Kick-boxing: Dwóch legionistów walczy o medale MP

W piątek w Kleszczowie rozpoczęły się mistrzostwa Polski seniorów i juniorów starszych w kick-boxingu, w formule low-kick. Legia wystawiła do zawodów siedmiu zawodników. W pierwszej walce, w kategorii wagowej do 81 kg, Piotr Marcinkowski pokonał 3-0 Pawła Gereka ze stołecznej Palestry. Daniel Żaboklicki zmierzy się od razu w niedzielnym finale z Kamilem Grodzkim.

Ponadto barw Legii bronią Magdalena Pieczyńska, Joanna Radzięda, Dominika Ziemnicka (wszystkie w kategorii wagowej do 48 kg), Daniel Żaboklicki (-54 kg), Konrad Czopowicz (-71 kg) i Julian Karewicz (-91 kg). Wszyscy legioniści wystartują w mistrzostwach Polski seniorów.

Półfinałowe walki zaplanowano na niedzielę, na godzinę 9, finałowe od godziny 13. Zakończenie turnieju o 18. Wstęp na zawody, które odbywają się w hali przy ulicy Sportowej 8 w Kleszczowie, kosztuje 15 złotych.

Marcinkowski wygrał także walkę z Przemysławem Jahzem i awansował dalej. Zwyciężył także Konrad Czopowicz. Z rywalizacji odpadła Magdalena Pieczyńska, Dominika Ziemnicka, Joanna Radzięda i Julian Karewicz