Boks: Dwie legionistki w strefie medalowej na MP

Dwie z trzech legionistek startujących w mistrzostwach Polski seniorek w boksie awansowały do strefy medalowej. W 1/4 finału odpadła Ania Sajnóg (-64 kg), która przegrała 13-20 z Agnieszką Chudą (Skorpion Szczecin). Ania Słowik (+81 kg) szybko pokonała Magdalenę Czudej (Kleofas Katowice).

Dzisiaj w półfinale kategorii wagowej do 81 kg Wioleta Michalska pokonała Annę Maksim (Orlęta Łuków) 22-15 i awansowała do finału. Ania Słowik w walce o finał pokonała w drugiej rundzie Izabelę Gil (Cristal Białystok).

W sobotnim finale Michalska zmierzy się z Karoliną Koszelą (Stella Gniezno), a Słowik z Sylwią Kusiak (niezrzeszona).