Rekordowa zdobycz punktowa koszykarzy Legii

Koszykarze Legii w obecnym sezonie regularnie wygrywają różnicą 40-50 punktów. Głównym celem na ten sezon jest wywalczenie awansu do II ligi. Legioniści stawiają sobie przy okazji dodatkowe wyzwania. Po 40-punktowej wygranej w Legionowie w piątek, nasi gracze dopytywali się jaki jest klubowy rekord punktów zdobytych w jednym meczu... i dzień później, w spotkaniu z Pułaskim Warka, ustanowili nowy!

Już w grudniu Legia była bliska pobicia rekordu z sezonu 1977/78, ale w spotkaniu z Mazowszem Grójec zabrakło naszym zawodnikom jednego punktu. Do tej pory rekord należał do Legii prowadzonej przez ś.p. Władysława Pawlaka, pod którego wodzą Legia wygrała na zapleczu ekstraklasy z AZS-em Lublin 129-53.

W sobotę początek meczu wskazywał na to, że legioniści powalczą o ustanowienie nowego rekordu. Niestety przestój na początku drugiej kwarty sprawił, że dopiero w ostatnich minutach można było myśleć o ataku na rekord. Zawodnicy mobilizowali się, rozgrywali jak najkrótsze akcje, aby osiągnąć cel. W końcówce celny rzut za trzy punkty zaliczył Paweł Podobas, doprowadzając do stanu 128-55... Chwilę później ten sam zawodnik wykorzystał świetne podanie Kowalika i efektownie zakończył szybką akcję drużyny, zainicjowaną przez Świderskiego. W tym momencie wszyscy gracze wiedzieli już, że rekord udało się pobić - chodziło jeszcze o to, by jak najbardziej go "podbić". Czasu do końca meczu było już niestety na tyle mało, że Legii udało się zdobyć jeszcze tylko dwa punkty - po celnych rzutach osobistych Marcina Nogajskiego.

Mecz Legia - Pułaski Warka zakończył się wygraną naszej drużyny 132-55. W poszczególnych kwartach nasi gracze zdobywali odpowiednio 37, 19, 38 i 38 punktów. Sobotnia wygrana była jednocześnie drugim najwyższym zwycięstwem w historii sekcji. 77 punktów różnicy to o 8 pkt. mniej niż udało się osiągnąć naszej drużynie w 1952 roku. W lutym 1952 roku nasz zespół rozbił Spójnię Gdańsk aż 108-23. W tym meczu Spójnia wystąpiła bez ośmiu powołanych do kadry zawodników, podczas gdy Legia wystąpiła bez czterech graczy z podstawowego składu. Jesteśmy spokojni, że i ten rekord niebawem zostanie pobity :)

Punkty dla Legii w meczu z Pułaskim zdobyli: Jaremkiewicz 25 (1x3), Podobas 23 (3), Rudko 14, Miatkowski 14 (2), Adamski 13, Staszewski 12, Piesio 10, Świderski 9 (1), Błaszczyk 4, Zajączkowski 4, Nogajski 2, Kowalik 2.