Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Rok przestępczy - oprawa Pogoni na meczu z GKS-em Katowice
Rok przestępczy - oprawa Pogoni na meczu z GKS-em Katowice
Poniedziałek, 14 maja 2012 r. godz. 17:09

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Na stadionach: Rok przestępczy

Bodziach

Chociaż zespoły ekstraklasy już zakończyły rozgrywki, na kilku stadionach niższych lig nadal sporo się działo. Na pierwszy plan wysunął się mecz Zawiszy z Arką. W Bydgoszczy kolejna, po GKS-ie, ekipa w dobrej liczbie i z pomysłową oprawą. "Kompromitacja blisko. Oczywiście to fakt. Choćbyście chcieli to nie iluzji świat" - to hasło Arki nawiązujące do zbliżającego się Euro 2012. Warto dodać, że świat iluzji nawiązywał do latającej na murawę pirotechniki.

Rok przestępczy
Pomysłowe hasło przygotowali kibice Pogoni Szczecin na meczu z GKS-em Katowice. Nad transparentem "Rok przestępczy" odpalono sporo pirotechniki, a jej część, podobnie jak na innych stadionach, poleciała na murawę. W Szczecinie pojawiło się hasło "Fuck Euro".

W niższych ligach ciekawie było na derbach Oświęcimia, meczu Odry Wodzisław z BKS-em Bielsko czy towarzyskim spotkaniu Górnika w Rudzie Śląskiej.

Korona podziękowała piłkarzom
Fani Korony Kielce podziękowali swoim piłkarzom za bardzo dobry sezon. Podczas sparingu ze Stalą Stalowa Wola Koroniarze wręczyli piłkarzom puchar za walkę na boisku i wspieranie kibiców w proteście. Na trybunach starego stadionu wywiesili transparent "Drużyna mistrzów. Dziękujemy za walkę oraz wsparcie" i odpalili kilka rac.

Jak w Białymstoku niszczy się kibicowski dorobek
W Białymstoku może dojść do protestu, jaki ma miejsce w Kielcach. Fani Jagiellonii są inwigilowani już nawet na meczach Młodej Ekstraklasy. Oto oświadczenie Stowarzyszenia Dzieci Białegostoku: "W Białymstoku usilnie dążą do zniszczenia ruchu kibicowskiego. Po zatrzymaniu (i przetrzymywaniu w areszcie dwa dni) gniazdowego po ostatnim meczu ligowym, przyszła kolej na milicyjną pacyfikację meczów Młodej Ekstraklasy, które były możliwością rozwinięcia kibicowskich skrzydeł, zabawy i świetnego wsparcia piłkarzy. Niestety, również te rozgrywki opanowała policja, na stadionie włączono monitoring, nagrywano nas jak przestępców przez kilku policjantów, śledzono każdy ruch, a w przerwie jeden z kibiców dostał 500-złotowy mandat za odpalenie jednej petardy. Ochrona przy wejściach przeszukiwała wszystkich wchodzących na spotkanie, mimo że nie była to impreza masowa, a policja w licznej sile stała pod sektorem i obserwowała wszystkich kibiców. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Białymstoku oraz klub Jagiellonia Białystok niestety zgadzają się na takie ruchy ze strony policji wobec kibiców, które nie są stosowane niemal nigdzie indziej. Dąży się, by jak na Koronie Kielce nie było dopingu, a frekwencja zmalała wobec grobowej atmosfery, która może wkrótce zapaść. Mimo pełnej inwigilacji, czajenia się na nas przez policjantów żądnych wyeliminowania kibiców ze stadionów, pokazaliśmy dzisiaj, że nic nam nie straszne, a doping i zabawa były przednie! Upewniliśmy się jednak w jednej sprawie - mamy do czynienia z patologią, która musi się jak najszybciej skończyć! Nie pozwolimy deptać po nas, naszych zasadach, kibicowskich powinnościach przez "ludzi" w niebieskich mundurach. Albo chcemy stadionu i atmosfery na najwyższym poziomie, albo zniżamy się do poziomu okręgówki. Ani wyniki, ani reklama nie pomogą, gdy będziemy bezczynnie patrzeć na stadion, który z ostoi wspaniałej atmosfery, kibicowskiej sztuki i braterskich więzi, mundurowi robią swój własny folwark. Nie żądamy wiele, chcemy normalnie funkcjonować, wspierać piłkarzy w najlepszy sposób, tworzyć oprawy, tworzyć historię najpiękniejszych żółto-czerwonych barw. Chcemy żyć jak dotąd, gdy nie baliśmy się o dobór słów, o oprawę, o flagę. Funkcjonariusze wobec nas nadużywają prawa, a klub i miasto obserwują te działania bezczynnie. W innych miastach tworzy się oprawy, swobodnie dopinguje, nawet odpala przepiękną pirotechnikę. Na stadionie nie rządzi policja, po prostu nie ma jej tam, a pod obiektem ludzie czują się swobodnie, czują, że to jest ich miejsce, na które chcą wracać. U nas funkcjonariusze i ochrona sprawiają, że nie chce się wracać na mecze. Odstrasza się kibiców, niszczy ich zaangażowanie i pasję. Nie zgadzamy się na to i będziemy walczyć o naszą Jagiellonię, o nasze miejsce, o nasz stadion, o historię, którą do tej pory tworzyliśmy i tworzyć razem będziemy."

Ciekawie w Wałbrzychu
Ciekawe spotkanie II ligi rozegrano w Wałbrzychu. ROW, wraz ze zgodami, przyjechał w ok. 80 osób. Wywiesili skrojone przed 13 laty płótno Górnika Wałbrzych. Flagę udało się wnieść w kawałkach. Przyjezdni zachęcali gospodarzy do odzyskania flagi, z czego ci skorzystali. Fani z Wałbrzycha przeskoczyli ogrodzenie i udali się pod sektor gości. Przyjezdni nie byli jednak zainteresowani spotkaniem na murawie.

Kibiców innych drużyn zachęcamy do wysyłania własnych relacji, liczb wyjazdowych itp. na adres ultras@legionisci.com - aby nasze raporty były jak najbardziej rzetelne.

I liga:

Zawisza Bydgoszcz - Arka Gdynia (800).
Bardzo ciekawe spotkanie w Bydgoszczy. Arkowcy, wspierani przez Lecha (180), Gwardię Koszalin (7), Zagłębie Lubin (1) i KSZO (1), w dobrej liczbie pokazali się na tym wyjeździe. Przyjezdni zaprezentowali dobrą, dwuczęściową oprawę "Iluzji świat". Pierwsza malowana sektorówka przedstawiała magika czarującego stadion, kolejna przekreślone logo Euro 2012 i hasło "Kompromitacja blisko. Oczywiście to fakt. Choćbyście chcieli to nie iluzji świat". Przy okazji dziesiątki rac lądowały na murawie i bieżni. Zawisza z bardzo licznym młynem i dobrym dopingiem. Zaprezentowali sektorówkę, flagi na kiju i odpalili pirotechnikę, w tym czarne świece dymne. Wywiesili też transparent odnoszący się do swojej dominacji w Inowrocławiu: "Inowrocław 100% Zawisza".

Polonia Bytom - Zawisza Bydgoszcz (203).
Do Bytomia pojechało 203 fanów Zawiszy, w tym ŁKS (40). Polonia z oprawą zgodową, na którą składały się sektorówki z herbami Polonii i Odry Opole, chorągiewki w barwach oraz hasło "Ona od dawna jest dla nas jak brat. Polonia z Oderką to już 25 lat".

Pogoń Szczecin - GKS Katowice (180).
Pogoń na meczu z GKS-em zaprezentowała dobrze znaną sektorówkę oraz transparent "Rok przestępczy", a po chwili odpalili sporo różnej pirotechniki. Młyn Pogoni niewielki. Na daleki wyjazd GKS-u wybrało się 180 osób, w tym Górnik i Banik (2). Katowiczanie mieli problemy z wejściem na stadion, przez co zameldowali się na trybunach dopiero w przerwie. Gieksiarze oprócz flag, wywiesili transparent "Fuck Euro".

Olimpia Grudziądz - Olimpia Elbląg (60).
Bogdanka Łęczna - Pogoń Szczecin (40).
Górnik Polkowice - Wisła Płock (39).
GKS Katowice - Polonia Bytom (-).

Arka Gdynia - Wisła Płock (-).
Wisła przyłączyła się do protestu Arki i do Trójmiasta nie pojechała. Narobili w Gdyni trochę zamieszania, zamawiając 200 biletów, przesyłając listę imienną itp.

II liga:

ROW Rybnik - GKS Tychy (270).
GKS wykorzystał przyznaną pulę biletów i zaprezentował się z dobrej strony. Na płocie pojawiła się malowana flaga "GKS Tychy" z postaciami kibiców. Na trybunie rozciągnięto mini sektorówkę z logo Hooligana, a całość uzupełniły flagi na kiju.

Raków Częstochowa - Chrobry Głogów (121).
Dobry wyjazd Chrobrego do Częstochowy. Wraz z nimi Stilon Gorzów (37).

Górnik Wałbrzych - ROW Rybnik (79).
ROW pojechał do Wałbrzycha w 44 osoby, wspierany przez Górnika (17), Wisłokę (14) i Concordię (4). Wywiesili 3 flagi. Przyjezdni wywiesili zdobytą przed 13 laty flagę Górnika, a fani z Wałbrzycha w kilkanaście osób przeskoczyli ogrodzenie. Interweniowała ochrona z gazem.

Wisła Puławy - Resovia Rzeszów (72).
Resovia w 72 osoby pojawiła się w Puławach, gdzie wywiesiła 3 flagi. Prowadzili niezły doping.

Bałtyk Gdynia - Chojniczanka Chojnice (50).
Chojniczanka pojawiła się na wtorkowym treningu swojej drużyny, w celu mobilizacji zawodników do walki na całego. Wywiesili też transparent "Biegać, walczyć, nie odpuścić. Bałtyk z II ligi spuścić!". W dniu meczu Chojniczanka przyjechała do Trójmiasta i wraz z Lechią (20) i Gryfem Słupsk (3) w 50 osób pojawili się pod stadionem. Bałtyku w młynie ponad 40 osób.

Calisia Kalisz - Raków Częstochowa (51).

Stomil Olsztyn - Wigry Suwałki (50).
Stomilu w młynie niewiele ponad 200. Nie zaprezentowali tego dnia żadnej oprawy. Kibice gości przyjechali w 50 osób, w tym Granica Kętrzyn (20).

Pelikan Łowicz - Pogoń Siedlce (20).
Tur Turek - Miedź Legnica (18).
Nielba Wągrowiec - Zagłębie Sosnowiec (10).

Miedź Legnica - Ruch Zdzieszowice (8).
Gospodarzy w młynie 350 osób, z dobrym dopingiem. Ruch z jedną flagą i sporadycznym dopingiem.

Zagłębie Sosnowiec - Bałtyk Gdynia (3).
Sosnowiczanie z najliczniejszym młynem w tym sezonie - ok. 600 osób. Goście po meczu stracili flagę. Zagłębie wspierane przez Legię (50), BKS i Olimpię.

Stal Rzeszów - Okocimski Brzesko (-).
Kolejny mecz Stali w Boguchwale. Gospodarzy w młynie 350.

Stal Stalowa Wola - Motor Lublin (-).
Stalówka z oprawą patriotyczną - sektorówkami oraz biało-czerwonym transparentem "Chcecie by historia umarła? Nie zapominajcie jak walczyła Polska husaria!" oraz piro. Odpalili także race obok transparentu "Fuck Euro".

Olimpia Elbląg - Ruch Radzionków (0).

Niższe ligi:

Soła Oświęcim - Unia Oświęcim (300).
Unia na derbach Oświęcimia stawiła się w 300 osób. Zaprezentowali transparenty tworzące hasło "Sprawa wygląda jasno, biało-niebieskie miasto!!!", transy na dwóch kijach z herbem klubu oraz kilkanaście rac.

Sokół Kleczew - Górnik Konin (250).

Odra Wodzisław - BKS Bielsko Biała (142).
BKS do Wodzisławia przyjechał w 100 osób, wspierany przez Zagłębie (40) i Legię (2). Gospodarze z licznym młynem na trybunie krytej, dochodzącym do 500 głów. W 40. minucie zaprezentowali oprawę przygotowaną z kasy emigrantów - sektorówkę w kształcie mapy świata z kibicem trzymającym szal i hasło "Naszą Odrę wciąż kochamy. Z emigracji pozdrawiamy!". Odpalili do tego 7 rac. Później pokazali transparenty na dwóch kijach w asyście strobo i petard.

LZS Piotrówka - Odra Opole (120).
Oleśnia Oleśniki 3-11 Górnik 1979 Łęczna (100).

GKP Targówek - Bug Wyszków (70).
GKP wystawił 60 osobowy młyn, prowadzili dobry doping. W drugiej połowie zaprezentowali oprawę - transparenty "Honor mamy w sercu, a waleczność we krwi", flagi na kiju i sektorówkę z rzymskim legionistą. Po ostatnim gwizdku sędziego rzucili serpentyny i konfetti. Gości 70. Mieli jedną flagę "Forza Bug" i odpalili 7 rac.

Radomiak Radom - Hutnik Warszawa (75).
60 fanów z Bielan i 15 Wisły Puławy stawiło się na meczu w Radomiu. Gospodarze z oprawą "Green life", składającej się z transparentu i sektorówki. Mieli także chorągiewki i trochę pirotechniki. Goście z jedną flagą.

Tęcza Biskupiec - Sokół Ostróda (50).

Orzeł Przeworsk - Czarni Jasło (45).
Mecz przyjaźni w Przeworsku, na którym pojawiło się 45 fanów z Jasła, z dwiema flagami. W trakcie meczu fani machali flagami na kiju w barwach obu klubów.

Moto Jelcz Oława - Lechia Dzierżonów (38).
Lechia mimo zakazu wybrała się na ten wyjazd.

ULKS Gołąbek 3-3 Hutnik Huta Czechy (9).
Orzeł Łosice - Mazovia Mińsk Maz. (2).
Legionovia Legionowo - Orzeł Wierzbica (0).

Legia Chełmża - Start Warlubie (0).
Fani Legii na tym meczu ponad 60. Niezadowoleni z postawy swoich piłkarzy, dwukrotnie przerwali spotkanie, rzucając pirotechnikę na murawę.

Mecze towarzyskie:

Slavia Ruda Sląska - Górnik Zabrze
W Rudzie Śląskiej rozegrano towarzyskie spotkanie pomiędzy Slavią a Górnikiem Zabrze. Na trybunach pojawiło się ponad półtora tysiąca fanów, którzy pokazywali swoje przywiązanie do Górnika. Pojawiły się serpentyny, flagi na kiju, racowisko oraz malowana sektorówka "Rudziole" z herbem Górnika.

Inne dyscypliny:

Żużel: Stal Gorzów - Falubaz Zielona Góra ().
Falubaz wykorzystał pulę biletów i w komplecie stawił się w Gorzowie. Tak naprawdę to spotkanie zostanie zapamiętane głównie z powodu tego, że po ósmym biegu kibice gości opuścili stadion, po tym jak dowiedzieli się o śmierci jednego z żużlowców, Lee Richardsona. Po kilkunastu minutach sędzia zdecydował o przerwaniu spotkania.

Żużel: Start Gniezno - GKM Grudziądz (400).
Gospodarzy w młynie 250, prowadzili nie najgorszy doping. Gości 400, z transparentem "Grudziądzanie" oraz balonikami.

Koszykówka: MKS Dąbrowa Górnicza - Znicz Basket Pruszków (1).

Koszykówka: Znicz Basket Pruszków - Start Gdynia (0).
Na meczu w Pruszkowie 30-osobowy młyn.


Wyjazd tygodnia: 800 fanów Arki w Bydgoszczy
Oprawa tygodnia: Choreo Arki w Bydgoszczy

Poprzednie relacje znajdziecie w dziale Na stadionach.


Arka w Bydgoszczy:

Doping Zawiszy na meczu z Arką:Koroniarze na sparingu swojej drużyny ze Stalą:GKS Katowice w Szczecinie:


Pogoń na meczu z GKS-em:


Kibice na sparingu Slavia - Górnik w Rudzie Śląskiej:Stal Stalowa Wola na meczu z Motorem:


Odra Wodzisław na meczu z BKS-em Bielsko:BKS Bielsko w Wodzisławiu:


Hutnik Warszawa w Radomiu:


Górnik Łęczna w Oleśnikach:


Proch Pionki na meczu z Sadownikiem:


Orzeł Przeworsk na meczu z Czarnymi Jasło:


Unia na derbach Oświęcimia:


Górnik Konin w Kleczewie:


Sandecja na meczu z Dolcanem:


Fani Legii na meczu drugiego zespołu w PP w Sobolewie:


GKS Katowice na meczu z Polonią Bytom:


Stilon Gorzów w Słubicach:


Górnik Konin na meczu ze Spartą Brodnica:


Resovia w Puławach:


Śląsk Wrocław w Ostrowie Wielkopolskim (kosz):


RKS Ursus na meczu z Włókniarzem Zelów:Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!