Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Oprawa Piasta Gliwice na meczu z GKS-em Katowice
Oprawa Piasta Gliwice na meczu z GKS-em Katowice
Wtorek, 22 maja 2012 r. godz. 17:07

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Na stadionach: Wysyp derbów

Bodziach

Chociaż rozgrywki ekstraklasy skończyły się już dwa tygodnie temu, na trybunach w Polsce... dzieje się coraz więcej. W niższych ligach kibole nie próżnują. Dobre oprawy, mnóstwo pirotechniki, całkiem niezłe wyjazdy, parę derbowych spotkań na wysokim poziomie - to wszystko sprawia, że w kibolskim światku nie możemy narzekać na nudę.

Awantury w Dębicy
Niewiele jest miast w Polsce, w których odbywają się jeszcze normalne derby. W ostatnich dniach w Dębicy było bardzo ciekawie przy okazji meczu Wisłoki z Igloopolem. Goście w 300 osób przemaszerowali na stadion rywala, gdzie specjalnie na to spotkanie powiększono sektor gości. Obie ekipy z oprawami, pirotechniką, a po meczu Wisłoka wraz ze zgodami na wszelkie sposoby próbowała dostać się przez murawę do "Morsów".

Kolejne derby Radomia na Radomiaku
Spotkania derbowe w Radomiu jak zwykle odbywają się na stadionie Radomiaka, ale oficjalnie gospodarzem tego meczu była Broń. Broniarze wystawili tego dnia 270 osobowy młyn. "Gości" kilkukrotnie więcej - otrzymali ponad 2200 biletów i wszystkie wykorzystali. Zarówno Broń, jak i Radomiak ultrasowali.

Ciekawie w Żywcu i Gliwicach
Jedno z najciekawszych spotkań ostatnich dni rozegrano w regionalnym Pucharze Polski. Na mecz Górala Żywiec z BKS-em Bielsko, nieźle zmobilizowali się przyjezdni, którzy przyjechali wspierani przez Zagłębie (240). Góral na trybunach z Polonią Bytom. Obie strony z oprawą, w tym Góral podświetlał pirotechniką kolejne hasła, za które Komisja Ligi Ekstraklasy SA, pewnie skazałaby ich klub na wieczną banicję. Dogrywka miała miejsce nie tylko na boisku, ale i po nim, w okolicach dworca.

Fety i stypy
Im bliżej końca sezonu, tym więcej ekip może świętować awans. Znamy już zespoły, które wywalczyły awans na zaplecze ekstraklasy (Miedź, Okocimski, Stomil, GKS Tychy). Do II ligi awansował m.in. Radomiak. Z I ligi spadła Wisła Płock, Polonia Bytom, Olimpia Elbląg. II ligę opuści na pewno Jeziorak i Bałtyk Gdynia. Rozstrzygnięcia w przypadku awansu do ektraklasy w najbliższy weekend.

Kibiców innych drużyn zachęcamy do wysyłania własnych relacji, liczb wyjazdowych itp. na adres ultras@legionisci.com - aby nasze raporty były jak najbardziej rzetelne.

I liga:

Piast Gliwice - GKS Katowice (700).
Ciekawe spotkanie w Gliwicach, na którym pojawiło się 700 kibiców GKS-u (dostali 507 biletów), ale na stadion weszło ok. 450. Wraz z nimi Banik (50) i Górnik (47). Katowiczanom nie udało się wnieść sektorówki. W końcówce spotkania rzucili trochę pirotechniki. Wywiesili 8 flag i prowadzili niezły doping. Piast zaprezentował malowaną sektorówkę skierowaną pod adresem przyjezdnych, przedstawiającą chuligana walczącego na pięści oraz hasło "My na pięści, wy na kije. Górnik Gieksa dwa pedryle".

Kolejarz Stróże - Sandecja Nowy Sącz (500).
Sandecja na bliski wyjazd pojechała w 500 osób. Prowadzili dobry doping i wywiesili kilka flag.

Zawisza Bydgoszcz - Pogoń Szczecin (448).
Ciekawe kibicowsko spotkanie po raz kolejny w Bydgoszczy. Zawisza przygotował oprawę składającą się z flag na kiju, sektorówki w kształcie koszulki z numerem 12 "Kibole" i pirotechniki. Później zaprezentowali jeszcze kartoniadę "Fuck Euro" i odpalili kolejną porcję piro. Pogoń weszła na stadion dopiero w drugiej połowie - 338 zasiadło na sektorze, ponad 100 osób zostało przed bramą. Wywiesili kilka flag.

Warta Poznań - Zawisza Bydgoszcz (300).
Na mecze Warty trudno dostać się kibicom gości, o czym przekonał się Zawisza. Sami poznaniacy mają niemałe problemy z działaczami. Zawisza przyjechał do Poznania w 300 osób, w tym Zagłębie i ŁKS, ale na stadion, mimo negocjacji, nie chciano ich wpuścić. Ostatecznie w 250 osób dopingowali zza stadionu, a 50 osób jakoś ominęło kontrole. Fani Warty skandowali odpowiednie hasła popierające kibiców Zawiszy. "Sprawy odmowy wejścia na pseudo stadion w Poznaniu nie zostawimy bez echa" - zapewniają bydgoszczanie.

KS Polkowice - Arka Gdynia (211).
Na daleki wyjazd Arkowcy pojechali w 38 osób. Na miejscu mogli jednak liczyć na wsparcie Zagłębia Lubin (150), Lecha (18) i Górnika Wałbrzych (5). Wywiesili po jednej fladze Arki, Zagłębia i Lecha.

Polonia Bytom - Arka Gdynia (100).
Arkowcy na mecz przyjaźni pojechali w 100 osób i zasiedli na sektorach Polonii. Wywiesili dwie flagi. W drodze na mecz 20 Arkowców miało niezbyt miłe spotkanie z Lechią.

Ruch Radzionków - Górnik Polkowice (-).
Oprawa zaprezentowana na tym spotkaniu, była przygotowana parę miesięcy wcześniej. Składały się na nią sektorówka "Wierność" oraz transparent "Jeśli wytrwany w obranej drodze, postąpię mądrze. Biała chorągiew to nie w moim stylu i wiecie o tym dobrze" + petardy hukowe.

GKS Katowice - Warta Poznań (-).
Gieksa bez flag i z fatalnym dopingiem przez większość meczu. Dostosowali się do słabej formy swoich piłkarzy. Warto dodać, że doping rozruszał dopiero... 6-latek, który wszedł na gniazdo i rozkręcił atmosferę. Sektor gości tradycyjnie już zamknięty.

II liga:

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Motor Lublin (260).
Bardzo dobry wyjazd Motorowców, których w Nowym Dworze stawiło się 260. Wraz z nimi Chełmianka i Śląsk.

Puszcze Niepołomice - Stal Stalowa Wola (120).
MKS Kluczbork - Zagłębie Sosnowiec (80).

Miedź Legnica - ROW Rybnik (50).
Po wygranym meczu Miedź zapewniła sobie awans do I ligi. Tego dnia gospodarzy w młynie ponad 900, w tym Śląsk. Rzucili serpentyny i konfetti + machali flagami na kiju. Później zaprezentowali sektorówkę i transparent "Wracamy na swoje miejsce, I liga to tylko przystań do celu".

Czarni Żagań - Raków Częstochowa (38).
Elana Toruń - Miedź Legnica (27).
Tur Turek - Chojniczanka Chojnice (10).
Zagłębie Sosnowiec - Tur Turek (0).

Bytovia Bytów - Calisia Kalisz (0).
Gospodarzy w młynie około 50 z czterema flagami. W trakcie spotkania zaprezentowali długą sektorówkę z nazwą klubu, datą jego powstania i herbem.

Stal Rzeszów - Wigry Suwałki (-).
Na meczu rozegranym w Boguchwale gospodarzy ok. 300 w młynie.

GKS Tychy - Raków Częstochowa (-).
Pomimo porażki, tyszanie wywalczyli awans do I ligi. W drugiej połowie zaprezentowali oprawę, przygotowaną wcześniej na hokej, ale nie zaprezentowaną tam z powodu wyników drużyny. Na choreografię składał się transparent "Aż po grób..." z motywem piłki Against Modern Football, mini sektorówka z herbem klubu i czaszką, folie aluminiowe oraz pirotechnika.

Niższe ligi:

Broń Radom 0-1 Radomiak Radom.
Oficjalnie gospodarzem meczu była Broń, choć spotkanie rozgrano na stadionie Radomiaka. Wygrana zapewniła Radomiakowi awans. Radomiak otrzymał niewiele ponad 2 tysiące biletów, które wykorzystał. Radomiak zaprezentował oprawę składającą się z sektorówki, pasów materiału, hasła na transparencie "Tu diabeł rozdaje karty" i świec dymnych. Broń (270) rzuciła serpentyny i odpaliła świecę dymną. Później wywiesili transparenty "Pomimo trudnych okoliczności, wychowani w wierności oraz na sektorze hasło "Broniarze". Wywiesili także transparent "Prawda jest taka, Radomiak klubem wieśniaka".

Spójnia Osiek-Zimnodół 0-7 Hutnik Kraków (500).
Fanów Hutnika ok. 500 na tym wyjeździe, gdzie świętują awans do III ligi.

Wisłoka Dębica 0-1 Igloopol Dębica (300).
W końcu ciekawy mecz derbowy w dobrym klimacie. Oficjalnie na trybunach pojawiło się łącznie 2200 osób. Gospodarzy wspierał Górnik (500) oraz Siarka (130). Wisłoka swój młyn oceniła na 1500 głów. Główna oprawa Wisłoki to cztery malowane sektorówki przedstawiające medal Armii Krajowej, gryf Dębicy, piłkarza w stylu retro i fanatyków oraz transparent "Kraj, którego dzieje znaczone przez krew i łzy. Miasto, które tyle przeszło, czekając na lepsze dni. Klub tworzący historię już od pokoleń. Duma, honor, tradycja, biało zielonym kolorem". Druga prezentacja to transparent na płocie "W Dębicy tylko..." i sektorówka "Wisłoka", plus cztery race. Igloopol dostał 400 biletów, ale nie wykorzystali przyznanej im puli. Również zaprezentowali oprawę - malowaną sektorówkę oraz transparenty "Niejeden z was nadzieje miał, że zniszczycie nas. Jak bardzo się mylicie, udowodnił czas". Przy okazji derbowego meczu doszło do awantury na murawie - Wisłoka chciała się za wszelką cenę dostać do sektora gości. Interweniowała spora grupa policji.

Szydłowianka Szydłowiec - Powiślanka Lipsko (160).
Dobry wyjazd Powiślanki do Szydłowca, gdzie stawiło się 160 kibiców gości, w tym KSZO (40) i Broń (1). Wywiesili dwie flagi i dwa transparenty. Prowadzili niezły doping z dużą ilością bluzgów (z wzajemnością). Gospodarzy w młynie ok. 130, w tym Proch Pionki. Odpalili 12 rac na dwie tury. Po przerwie zaprezentowali oprawę, foliowy napis "Szydłowianka Szydłowiec", podświetlony OW.

Victoria Kałuszyn - Mazovia Mińsk Maz. (140).
Dobry wyjazd Mazovii, która w Kałuszynie stawiła się w 150 osób, w tym Pogoń Grodzisk (15), Hutnik Huta Czechy (9), Watra Mrozy (10) i Mszczonowianka (4). Na początku po odpaleniu racy, mieli awanturę z policją. Po tej akcji, zrezygnowali z prezentacji dwóch przygotowanych opraw. Wywiesili dwie flagi i transparent "Fuck Euro". "Victa" wystawiła 110 osobowy młyn, w tym Jutrzenka Cegłów (27), Victoria Sulejówek (3) i Orzeł Parysów (1). Zaprezentowali oprawę "W powiecie bez zmiany - Victoria pany", machali flagami na kiju. Później odpalili świece dymne, race, OW, strobo i petardy oraz rzucili serpentyny.

GKS Rudki - KSZO 1929 Ostrowiec (103).

Orlęta Łuków - Orlęta Radzyń (63).
Orlęta na meczu w młynie w 110 osób, w tym Pogoń Siedlce (5). Gości 63.

Huragan Wołomin - Bug Wyszków (20).
Mecz przyjaźni, na którym gospodarze wystawili 40 osobowy młyn. Bug przyjechał w 20 osób. Na stadionie pojawiła się także ekipa Dolcanu Ząbki (30). Fani odpalili race i stroboskopy, które lądowały na murawie.

KS Wesoła - Bóbr Tłuszcz (8).
Wilga Miastków - Victoria Kałuszyn (8).
Tęcza Płońsk - GKP Targówek (5).

Puchar Polski - szczebel wojewódzki:

Góral Żywiec d.0-4 BKS Bielsko-Biała (635).
W środku tygodnia doszło do bardzo ciekawego kibicowsko spotkania pomiędzy Góralem Żywiec a BKS-em Bielsko. W Żywcu pojawiło się 635 kibiców gości, w tym Zagłębie Sosnowiec (15) i Dukla Bańska Bystrzyca (15). W pierwszej połowie przyjezdni wywiesili transparent dla kibiców za kratami. W drugiej zaprezentowali oprawę - transparent "South Boys", sektorówkę z Reksiem trzymającym tarczę z logo Hooligana i siekierą, którą rąbane są trzy choinki z herbu Górala. Całość uzupełniły race, OW, stroboskopy. Gospodarze ubrani byli w peleryny co dało dobry efekt, a pod względem ultras pokazali kilka transparentów, podświetlanych pirotechniką, jak "Jazda z k...", "Fuck Euro", "J... policję". Spalili na dachu trybuny flagę BKS-u, a także zaprezentowali dobry pokaz pirotechniczny na całej długości swojej trybuny. Wraz z nimi Polonia Bytom (80) z flagą.

Concordia Knurów 0-2 Szombierki Bytom (11).
Concordia ze 100 osobowym młynem, wspierani przez ROW. Wywiesili dwie flagi i odpalili trochę pirotechniki. Fani Szombierek dzięki pomocy Concordii, w 11 osób pojawili się na ich sektorze. Odpalili race.

Inne dyscypliny:

Żużel: Apator Toruń - Polonia Bydgoszcz (900).
Dobry wyjazd Polonii na derby z Apatorem. Wraz z nimi Stomil (20) i GKM Grudziądz (10). Przyjezdni wywiesili 8 flag, ale nie mogli wnieść na stadion sektorówek. Zaprezentowali baloniadę i transparent nawiązujący do 92 urodzin klubu: "92 lata w chwale - Polonia na wieki wieków amen".

Żużel: Ostrovia Ostrów - Start Gniezo (400).
Na bliski wyjazd pojechało ok. 400 fanów Startu. Wywiesili 3 flagi. Gospodarzy w młynie ok. 30.

Żużel: Unia Tarnów - Stal Gorzów (53).
Unia na meczu wywiesiła transparent dla Lee Richardsona. Młyn uformowali po czwartym biegu. Gości 53.

Żużel: GKM Grudziądz - Orzeł Łódź ().
Gospodarzy w młynie 150. Przed meczem gospodarze mieli problemy z wniesieniem flag, później z ich wywieszeniem i na znak protestu Giekaemowcy zaprzestali dopingu, a później opuścili sektor. Fani GKM-u zapowiedzieli już protest. Oto część ich oświadczenia: "(...) Wiele tych spraw przeboleliśmy, wiele przemilczeliśmy, jednak teraz przekroczone zostały ostatnie granice. Sytuacje jakie miały miejsce podczas spotkania z Orłem Łódź dolały oliwy do ognia, nie możemy już dłużej zagryzać zębów i milczeć, czas podjąć działania. My - kibice zasiadający w tzw. 'klatce' nie pozwolimy się tak traktować. Liczymy na znaczne poparcie naszego sporu przez Państwa prawdziwych kibiców grudziądzkiego żużla. Nie pozwólmy dłużej na takie zachowanie, nie dajmy się wiecznie obrażać, jeżeli prezes w wywiadach zastanawia się, czy dla garstki kibiców warto ciągnąć żużel w Grudziądzu, to pokażmy mu jaka to jest garstka i ile ta garstka może zdziałać razem. Rozpoczynamy protest wobec zarządu klubu GTŻ Grudziądz. Począwszy od meczu wyjazdowego do Łodzi zaprzestajemy aż do odwołania, organizacji wyjazdów kibicowskich. Protestować będziemy również na najbliższym meczu w naszym mieście z gnieźnieńskim Startem. O formie protestu postaramy się poinformować wkrótce wszystkich kibiców. Obiecujemy, że postaramy się by protest ten jak najmniej uderzył w zawodników naszej drużyny. Z góry dziękujemy wszystkim kibicom za wsparcie."


Wyjazd tygodnia: 635 fanów BKS-u w Żywcu
Oprawa tygodnia: Choreo Piasta na meczu z GKS-em

Poprzednie relacje znajdziecie w dziale Na stadionach.


Wisłoka na meczu z Igloopolem:

Igloopol na derbach z Wisłoką:
Radomiak na meczu z Bronią:

Broń na meczu z Radomiakiem:BKS Bielsko w Żywcu:


Góral Żywiec na meczu z BKS-em:
Piast na meczu z GKS-em:


GKS Katowice w Gliwicach:

Sandecja w Stróżach:Victoria Kałuszyn na meczu z Mazovią:


Mazovia Mińsk Maz. w Kałuszynie:


Stal Gorzów na meczu z Falubazem:Falubaz w Gorzowie:


Zawisza na meczu z Pogonią:
Zawisza w Poznaniu (pod stadionem):


Miedź na meczu z ROW-em:GKS Tychy w Głogowie:


Chrobry na meczu z GKS-em Tychy:


Szydłowianka Szydłowiec na meczu z Powiślanką:


MKS Kluczbork na meczu z Zagłębiem:


Zagłębie w Kluczborku:


Stal Rzeszów na meczu w Boguchwale z Wigrami:


Sandecja na meczu z Bogdanką:


KSZO w Rudkach:


Hutnik Kraków świętuje awans:


Górnik Łęczna na meczu z Victorią Rybczewice:


GKS Jastrzębie w Bielsku (mecz z Rekordem):


Ostrovia Ostrów Wlkp. na derbach z Centrą:


Zagłębie Sosnowiec na meczu z Turem:


Bytovia Bytów na meczu z Calisią Kalisz:Czuwaj Przemyśl na meczu z Orłem Przeworsk:


Orzeł Przeworsk w Przemyśli:


Stal Ostrów na meczu ze Śląskiem (kosz):


Start Gniezno w Ostrowie:Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!