Przedstawiamy przeciwników: UKS Kielno

UKS Kielno jest bez wątpienia zespołem, który legioniści znają najlepiej. Oba zespoły zmierzyły się ze sobą w półfinałach i widziały do tego dwie inne potyczki obu drużyn. Czasu do przemyśleń, po porażce z UKS-em, koszykarze Legii mieli aż nadto. W sobotę, 21 kwietnia przyjdzie czas na rewanż.

Mecz z UKS-em Kielno w półfinałach z pewnością wszyscy mają jeszcze w pamięci. Do przerwy Legia prowadziła wówczas różnicą 9 punktów i nic nie wskazywało na problemy z pokonaniem rywala. Gdy goście zaczęli dochodzić do głosu i na początku trzeciej kwarty zdobyli 15 punktów z rzędu (!), doprowadzając do stanu 45-49 na swoją korzyść, można było mieć wątpliwości, czy Legia zwycięży. Nadzieje odżyły, po świetnej dla odmiany serii Legii 16-0 i doprowadzeniu do stanu 65-57. Jeszcze na 5 minut przed końcem meczu było 69-61. Niestety później grali już tylko goście, którzy zasłużenie odrobili straty i wyszli na prowadzenie, którego legioniści nie byli w stanie zniwelować.

Trzeba pamiętać, że UKS oprócz dobrych występów, jak przeciwko Legii, czy Basketowi Piła, drugiego dnia turnieju zagrali słabe spotkanie i przegrali z Notecią Inowrocław. W spotkaniu z Legią najwięcej punktów zdobył Mateusz Stawicki (19) i Rafał Milewski (10). Najlepszym zawodnikiem całego turnieju uznano Macieja Fijałkowskiego. UKS Kielno wyjątkowo rzadko próbował rzutów z dystansu. W konfrontacji z Legią oddali zaledwie 7 rzutów za 3 punkty, z których celny okazał się jeden (Radosław Świdziński). To co świetnie funkcjonowało w meczu z Legią to obrona strefowa oraz gra na tablicach - UKS zebrał 44 piłki, przy zaledwie 30 zbiórkach Legii.

W meczu z Legią pierwsza piątka UKS-u wyglądała następująco: Bartosz Chrząszcz, Mateusz Stawicki, Rafał Milewski, Maciej Fijałkowski i Michał Ziębiński. Trenerem zespołu jest Karol Miecznikowski. 33-latek przed dwoma laty zakończył karierę zawodniczą, podczas której występował w SKS-ie Starogard Gdański, Baskecie Kwidzyn i Korsarzu Gdańsk. W sezonie 2009/10 zagrał w wygranych przez Korsarza meczach ligowym (II liga) z Legią 88-85 (d), 5 punktów i 87-82 (w), 12 pkt.