Las Vegas: legioniści w półfinale (akt.)

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Udanie rozpoczęli juniorzy starsi Legii rywalizację w turnieju Las Vegas Mayor's Cup. W pierwszym meczu pokonali 3-1 Cap FC United, a w drugim spotkaniu wygrali 2-1 z drużyną gospodarzy, Downtown Las Vegas SC. O 1. miejscu w grupie decydował mecz z Oswego Southside Green. Legioniści przy podmuchach porywistego wiatru objęli prowadzenie przed przerwą i utrzymali je do końca meczu. Dzięki wygranej i zwycięstwu w grupie podopieczni trenerów Dębka i Kucharskiego awansowali do ćwierćfinału, w którym pokonali aż 5-0 kalifornijskie Atletico Santa Rosa.

Już do przerwy Legia prowadziła 3-0, po golach Mateusza Długołęckiego i dwóch Michała Kępki. Pierwsi dogodną okazję stworzyli sobie amerykanie, ale Mikołaj Smyłek doskonale zbił na poprzeczkę strzał z rzutu wolnego. Warszawiacy już w 6. minucie meczu wykorzystali stały fragment gry, a po 2 kolejnych minutach, po karnym za faul na Grudniewskim, podwyższyli za sprawą Kępki na 2-0. Tuż przed przerwą kolejną "jedenastkę" wykorzystał Długołęcki, co praktycznie rozstrzygnęło losy spotkania. Na początku kolejnego gola dla naszej drużyny zdobył Kamil Rozmus. Legioniści byli nie do zatrzymania - przy stanie 4-0 zdołali nawet nie dopuścić do utraty gola po rzucie wolnym pośrednim z 9 metrów, a podyktowany chwilę później rzut karny obronił Oliwier Wienczatek. Wynik na 5-0 ustalił Mateusz Janusiewicz po akcji Michała Bajdura i podaniu Karola Grudniewskiego.

W półfinale legioniści zmierzą się z aktualnymi mistrzami Nevady (i sześciokrotnymi z rzędu zdobywcami Pucharu Nevady), opartą głównie na graczach latynoskiego pochodzenia drużyną Players Soccer Club z Las Vegas. Rok temu drużyna ta wygrała turniej Las Vegas Mayor's Cup, w kategorii U-17.

Legia 93/4 3-1 (0-0) CAP FC United Rose 93
Gole: Michał Kępka 2, Karol Grudniewski

Legia (skład wyjściowy): Wienczatek - Turzyniecki, Fabiszewski, Długołęcki, Todorović - Bajdur, Sokołowski, Kalinkowski, Kurowski, Karol Grudniewski - Kępka

Downtown Las Vegas Sport Club 94 1-2 Legia 93/4
Gole: Kamil Kurowski (as. Bartłomiej Kalinkowski), Michał Bajdur (as. Michał Kępka)

Oswego Southside Green 0-1 (0-1) Legia 93/4
Gol: Michał Kępka

Legia: Smyłek - Turzyniecki, Siwak, Fabiszewski, Todorović - Bajdur, Sokołowski, Kalinkowski, Kurowski, K. Grudniewski, Kępka