REKLAMA

Legia z licencją, Widzew i Górnik bez

źródło: PZPN - Wiadomość archiwalna

Komisja ds. Licencji Klubów Ekstraklasy, pod przewodnictwem Hilarego Nowaka, podjęła decyzje dotyczące przyznania licencji na kolejny sezon rozgrywkowy 2012/2013. Komisja rozpatrzyła dokumenty licencyjne 16 klubów najwyższej klasy rozgrywkowej. Licencje otrzymało 12 klubów: Śląsk Wrocław, Ruch Chorzów, Legia Warszawa, Lech Poznań, Korona Kielce, Polonia Warszawa, Wisła Kraków, Zagłębie Lubin, Jagiellonia Białystok, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Lechia Gdańsk, GKS Bełchatów.

Licencji nie otrzymał klub Górnik Zabrze, ponieważ nie spełnił wymogów infrastrukturalnych wynikających z Podręcznika Licencyjnego dla Klubów Ekstraklasy.

"Komisja uznała, że stadion przy Roosevelta nie nadaje się do organizacji jakichkolwiek imprez masowych. Klub przedstawił umowę z właścicielem stadionu w Sosnowcu, natomiast brakuje jeszcze kilku dokumentów pozwalających na organizację meczów piłkarskich Górnika na tym obiekcie" – skomentował Hilary Nowak, przewodniczący komisji.

Licencji nie otrzymał również łódzki Widzew, ze względu na niespełnienie kryteriów finansowych.

"Brakuje wielu dokumentów, a niektóre przedstawione przez klub nie spełniają zawartych w podręczniku wymogów" – dodał przewodniczący.

W ciągu 5 dni klubom, które nie otrzymały licencji, przysługuje prawo do odwołania się od decyzji do Komisji Odwoławczej. Komisja Odwoławcza ma obowiązek rozpatrzyć odwołanie w terminie 7 dni.

Komisja nie podjęła decyzji w sprawie klubów, które zajęły dwa ostatnie miejsca w tabeli ekstraklasy tj. ŁKS Łódź i Cracovii Kraków. Wnioski tych klubów, ze względu na spadek do I ligi, zostaną rozpatrzone przez Komisję ds. Licencji Klubów I ligi. Natomiast wnioski klubów, które awansowały do ekstraklasy zostaną rozpatrzone w połowie czerwca.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.