Stadion w Gdańsku, na którym ma zostać rozegrany mecz o Superpuchar Polski - fot. Piotr Galas / Legionisci.com
REKLAMA

Ekstraklasa szuka nowego terminu meczu o Superpuchar 2011

Bodziach, źródło: Gazeta Wyborcza / Dziennik Bałtycki / własne - Wiadomość archiwalna

Organizacja meczu o Superpuchar Polski za sezon 2010/11 przypomina niekończącą się opowieść. Po fiasku rozmów nt organizacji spotkania latem zeszłego roku, Ekstraklasa SA wyznaczyła nowe miejsce i termin meczu. Ten miał zostać rozegrany w lutym na stadionie Narodowym w Warszawie. Ostatecznie nie doszedł do skutku, ale organizator nie poddaje się i nadal chce, by Wisła zagrała z Legią o to trofeum.

Według najnowszych informacji spotkanie miałoby zostać rozegrane na stadionie w Gdańsku, zbudowanym na tegoroczne Mistrzostwa Europy, na którym na co dzień występuje Lechia Gdańsk. Ekstraklasa SA nie chce jeszcze zdradzić terminu, w jakim mecz miałby dojść do skutku, bo najpierw musi uzgodnić go z zainteresowanymi stronami. Wiadomo, że w grę wchodziłby termin do końca kwietnia.

"Chcemy, aby Superpuchar zachował ciągłość. Musimy jednak skonsultować to z klubami i wtedy podejmiemy decyzję. Jest jeden wolny termin, aby rozegrać to spotkanie. Dopóki jednak formalności nie zostaną dopięte, to daty nie podam" - powiedział "Dziennikowi Bałtyckiemu" Adrian Skubis, rzecznik prasowy Ekstraklasy SA.

"Słyszałem o tym pomyśle, ale nie od organizatora Superpucharu. Jeśli dostaniemy taką ofertę od Ekstraklasy SA, to się do niej odniesiemy. Trenerzy mają w głowie przede wszystkim te bieżące rozgrywki i jeśli mecz o Superpuchar dojdzie do skutku, to obawiam się, czy to nie będzie mecz na siłę, bo trenerzy mogą wtedy nie wystawić najmocniejszych składów" - powiedział serwisowi Warszawa.gazeta.pl rzecznik prasowy Legii Michał Kocięba.

PGE Arena w Gdańsku może pomieścić 43165 widzów. Warto dodać, że kibice Lechii przyjaźnią się z fanami Wisły. Na niedawnym meczu obu drużyn w Trójmieście pojawiło się 1000 kibiców z Krakowa. Na planowany na luty mecz na stadionie Narodowym w Warszawie fani Legii i Wisły otrzymali po niespełna 10 tysięcy biletów.


Stadion w Gdańsku, na którym ma zostać rozegrany mecz o Superpuchar Polski - fot. Piotr Galas / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.