Legioniści podczas meczu koszykarzy z Basketem Piła - fot. Legionisci.com

Koszykówka: Turniej półfinałowy kibicowsko (+ VIDEO)

W miniony weekend koszykarska Legia zorganizowała na Bemowie turniej półfinałowy o II ligę. Na trybunach zdecydowanie najciekawiej było w sobotę, podczas meczu z Basketem Piła. Legioniści utworzyli liczny młyn i głośnym dopingiem cały czas wspierali swoich koszykarzy. Trzeba przyznać, że po raz pierwszy od dawna fani Legii naprawdę "żyli meczem". Wobec wyrównanej konfrontacji, robili wszystko, by przeszkadzać przyjezdnym w akcjach, co przynosiło pożądany skutek.

W trakcie meczu legioniści potwierdzili, że są najlepszą publicznością w Polsce. Głośny i równy doping nie milkł ani na chwilę. "Przerobiono" właściwie cały kibicowski repertuar, w tym "Ole ole..." na dwa głosy, co ostatnio trenowano przy Łazienkowskiej. Świetnie wychodziło także pytanie reszty hali "Kto wygra mecz?!".

Spotkanie, jak rzadko w tym sezonie (Legia wcześniej wygrywała bardzo wysoko), było niezwykle zacięte do samego końca. Legia roztrwoniła sporą przewagę w ostatniej kwarcie i do samego końca nie było wiadomo, kto zwycięży. Celna trójka Zajączkowskiego w końcówce spotkania dała naszemu zespołowi prowadzenie 57-56. Cała hala wyskoczyła wtedy do góry. Radość jak po bramce w ostatniej minucie meczu :). Ale do końca pozostało jeszcze trochę czasu. Gdy przy piłce byli goście z Piły, na trybunach słychać było przeciągłe gwizdy, uderzanie w bandy reklamowe, co miało wyprowadzić zawodników Basketu z równowagi. Udało się - Legia przejęła piłkę i wydawało się, że pozostaje nam już świętowanie... Zanim do tego doszło, równie szybko legioniści zaliczyli stratę i równo z końcową syreną goście oddali rzut z połowy boiska. Dzień wcześniej, o czym pewnie mało kto wie, równo z syreną trafili zza połowy! Lot piłki trwał wieki! Na szczęście nie wpadła do kosza i po chwili cała "Żyleta" spontanicznie "wjechała" na parkiet z bandami, by świętować ze swoim zespołem zwycięstwo, zapewniające awans do turnieju finałowego. Tańcom i wspólnym śpiewom z koszykarzami nie było końca. Co tu się będzie działo, gdy będziemy odnosić większe sukcesy...

Żałować można jedynie, że na Bemowie nie pojawiła się żadna grupa kibiców gości. O ile brak kibiców UKS-u Kielno nikogo nie dziwił, to Noteć Inowrocław i Basket Piła na wyjazdy jeżdżą. Do Warszawy jednak nie zawitali. Turniej finałowy - także trzydniowy - rozegrany zostanie w dniach 20-22 kwietnia. Termin o wiele lepszy, bo w tym czasie nasi piłkarze grają w sobotę o 13:30 z Lechem, więc w przypadku organizacji zawodów na Bemowie, możemy liczyć na znacznie lepszą frekwencję na trybunach. Decyzja odnośnie miejsca organizacji turnieju zapadnie jutro koło południa.

W sobotę do Galerii Sław Koszykarskiej Legii włączeni zostali Stefan Majer i Leszek Kamiński.