Statystyki w meczu ze Śląskiem

Tomek Janus - Wiadomość archiwalna

Legia Warszawa nie dała szans liderowi z Wrocławia i pewnie zwyciężyła 4-0. Po niedzielnym meczu legioniści tracą tylko dwa punkty do Śląska. Statystyki niedzielnego spotkania pokazują, że "wojskowi" całkowicie zdominowali gospodarzy i zasłużyli na okazałą wygraną. Poniżej prezentujemy szczegółowe statystyki z meczu na szczycie.

15 razy uderzali na bramkę Mariana Kelemena piłkarze Legii. Zdecydowanie aktywniejsi byli w pierwszej połowie, gdy osiem z dziewięciu strzałów było celnych, a trzy zakończyły się golami. Gospodarze przez cały mecz oddali osiem strzałów. Dwa z nich były celne i oba zostały oddane w pierwszej połowie. Po przerwie piłkarze Śląska strzelali pięć razy, ale ani jedno uderzenie nie zmierzało w światło bramki Dusana Kuciaka.

Trójka legionistów w składzie Janusz Gol, Danijel Ljuboja i Nacho Novo - strzelała na bramkę Kelemena po trzy razy. Najwięcej powodów do radości miał Gol, który dwa razy pokonał bramkarza gospodarzy. Ljuboja raz wpisał się na listę strzelców, a Novo nie miał okazji, żeby cieszyć się z własnego trafienia.

Choć Śląsk kończył mecz w osłabieniu, to piłkarze Legii zdecydowanie częściej przekraczali przepisy. W niedzielne popołudnie legioniści zanotowali 18 fauli a gospodarze 10.

Wśród legionistów najczęściej przepisy przekraczał Janusz Gol, który nieprzepisowo zagrywał cztery razy. Łącznie faule zanotowało na swoim koncie dziesięciu piłkarzy Legii.

Gracze Śląska najczęściej w nieprzepisowy sposób powstrzymywali Jakuba Wawrzyniaka. Dwa razy faulowany był Danijel Ljuboja. Jedno z tych przewinień okazało się kluczowe dla dalszych losów meczu. Po faulu na Serbie boisko musiał opuścić Dariusz Pietrasiak, a chwilę później sam poszkodowany zamienił rzut wolny na gola.

Również liczba odbiorów i strat pokazuje dominację Legii. 68 razy legioniści przerywali akcje rywali, sami stracili zaś 46 piłek. Dobrze zagrała linia obrony "ojskowych". Aktywny był także Janusz Gol, który zanotował 10 odbiorów.

Janusz Gol znalazł się także w czołówce klasyfikacji strat. Najczęściej piłkę tracił jednak Rafał Wolski. Rzadziej niż zazwyczaj straty notował natomiast Danijel Ljuboja.