REKLAMA
REKLAMA

Komunikat Grup Kibicowskich

źródło: zyleta.info - Wiadomość archiwalna

"Dzisiejsze przedmeczowe wydarzenia - skandaliczne i prowokacyjne zachowanie ochrony oraz policji - domagają się naszej stanowczej reakcji. Przedstawiciele Grup Kibicowskich Legii Warszawa wzywają zarząd klubu do odwołania Bogusława Błędowskiego ze stanowiska dyrektora ds. bezpieczeństwa oraz do jak najszybszego podjęcia rzeczowych i merytorycznych rozmów zmierzających do rozwiązania problemów wynikających ze szkodliwej działalności ochrony i jej szefa" - informuje zyleta.info.

"Widząc narastające problemy na linii kibice-klub, w ostatnim czasie wielokrotnie zabiegaliśmy o spotkania z zarządem. Byliśmy zbywani, a kolejne rozmowy tylko zaogniały relacje zamiast prowadzić do rozwiązania spornych kwestii. Symboliczne podsumowanie tej sytuacji nastąpiło w ostatnich dniach - zakazanie przez klub prezentacji opraw bez uprzedzenia, wnioskowanie o zbiorowy zakaz stadionowy dla kibiców Legii po meczu w Krakowie oraz niezgodne z prawem działania ochrony w dniu dzisiejszym, których świadkami były tysiące kibiców. Nie mamy najmniejszych wątpliwości, że akcja ta stanowiła próbę prowokacji obliczoną na wywołanie zamieszek. Zamknięcie bram wejściowych na Żyletę w momencie, gdy przed kasami czeka tłum ludzi, używanie gazu i pałek, niezgodne z prawem konfiskowanie flag na kijach, mimo iż można je kupić w oficjalnym klubowym sklepie z pamiątkami – to tylko przykłady postępowania ochrony.

Te wszystkie wydarzenia wskazują na to, że klub z pogardą traktuje kibiców, którzy wydają pieniądze na bilety i karnety oraz dopingują Legię z całych sił. Wygląda na to, że na nasz stadion wraca widmo wizji wymiany publiczności na kinowo-teatralną. Być może komuś wydała się ona bardziej realna, gdy szefostwo stołecznej komendy objęła osoba, która doprowadziła niemal do zniszczenia niezależnego ruchu kibicowskiego w Kielcach. Nic z tego.

W związku z zaistniałą sytuacją, w przypadku braku porozumienia z klubem, poważnie rozważamy podjęcie wszelkich radykalnych kroków zmierzających do obrony zorganizowanego ruchu kibicowskiego. Jednocześnie zwracamy się do wszystkich kibiców posiadających materiały foto/video dokumentujące niezgodne z prawem zachowanie ochrony o przesyłanie ich poprzez formularz dostępny na stronie zyleta.info. Zgromadzona dokumentacja pozwoli na podjęcie kroków prawnych zmierzających do ukarania osób odpowiedzialnych za prowokacyjne działania ochrony, nie mające nic wspólnego z zabieganiem o utrzymanie bezpieczeństwa w czasie imprezy masowej. O powyższych działaniach zostanie również poinformowana Komisja Ligi.

Ubolewamy nad tym, że powyższe sytuacje są naszym udziałem teraz, gdy nasza drużyna ma ogromną szansę na zdobycie mistrzostwa Polski. Nie pozwolimy jednak na zniszczenie ruchu kibicowskiego na Legii, który stanowi dorobek wielu pokoleń fanów warszawskiego klubu. Niezależnie od tego, czy uzasadnieniem dla takich akcji miałaby być doraźna "walka z bandytyzmem stadionowym", czy cokolwiek innego. Nie ma zgody na stosowanie odpowiedzialności zbiorowej i łamanie prawa.

Jeszcze raz apelujemy do klubu o spotkanie i wspólne rozwiązanie tej sytuacji. W przeciwnym wypadku będziemy walczyć o to, co jest naszym życiem. Do skutku."

Grupy Kibicowskie Legii Warszawa

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.