Tomasz Prejs (nr 7) do gola dołożył dziś także dwie asysty - fot. Legionisci.com

Młodzież: Mecze niedzielne - wygrana w derbach (+ Video)

Redakcja, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W niedzielnym meczu derbowym rocznika 1995 Legia Warszawa pokonała Polonię 4-0. Legioniści nadal zajmują trzecią pozycję w lidze, ze stratą jednego punktu do Polonii i sześciu do Mazura Karczew (który wygrał dziś 2-1 z Marcovią). Tylko pierwsza drużyna awansuje do rozgrywek ogólnopolskich. W drugim spotkaniu rozegranym przy Łazienkowskiej Młode Wilki 98 pokonały aż 11-0 Pogoń Grodzisk i zapewniły sobie awans do finału Mazowsza, w którym zmierzą się z Polonią.

Legia 95 4-0 (4-0) Polonia 95 - Zdjęcia z meczu
1-0 - 3 min. Kamil Anczewski (asysta Mateusz Zawal)
2-0 - 4 min. Filip Kazimierczyk (asysta Tomasz Prejs)
3-0 - 34 min. Jakub Arak (asysta Tomasz Prejs)
4-0 - 40 min. Tomasz Prejs (asysta Mateusz Zawal)

Pierwsza połowa to wymiana ciosów z obu stron, ale świetnie w bramce Legii spisywał się Mikołaj Smyłek. Młode Wilki objęły prowadzenie już w 3. minucie, po tym jak Kamil Anczewski wykorzystał dośrodkowanie Mateusza Zawala. Chwilę później na 2-0 podwyższył Filip Kazimierczyk po dwójkowej akcji z Tomaszem Prejsem. Poloniści mieli kilka bardzo groźnych sytuacji, przede wszystkim za sprawą Igora Jaszczaka i Adama Ryczkowskiego, jednak nie zdołali odrobić strat. Jeszcze przed przerwą Jakub Arak i Tomasz Prejs podwyższyli na 4-0. Ponadto Arak w idealnej okazji trafił w słupek, zaś gola zdobytego przez Kamila Anczewskiego nie uznał sędzia uznając, że nasz gracz faulował przedtem bramkarza. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy. Mecz był przed przerwą zacięty, pełny walki, zaangażowania ale też oba - dobrze wyszkolone technicznie - zespoły grały szybko i ponad setka zgromadzonych widzów mogła się emocjonować stojącym na wysokim poziomie widowiskiem.

Po przerwie wynik nie uległ zmianie, mimo wielu okazji dla Legii (słupek, kilka kąśliwych strzałów z ostrego kąta Prejsa, Łukasza Dziewickiego i Daniela Rosińskiego oraz doskonałe 100% okazje: Anczewskiego - uderzenie głową z 5 m i Rosińskiego - strzał z 3 metrów nad pustą bramką...), która stopniowo przejmowała w tej części gry inicjatywę i mogła wyraźnie podwyższyć prowadzenie, ale tym razem skuteczność była dużo niższa niż w pierwszej odsłonie. Oba zespoły wystąpiły z kilkoma graczami młodszych roczników, którzy również pokazali się z dobrej strony.

Legioniści wskutek nieudanej rundy jesiennej mieli w przerwie zimowej aż 9 punktów straty do Polonii; wpadki w niedawnych meczach z Unią i Ursusem nie pozwoliły z kolei na odrobienie strat do niepokonanego wiosną Mazura (związanemu mocno w tym roczniku z Mazowieckim OSSM), któremu - oprócz meczu z Legią - pozostały już do rozegrania tylko mecze z ostatnimi w tabeli MKS Ciechanów i Juniorem Radom.

Legia: Smyłek - Radziszewski [96], Piórkowski (50' Kucharski), Zawal, Ciepielewski - Prejs (50' Rosiński), Bartczak [96] (41' Dziewicki), Śmigielski (41' Tomasiewicz [96]), Kazimierczyk - Anczewski [96] (79' Waszkiewicz), Arak (60' Piwowarczyk)

żółta kartka: Ciepielewski

CWKS Legia 97 0-1 (0-1) Partyzant Leszno 97 - Zdjęcia z meczu

CWKS Legia: Piotr Żukowski (45`Karol Wojtas) - Krzysztof Górecki, Piotr Lewiński, Wiktor Warenik, Daniel Sobczyk - Kamil Kuczewski, Dawid Kupiec (52` Kuba Jagnieszczak), Mariusz Cybulski [Kpt] - Sebastian Król (36` Damian Słupski), Marcin Ostrowski (56`Michał Rosłaniec), Mariusz Dudzik (68` Michał Adamski)

Legia 98 11-0 (8-0) Pogoń Grodzisk Maz. 98 - Zdjęcia z meczu
1-0 3 min. Grzegorz Aftyka (as. Igor Korczakowski)
2-0 6 min. Mikołaj Napora b.a.
3-0 12 min. Grzegorz Aftyka (as. Mateusz Żyro)
4-0 17 min. Kamil Wojtkowski (as. Grzegorz Aftyka)
5-0 21 min. Przemysław Iwański (as. Aleksander Waniek z rzutu rożnego)
6-0 25 min. Stanisław Ławcewicz (as. Mateusz Żyro)
7-0 29 min. Kamil Wojtkowski b.a.
8-0 30 min. Kamil Wojtkowski (as. Maciej Ostrowski)
9-0 48 min. Mateusz Leleno (as. Maks Dikof)
10-0 54 min. Maks Dikof (as. Piotr Gardziński)
11-0 69 min. Patryk Kaniecki (as. Mateusz Hołownia)

Legia: Brylewski (36' Ceran) - Ławcewicz, Orłowski (36' Gregorczuk), Żyro, Ostrowski - Aftyka, Iwański (36' Gardziński), Waniek (36' Leleno), Korczakowski (36' Hołownia) - Wojtkowski (36' Kaniecki) - Napora (36' Dikof)

Legioniści, choć do tej pory mieli na koncie komplet zwycięstw, musieli wygrać, by już dzisiaj (3 kolejki przed końcem) świętować awans do finału mistrzostw Mazowsza. Od pierwszych minut przystąpili do roboty, zdominowując zupełnie drużynę przeciwną. Już w 2. minucie na listę strzelców mógł wpisać się Igor Korczakowski ale jego uderzenie było zbyt lekkie. Chwilę później po rajdzie i dośrodkowaniu tego samego zawodnika piłkę do siatki skierował Grzegorz Aftyka. Po składnych akcjach drużyny kolejne gole padały już praktycznie co kilka minut, a hat-tricka ustrzelił Kamil Wojtkowski. Ozdobą pierwszej połowy był piękny strzał w okienko Stanisława Ławcewicza, który doskonale zrehabilitował się za niewykorzystany minutę wcześniej rzut karny. Mikołaj Brylewski poza jednym dośrodkowaniem z rzutu rożnego był praktycznie bezrobotny.

W przerwie trener Wojciechowski wprowadził na boisko całą ławkę rezerwowych. Choć akcje legionistów nie był aż tak płynne jak w pierwszych 35 minutach, dalej stwarzali sobie sytuacje bramkowe, a jedną z nich wykorzystał w 48. minucie Mateusz Leleno. Goście próbowali się odgryzać, ale poza dwoma strzałami Damiana Skalniaka z rzutów wolnych, nie byli w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Kamila Cerana. W 54. minucie na 10-0 podwyższył pięknym uderzeniem z ostrego kąta Maks Dikof, a tuż przed końcem spotkania wynik ustalił Patryk Kaniecki. Mimo przewagi legionistów, pod koniec meczu można było dostrzec pewne znużenie naszych graczy, spowodowane być może palącym słońcem i licznymi przetasowaniami w składzie, czego efektem było kilka niedokładności w rozegraniu i niepotrzebnych strat, na szczęście bez konsekwencji bramkowych. To 11. mecz w tym sezonie bez straty gola, a bilans 57 punktów w 19 meczach (bramki 148-8) mówi sam za siebie.

Legia 2003 - sparing wewnętrzny - Zdjęcia z meczu

Młode Wilki 2003 rozegrały sparing wewnętrzny służący doskonaleniu nabywanych na treningach umiejętności. Szczególną uwagę poświęcono ustawieniu drużyny w grze obronnej

Składy:
Biali: Jakub Kazana - Maciej Balcerak, Karol Romer, Filip Brojek, Wiktor Kowalczyk, Ernest Kozłowski, Daniel Lemański, Adrian Potaczała, Mateusz Lustyk
Żółci: Patryk Kurzajewski - Filip Szewczyk, Jakub Kowalski, Aleksander Petsch, Mikołaj Randak, Bartek Ślendak, Tomasz Wysocki, Aleksy Hoduń