Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Klikając "ROZUMIEM" lub ✔, wyrażasz zgodę na stosowanie cookies i innych technologii. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.    ROZUMIEM
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Oprawa Legii na meczu z Polonią - fot. Mishka / Legionisci.com
Oprawa Legii na meczu z Polonią - fot. Mishka / Legionisci.com
Wtorek, 20 marca 2012 r. godz. 13:59

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Na stadionach: Kibol - niewolnik systemu nowoczesnej demokracji

Bodziach

Ruszyły już rozgrywki I i II ligi, i w nich kilka ekip pokazało się z bardzo dobrej strony. Do historii przeszła zgoda Kotwicy i Bałtyku. W ekstraklasie mogliśmy zobaczyć jedną z najlepszych, o ile nie najlepszą, choreografię obecnego sezonu. Tylko malkontenci mogą czepiać się wykonania czy innych szczegółów choreo "pRACOHOLICY". Klasa światowa, bez dwóch zdań.

Dobry wyjazd Śląska
Kibice Śląska, wspierani przez kilka setek Lechii, bardzo dobrze pokazali się na wyjazdowym meczu Pucharu Polski z Arką. Już przed meczem, w drodze na stadion, grupa przyjezdnych szukała chętnych ze strony gdynian do sprawdzenia się poza boiskiem. Chętnych nie było i zdemolowano kilka samochodów. Na meczu przyjezdni mogli się czuć jak u siebie, z powodu protestu gdynian. Fani Lechii zaprezentowali transparent z pozdrowieniami dla działacza Arki, odpowiedzialnego za obecny stan rzeczy w tym klubie (w tym protest).

Inne wyjazdy
W przeciwieństwie do Śląska, słabo w Poznaniu pokazała się Wisła Kraków. Legia do Wejherowa pojechać nie mogła, a Ruch wykorzystał przyznaną mu liczbę wejściówek i zameldował się w Zdzieszowicach w nadkomplecie. W lidze dobre liczby wyjazdowe Widzewa w Lubinie i, biorąc pod uwagę potencjał, Polonii przy Łazienkowskiej.

W niższych ligach warto odnotować dobry wyjazd Sandecji ze zgodami do Bytomia, Zagłębia Sosnowiec do Głogowa oraz Olimpii Grudziądz do Bydgoszczy.

Oprawy
Oprawa Legii nie miała sobie równych nie tylko w minionym tygodniu, ale może być najlepszą choreografią sezonu. Ultrasowali także kibice Polonii Bytom, którzy uczcili 50. rocznicę zdobycia przez klub mistrzostwa Polski (zamierzchłe czasy), Zawiszy Bydgoszcz na meczu z Olimpią oraz Chrobrego na spotkaniu z Zagłębiem.

Kibiców innych drużyn zachęcamy do wysyłania własnych relacji, liczb wyjazdowych itp. na adres ultras@legionisci.com - aby nasze raporty były jak najbardziej rzetelne.

Ekstraklasa:

Zagłębie Lubin 1-0 Widzew Łódź (800).
Do Lubina pojechało ok. 800 fanów RTS-u. Przez większość meczu prowadzili dobry doping. Sektor gości dobrze oflagowali oraz odpalili trochę pirotechniki. Z obu stron sporo bluzgów.

Legia Warszawa 0-0 Polonia Warszawa (1400).
Na tym meczu działo się zdecydowanie najwięcej. Poloniści przemaszerowali przez miasto w kilkaset osób, w silnej obstawie policji. W sektorze gości było ich ok. 1400, wywiesili 3 flagi. W trakcie meczu zaprezentowali kartoniadę z przekreśloną elką w kółeczku i hasłem "J... Legię". Legionistów na meczu 29 tysięcy, z bardzo dobrą oprawą - malowanymi pasami materiału, tworzącymi postaci kibiców odpalających piro oraz hasło "pRACOHOLICY". Całość dopełniały race, strobo i achtungi odpalane w odpowiednich miejscach. W drugiej połowie na Żylecie odpalono jeszcze kilka rac, którymi podpalono kilkadziesiąt szali i koszulek KSP. Doping na meczu dobry, z dużą liczbą bluzgów. Poloniści nie mieli większych szans na przebicie się przez głośną Żyletę. W trakcie meczu parę osób próbowało dostać się do sektora gości, ale zostali zawinięci przez ochronę. Relacja z trybun

Górnik Zabrze 0-0 ŁKS Łódź (-).
Mecz w Zabrzu obejrzały 3 tysiące fanów. Gospodarze wywiesili 4 flagi i prowadzili niezły doping. Niestety po raz kolejny mecz oficjalnie bez przyjezdnych. Oficjalnie, bo 15 fanów ŁKS-u zasiadło na trybunie gospodarzy.

GKS Bełchatów 2-2 Wisła Kraków (384).
Wiślacy wykorzystali wszystkie bilety na wyjazd do Bełchatowa. Dobrze oflagowali swój sektor. GKS-u w młynie mało. Obie strony bez oprawy. Przed meczem bełchatowianie zorganizowali przemarsz na stadion.

Jagiellonia Białystok 2-0 Lech Poznań (-).
4 tysiące osób przyszły na mecz Jagiellonii z Lechem. Młyn gospodarzy prowadził dobry doping. Wywiesili transparent z pozdrowieniami do więzienia. Z powodu zakazu wyjazdowego, brak w Białymstoku lechitów.

Śląsk Wrocław 3-0 Cracovia Kraków (-).
Na meczu z Cracovią frekwencja we Wrocławiu wyniosła 15 tysięcy osób - spada z każdym meczem. Tym razem mniejsza liczba osób na trybunach nie miała negatywnego wpływu na doping. Cracovia nie mogła przyjechać z powodu zamkniętego sektora gości. W młynie gospodarzy pojawiło się już gniazdo dla prowadzącego doping.

Ruch Chorzów 2-2 Podbeskidzie Bielsko-Biała (307).
307 fanów Podbeskidzia pojechało do niedalekiego Chorzowa. 20 osób nie weszło na stadion. Wywiesili 3 flagi oraz dwa transparenty: "Stadion to nie teatr" oraz "A.C.A.B.". Ruch wywiesił transparent "Ochroniarki spartanki - Podbeskidzia koleżanki", nawiązujący do bliskich relacji kibiców Podbeskidzia z pewną firmą ochroniarską. Na meczu 8 tysięcy osób.

Lechia Gdańsk - Korona Kielce (250).
Koroniarze w 250 osób pojechali na poniedziałkowy wyjazd do Gdańska. W sektorze gości wywiesili trzy flagi. Gospodarzy na meczu tylko 10 tysięcy. Obie strony bez oprawy.

I liga:

Polonia Bytom - Sandecja Nowy Sącz (600).
Gospodarzy na tym meczu wspierała Odra Opole (50). Wspierać Sandecję przyjechał tymczasem w 110 osób GKS Tychy, ale organizatorzy nie wpuścili ich na stadion, stąd decyzja "Sączersów" o opuszczeniu sektora (łącznie było ich ok. 600). Gospodarze zaprezentowali oprawę upamiętniającą 50-lecie zdobycia przez ich klub mistrzostwa Polski - sektorówkę "1962" oraz transparenty "50 lat temu w glorii i chwale, po raz 2 w historii, w Bytomiu największe morale". Obok stadionu rozwiesili transparent "Ch... z zakazami - Polonio jesteśmy z wami".

Wisła Płock 1-1 Olimpia Elbląg (370).
Większość przyjezdnych nie została wpuszczona na stadion. Legionistów ok. 200, Olimpii 170. Zdjęcia z trybun

Zawisza Bydgoszcz - Olimpia Grudziądz (290).
Gospodarze na mecz z Olimpią zaprezentowali malowaną sektorówkę z "Zetką" wpisaną w budynki miejskie oraz transparent "Na tym polega piękno tego miasta. Nadajemy mu blasku, aż tętno wzrasta". Gości niespełna trzy setki, z pięcioma flagami. Wraz z nimi Drwęca NML (20). Delegat PZPN nie zezwolił przyjezdnym na wniesienie przygotowanej oprawy, składającej się z flag na kiju i sektorówki.

Pogoń Szczecin 2-1 Piast Gliwice (180).
9 tysięcy fanów obejrzało pierwszy wiosenny mecz Pogoni. Portowcy z dobrym młynem. Na gnieździe wywiesili transparent "Fuck Euro", do którego przyczepił się delegat PZPN. Piast w sektorze gości wywiesił m.in. 6 flagi Bate Borysów, które obecne było w 10 osób. Gości łącznie 180, z czego w sektorze 164.

GKS Katowice 1-2 Ruch Radzionków (-).
Gospodarze wywiesili na meczu trzy transparenty, o które spinała się ochrona i prawdopodobnie kibice ukarani zostaną zakazami: "J... centrozap", "preCZ z oKKKupantem" oraz płótno wzywające działaczy (Króla, Krysiaka i Karczewskiego) do opuszczenia klubu.

II liga:

Chrobry Głogów 1-1 Zagłębie Sosnowiec (400).
Zagłębie na pierwszy wiosenny wyjazd do Głogowa pojechało w 400 osób. Wywiesili kilka flag. Chrobry zaprezentował malowaną sektorówkę przedstawiającą 'kibola' oraz transparent "Niewolnik systemu nowoczesnej demokracji".

Raków Częstochowa - Chojniczanka Chojnice (102).
Chojniczanka na daleki wyjazd do Częstochowy pojechała w 102 osoby, z trzema flagami.

ROW Rybnik - Bałtyk Gdynia (8).
Kibice Bałtyku na sektorze gospodarzy. ROW wywiesił transparent dla zmarłego 21-letniego kibica Wisłoki. Na meczu obecna delegacja fanów KSG. Dobry doping ze strony gospodarzy.

Niższe ligi:

Orzeł Piaski Wielkie - Hutnik Kraków (600).
Górnik Wałbrzych 0-0 Miedź Legnica (300).
Unia Nowa Sarzyna - Karpaty Krosno (130).

Przemsza Siewierz - Warta Zawiercie (150).
Gospodarze wystawili liczny młyn, zaprezentowali flagi na kiju, race i ognie bengalskie. Gości 150 z jedną flagą i pirotechniką (race i bengale).

Górnik Wieliczka 0-1 Unia Tarnów (115).
Do Wieliczki pojechało 70 fanów Unii, wspieranych przez Wisłę. W trakcie spotkania "Jaskółki" dalej bluzgają na Azoty i ich prezesa.

Wybrzeże Biesiekierz - Wielim Szczecinek (94).
Dobry wyjazd kibiców ze Szczecinka. Na Wybrzeżu byli wraz z nimi kibice Drawy Drawsko Pomorskie (7) i MKS Karlino (2). Wywiesili jedną flagę i dobrze dopingowali.

Kaszubia Kościerzyna - Kotwica Kołobrzeg (80).
W Kościerzynie 80 fanów Kotwicy z transparentem "Kotwica bez stadionu, Duńczycy won do domu". Wspierał ich Bałtyk (5). Po meczu Kotwica i Bałtyk zerwały zgodę.

Tomasovia - Siarka Tarnobrzeg (75).
Na ten wyjazd Siarka pojechała w 75 osób, w tym Wisłoka (22) i Wisła (15).

Stal Nowa Dęba - Czarni Jasło (50).

Resovia II Rzeszów 2-1 JKS Jarosław (40).
Na wyjazd do Rzeszowa pojechało samochodami 40 fanów JKS-u. Prowadzili doping w trakcie spotkania.

Victoria Kałuszyn - Zryw Sobolew (0).
Gospodarzy w młynie 50 osób plus Jutrzenka Cegłów (6) oraz Victoria Sulejówek (6). Wywiesili 3 flagi i dopingowali przez całe spotkanie.

Puchar Polski:

Gryf Wejherowo 0-3 Legia Warszawa (-).
Legioniści nie mieli możliwości pojechania do Wejherowa z powodu zakazu. Ograniczenie do 990 liczby miejsc na trybunach stanowiło też problem dla gospodarzy, bowiem zainteresowanie w mieście było spore. Początkowo fani Gryfa zapowiadali bojkot meczu, w związku z szalikami wyprodukowanymi przez klub z herbem Legii i Gryfa. Ostatecznie strony osiągnęły prowadzenie i gospodarze, wspierani przez Orkan Rumia, prowadzili doping. Przeciętny, dodajmy. Z atrakcji ultras gospodarze zaprezentowali prostą kartoniadę.

Lech Poznań 0-1 Wisła Kraków (160).
Parę dni po ligowym meczu obu drużyn w Krakowie wiślacy pojechali do Poznania i zaprezentowali się słabo. W sektorze gości zasiadło tylko 160 osób, z 11 flagami.

Ruch Zdzieszowice 1-4 Ruch Chorzów (300).
Gospodarze początkowo chcieli przeznaczyć dla chorzowian 100 biletów, ale ostatecznie udało się wynegocjować 200 szt. W Zdzieszowicach zameldowało się ok. 300 fanów gości, w tym kilku widzewiaków. 40 kibiców z powodu braku biletów pozostało pod sektorem. Goście wywiesili 4 flagi i prowadzili niezły doping. Gospodarzy w młynku kilkudziesięciu z flagami "Fanatycy z koksu stolicy" oraz "Brzościu".

Arka Gdynia 2-0 Śląsk Wrocław (900).
Można się było spodziewać dobrego wyjazdu Śląska do Gdyni, tym bardziej ze względu na wsparcie Lechii. Z Wrocławia przyjechało 350 osób, pozostałych 550 to lechiści plus Motor (12). Połączone siły obu ekip dążyły do starcia z Arką w pobliżu stadionu. Na obiekt, z powodu słabego obstawienia sektora (paru ochroniarzy), "wjechali z bramą". Arka na meczu prowadziła protest i nie wystawiła młyna, zbierając się za stadionem. Pozostałe trybuny coś tam śpiewały i przekrzykiwały się z przyjezdnymi. W sektorze gości zaprezentowano transparent "Witold Nowak trzymaj się" - odnoszący się do prezesa Arki, znienawidzonego przez fanatyków MZKS-u.

Inne dyscypliny:

Koszykówka: Mazowsze Grójec 67-97 Legia Warszawa (150).
FC Legii z Grójca świetnie się zmobilizował na to spotkanie, organizując przemarsz przez miasto z pirotechniką. W hali zaprezentowali sektorówkę "I LOVE Legia" i transparent "W Grójcu tylko Legia" oraz rzucili konfetti. Doping na wysokim poziomie przez całe spotkanie.

Koszykówka: Czarni Słupsk - Anwil Włocławek (44).
Fani Anwilu po meczu próbowali "porozmawiać" z Czarnymi, ale do niczego nie dopuściła ochrona i policja. Ta ostatnia zagazowała autokar włocławian przed wyjazdem ze Słupska.

Koszykówka: AZS Toruń - Noteć Inowrocław (17).
Koszykówka: Sket Chełmno - Noteć Inowrocław (6).

Koszykówka: Sokół Łańcut 51-75 Znicz Basket Pruszków (6).
Sokoła w młynie 25 osób z dobrym dopingiem. Przywitali skromną grupkę z Pruszkowa okrzykiem "Witamy kibiców".

Koszykówka: AZS Politechnika Warszawska - Kotwica Kołobrzeg (8).


Wyjazd tygodnia: 800 fanów Widzewa w Lubinie i 900 fanów Śląska i Lechii na Arce
Oprawa tygodnia: Oprawa Legii na meczu z Polonią

Poprzednie relacje znajdziecie w dziale Na stadionach.


Oprawa Legii na meczu z Polonią:


Kibice Gryfa na meczu z Legią:


GKS Bełchatów na meczu z Wisłą:


Transparent Lechii i Śląska skierowany do nieudolnego prezesa Arki:


Ruch w Zdzieszowicach:


Ruch Zdzieszowice na meczu PP:


Oprawa Zawiszy na meczu z Olimpią Grudziądz:


Sandecja w Bytomiu:


Piast Gliwice w Szczecinie:


Jagiellonia na meczu z Lechem:


Hutnik w Piaskach Wielkich:


Olimpia Grudziądz w Bydgoszczy:


Transparent Polonii Bytom za stadionem:


Siarka na Tomasovii:


Anwil w Słupsku:


Ruch na meczu z Podbeskidziem:
Chojniczanka w Częstochowie:


Chrobry na meczu z Zagłębiem:


Legia na meczu koszykarzy w Grójcu:przeczytaj więcej o: , , , ,


Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!