W 1/8 finału LE z Manchesterem City

Bodziach, źródło: 90minut.pl - Wiadomość archiwalna

Manchester City pewnie pokonał w rewanżowym meczu 1/16 finału Ligi Europy FC Porto i to on będzie przeciwnikiem w kolejnej rundzie Legii lub Sportingu. Spotkanie tych drużyn jutro o godzinie 21:05 czasu polskiego. Manchester wygrał 2-1 w Porto, a dziś zwyciężył przed własną publicznością 4-0, strzelając 3 bramki w ostatnim kwadransie. Od 77. minuty goście grali w 10.

Legia, żeby wyeliminować Sporting, musi w rewanżu wygrać lub zremisować 3-3 i wyżej. W przypadku wyniku 2-2, konieczna będzie dogrywka i ew. rzuty karne.

Spotkania 1/8 finału LE odbędą się 8 i 15 marca. Pierwszy mecz Legia lub Sporting zagrają przed własną publicznością.

Manchester City 4-0 (1-0) FC Porto
Bramki: Sergio Agüero 1, Edin Džeko 76, David Silva 84, David Pizarro 86

Manchester: 25. Joe Hart - 2. Micah Richards, 4. Vincent Kompany, 6. Joleon Lescott, 22. Gaël Clichy - 21. David Silva, 34. Nigel de Jong, 18. Gareth Barry (57, 7. James Milner), 42. Yaya Touré, 19. Samir Nasri (69, 10. Edin Džeko) - 16. Sergio Agüero (80, 8. David Pizarro).

Porto: 1. Helton - 4. Maicon, 14. Rolando, 30. Nicolás Otamendi (63, 21. Cristian Săpunaru), 26. Alex Sandro - 12. Hulk, 25. Fernando, 3. Lucho González, 8. João Moutinho, 19. James Rodríguez (80, 35. Steven Defour) - 17. Varela (63, 10. Cristián Rodríguez).

żółte kartki: Touré - Rolando, González, Otamendi.
czerwona kartka: Rolando (77. minuta, FC Porto, za drugą żółtą).