński (72' Brzeziański) - Przysowa, Długołęcki (72' Fabiszewski), Gołębiewski, Rozmus (72' Todorović), Dębiec (72' Sokołowski), Kalinkowski (72' Bajdur), Kurowski (72' Janusiewicz), Sosnowski.
Trenerzy: Krzysztof Dębek i Radosław Kucharski

Legia 95:
I tercja: Smyłek - Waszkiewicz, Kucharski, Piórkowski, Piwowarczyk - Śmigielski, Dmowski, Zawal, Arak
II tercja: Haluch - Okieńczyc, Kucharski, Milewski, Wilimowski, Dziewicki, Kazimierczyk, Rosiński, Arak (45' Śmigielski)
III tercja: Smyłek - Stolarz (67' Waszkiewicz), Piórkowski, Milewski (76' Kucharski), Mazik - Wilimowski (65' Śmigielski, 78' Dmowski), Zawal, Dmowski (75' Kazimierczyk) - Arak
Trenerzy: Jarosław Wójcik i Tomasz Grudziński

Przygotowania do rundy wiosennej tradycyjnie rozpoczęły się sparingiem wewnętrznym dwóch najstarszych grup Młodych Wilków. Choć z uwagi na miejsce rozegrania meczu zespoły mogły wystawić tylko po 8 graczy w polu, nie brakowało szybkich akcji skrzydłami i twardej gry. Przez większość gry przeważali gracze starsi. Młode Wilki 95 do głosu doszły dopiero w końcówce, przy stanie 5-2, ale było już za późno na odrobienie strat.

Legia 96 2-1 (1-0) Legia 97 - Zdjęcia z meczu
1-0 22 min. Damian Szczepański (as. Kevin Ozga)
1-1 37 min. Mateusz Wieteska (as. Konrad Zaradny)
2-1 38 min. Michał Suchanek (as. Damian Szczepański)
(grano 2x30 minut)

Legia 96:
Jędraszczak (31' Siedlecki) - Ozga, Zakrzewski, Makowski, Baranowski (38' Suchanek) - Nidzgorski (31' Rakowski), Mlonek (31' Podsiadło), Suchanek (31' Turżonek), Szczepański (40' Nidzgorski, 52' Szczepański)
Trenerzy: Bernard Kapuściński i Robert Tańczyński

Legia 97:
Wojcieszak (31' Jaroszko) - Podlecki (31' Zabłocki), Kostrzanowski, Wieteska, Witkowski (20' Zaradny, 30' Wiśniewski) - Górka (31-51' Krasuski), Stasz (28' Gębalski, 40' Więdłocha, 49' Stasz), Więdłocha (16' gracz testowany I, 42' Witkowski), gracz testowany I (11' Cieślak, 36' Zaradny)
Trenerzy: Tomasz Sokołowski i Goncalo Feio

Od początku spotkania do ataku niespodziewanie rzucili się gracze młodsi, którzy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji. Ich nieskuteczność zemściła się w 22. minucie, gdy po szybko wyprowadzonej prawym skrzydłem kontrze gola zdobył Damian Szczepański. Wprawdzie bramkę wyrównującą dla Młodych Wilków 97 zdobył uderzeniem z dystansu Mateusz Wieteska, ale już po chwili prowadzenie dla '96 odzyskał Michał Suchanek. Końcówka meczu to już wymiana ciosów z obu stron, jednak bez efektu bramkowego. Dość szczęśliwie 2-1 wygrali zawodnicy starsi, ale pod nieobecność kilku czołowych graczy (m.in. 3 powołanych do kadry narodowej) nie przekonali swoją grą i trener Kapuściński będzie miał jeszcze sporo pracy nad postawą części zawodników. Trzeba jednak docenić szybką, sprawną i zdecydowaną grę piłkarzy z rocznika 1997, którzy długimi okresami przebywali na połowie starszych kolegów i tylko słabej skuteczności "zawdzięczają" porażkę.