Legioniści w ataku na bramkę Widzewa - fot. Bodziach / Legionisci.com

ME: Legia 1-0 Widzew Łódź

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Młoda Legia pokonała Widzew Łódź 1-0 w kolejny meczu Młodej Ekstraklasy. Widzew ustawiony był defensywnie od samego początku i legioniści mieli już w pierwszej połowie kilka okazji do zdobycia bramki. W drugiej części gry przewaga gospodarzy wzrosła i udokumentowali to w 62. minucie. Po rozegraniu piłki przez Misiaka i dośrodkowaniu Michała Grudniewskiego Michał Efir wpakował piłkę do siatki.

Zdjęcia z meczu

Wcześniej Albert Bruce trafił z główki w poprzeczkę. Poprzeczkę zaliczył również Efir. Legioniści oddali sporo strzałów z dystansu, które jednak bramkarz Widzewa bronił.

Już przed przerwą za sprawą Żurka (sytuacja sam na sam) i Furmana (groźny strzał pod poprzeczkę) gracze z Warszawy mogli prowadzić. Widzew w pierwszej połowie tylko raz zagroził poważniej bramce strzeżonej przez Konrada Jałochę, po uderzeniu głową Mrozińskiego. Zaraz po przerwie po rajdzie prawą stroną strzelał po ziemi były zawodnik Młodej Legii Jakub Rozwandowicz, ale nasz golkiper nie dał się zaskoczyć. Później na boisku dominowała już zdecydowanie Legia.

Goście grali dość agresywnie, co dwóch legionistów okupiło kontuzjami. W 14. minucie Aleksander Jagiełło po wyskoku w sposób niekontrolowany upadł na plecy i wybił bark. Najprawdopodobniej czeka go dłuższa przerwa w treningach. W końcówce z powodu urazu plac gry opuścił Michał Grudniewski. Widzewiacy zwietrzyli swoją szansę i zaatakowali grających przez kilka minut w 10-tkę legionistów. Podopieczni Dariusza Banasika nie dali sobie jednak odebrać zwycięstwa, a dzięki ofiarnym interwencjom Widejki i Dankowskiego widzewiacy nie zdołali sobie nawet stworzyć końcówce czystej okazji bramkowej. Warto również podkreślić doskonałą postawę całego bloku obronnego Legii, z Cichockim i Widejką na czele.

ME: Legia Warszawa 1-0 (0-0) Widzew Łódź
1-0 62 min. Michał Efir

Legia Warszawa: Jałocha - M. Grudniewski (82' Dankowski), Michalak, Cichocki, Widejko - Żurek (46' Kamiński), Łukasik (46' Bruce), Kopczyński (87' Latos), Furman (46' Stromecki), Jagiełło (14' Misiak) - Efir

żółte kartki: Łukasik, Efir