Ricardo Sa Pinto - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Sa Pinto: Legia zagrała dobrze

Tomek Janus - Wiadomość archiwalna

Ricardo Sa Pinto (trener Sportingu): Jestem bardzo zadowolony z tego, co pokazaliśmy w dzisiejszym meczu. Legia zagrała bardzo dobrze – szczególnie w pierwszej połowie. Po przerwie było lepiej, bo więcej mogliśmy grać piłką. To było dla nas spotkanie o życie. Zapałem i wolą walki udało się nam osiągnąć wynik, który daje nam szansę na awans do kolejnej rundy.

W przerwie nie krzyczałem na piłkarzy. Mówiłem im tylko, czego od nich oczekuję. Zrozumieli to i zaczęliśmy grać lepiej. Zmiany w przerwie były spowodowane faktem, że piłkarze, którzy zeszli nie pasowali do stylu gry, który narzuciła Legia. Musiałem jakoś odpowiedzieć na dobrą postawę gospodarzy.

Sam mecz był zaciętym widowiskiem. Gratuluję Legii, bo postawiła nam trudne warunki. Ważne jest, że w tych warunkach atmosferycznych udało się nam stworzyć wielkie widowisko z męską grą. Dodam jednak, że obie strony zagrały bardzo fair.

Nie zgadzam się, że sędziowie nas skrzywdzili. Co prawda słyszałem, że drugi gol dla Legii padł po spalonym. Można mieć też pretensje o jedną z akcji w polu karnym gospodarzy, gdy mógł być rzut karny dla nas. Ale absolutnie nie mam pretensji do arbitra. Taka jest piłka i nie zawsze da się wszystko dobrze ocenić.

Nie mogę też nie docenić kibiców Legii, którzy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Chciałbym, żeby i nasi fani potrafili zachować się w podobny sposób, jak kibice z Łazienkowskiej. Mam nadzieję, że za tydzień i u nas będzie wspaniała atmosfera i wsparcie od pierwszej do ostatniej minuty.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.