Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Oprawa Motoru Lublin
Oprawa Motoru Lublin
Poniedziałek, 28 maja 2012 r. godz. 14:38

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Na stadionach: Welcome to my world, the world of fanaticism

Bodziach

Za nami ostatnie mecze w I i II lidze. Wiadomo już, że do ekstraklasy awansowali Piast i Pogoń. Smakiem musiał obejść się Zawisza, który jadąc do Gliwic szykował się na fetę. Na wyjazdach najlepiej pokazali się właśnie fani Pogoni i Zawiszy. Arka kolejny mecz prowadziła doping przed stadionem, gdzie odpalili sporo rac. W niższych ligach bardzo ciekawie było na meczu Motoru z Resovią.

Lublinianie zaprezentowali najlepszą w minionym tygodniu oprawę. Resovia w dobrej grupie, z konkretnym oflagowaniem. Ultrasowali też kibice Odry Wodzisław, Elany Toruń, RKS-u Ursus, Rodła Kwidzyn, Pogoni Siedlce czy ROW-u Rybnik. Trochę rac poleciało na murawę w Nowym Sączu.

Do rozegrania zostały jeszcze spotkania w niższych klasach rozgrywkowych. Jeśli będzie się na nich działo coś ciekawego, zaprezentujemy to w kolejnych "Na stadionach".

Kibiców innych drużyn zachęcamy do wysyłania własnych relacji, liczb wyjazdowych itp. na adres ultras@legionisci.com - aby nasze raporty były jak najbardziej rzetelne.

I liga:

Arka Gdynia 0-2 Pogoń Szczecin (1000).
Do Gdyni pociągiem specjalnym pojechało 1000 fanów Pogoni. Na sektor weszło ok. 800 osób. Na znak protestu Portowcy na chwilę opuścili sektor. Prowadzili niezły doping i odpalili kilka rac, a po meczu świętowali awans do ekstraklasy. O 2:30 w nocy rozpoczęła się feta na stadionie Pogoni. Arka kontynuuje protest na meczach przed własną publicznością. Zebrali się w okolicy stadionu, gdzie prowadzili doping oraz odpalili spore ilości pirotechniki.

Piast Gliwice 3-0 Zawisza Bydgoszcz (1000).
Zawisza w dobrej liczbie pojechał do Gliwic. Bydgoszczanie po ostatnich wynikach swojej drużyny mieli bardzo duże szanse na awans. O tym mógł świadczyć także transparent wywieszony w sektorze gości - "Nadeszła wiosna i lepsze czasy, Zawisza Bydgoszcz u bram ekstraklasy". Goście zaprezentowali również flagi na kiju. Bardzo dobrze oflagowali swój sektor. Gospodarze pokazali kartoniadę, sekrorówkę "Piast Gliwice". Po meczu świętowali awans na murawie i na mieście.

Górnik Polkowice - Polonia Bytom (215).
W Polkowicach, na ostatnim I-ligowym meczu Polonii, stawiło się 215 fanów gości, w tym Odra Opole (50).

Dolcan Ząbki - Olimpia Grudziądz (50).
Olimpia w Ząbkach stawiła się w 50 osób. Trzech osób nie wpuszczono, kolejne trzy zawinięte przez policję za skrojenie gospodarzom szali. Przyjezdni wywiesili dwie flagi. Na znak solidarności z pozostałymi kibicami, w przerwie opuścili sektor gości i ruszyli do domu.

Kolejarz Stróże - Olimpia Elbląg (3).
Flota Świnoujście - Ruch Radzionków (1).

Sandecja Nowy Sącz - GKS Katowice (0).
Brak katowiczan w Nowym Sączu jest efektem konfliktu kibiców z działaczami. GKS nie chciał zamówić dla swoich fanów biletów. Gospodarze z dobrym młynem, rzucili trochę rac na murawę.

II liga:

Motor Lublin - Resovia Rzeszów (420).
Bardzo dobra oprawa Motorowców na ostatnim meczu sezonu. W Lublinie zaprezentowano choreografię składającą się z dwóch malowanych sektorówek pociętych na pasy i haseł prezentowanych jedno po drugim. Najpierw zaprezentowano "Welcome to my world", m.in. z kulą ziemską, a później "The world of fanaticism", a na sektorówce oprócz herbu klubu namalowane były flagi, bęben, megafon, race itp. Całość uzupełniły odpalone race i świece dymne. Dobry wyjazd Resovii, która stawiła się w 420 osób, szczelnie oflagowując sektor gości (7 płócien). Wraz z nimi ŁKS (12).

Elana Toruń - Chojniczanka Chojnice (130).
Oprawa gospodarzy składała się z sektorówki, pasów materiału i transparentu "Chociaż od lat ta sama liga, od lat niespełnione obietnice, tutaj zawsze będziemy - najwierniejsi kibice". Chojniczanki około 130 osób, z paroma flagami.

Ruch Zdzieszowice - Zagłębie Sosnowiec (110).
Do Zdzieszowic pojechało 110 fanów Zagłębia, bez flag. Swoją obecność zaznaczyli kilkoma okrzykami. Gospodarze ze skromnym młynkiem i dwiema flagami.

Garbarnia Kraków - Stomil Olsztyn (90).
Mecz rozegrano na stadionie Wawelu Kraków. Pojawiło się na nim 40 fanów Stomilu i 50 Hutnika Kraków. Wywiesili jedną flagę, prowadzili doping, a w przerwie opuścili stadion i pojechali na mecz Hutnika.

Pogoń Siedlce 3-1 Wigry Suwałki (0).
Mobilizacja w Siedlcach dała efekt w postaci 300-osobowego młyna. Wspierali ich Wisła Puławy (10), Legia (40) i Orlęta (5). Siedlczanie zaprezentowali dwie oprawy - sektorówkę, białe folie aluminiowe oraz transparent "Ultras Pogoń" i flagi na kiju. Fanom nie udało się wnieść na trybuny pirotechniki.

ROW Rybnik - Jarota Jarocin (0).
Gospodarze na meczu zaprezentowali mini sektorówkę w kształcie herbu klubu oraz transparenty z hasłem "Nie potrzeba nam poklasku, chcemy tego herbu blasku".

Niższe ligi:

Limanowia Limanów - Unia Tarnów (320).
Unia wywalczyła awans do II ligi. W Limanowej pojawiło się 150 Unistów, wspieranych przez 170 fanów Wisły Kraków. Przyjezdni wywiesili 3 flagi. Po meczu świętowali w Limanowej awans, później feta przeniosła się do Tarnowa.

Gryf 2009 Tczew - Gryf Słupsk (250).
Bardzo dobry wyjazd Gryfa Słupsk, wraz ze zgodami, do Tczewa, gdzie jak wiadomo działa mocny FC Arki. Ostatecznie na tym wyjeździe pojawiło się 60 fanów Gryfa, 170 Lechii i 20 Pomezanii Malbork. Przyjezdni "wjechali na stadion z bramą" i zajęli trybunę przeznaczoną dla gospodarzy. Po meczu na mieście miały miejsce ganianki pomiędzy FC Lechii (70 tego dnia na meczu) i Arki z Tczewa.

Odra Wodzisław - Odra Opole ().
Dobra oprawa Odry Wodzisław na meczu z jej imienniczką z Opola. Wodzisławianie zaprezentowali mini sektorówkę z buldogiem w barwach, transparent "The art of rebellion", flagi na kiju oraz kilka rac.

Polonia Przemyśl - Karpaty Krosno (115).
Gospodarzy w młynie 330. Zaprezentowali skromną oprawę składającą się z mini sektorówki, chorągiewek, transparentu i świec dymnych. Karpaty miały problemy z wyjazdem i ostatecznie nie cała grupa załapała się na transport. W Przemyślu było ich 115.

Oskar Przysucha - Szydłowianka Szydłowiec (100).

Polonia/Sparta Świdnica - Lechia Dzierżoniów (90).
Do Świdnicy pojechało 90 fanów Lechii. Wywiesili dwie flagi, prowadzili dobry doping i odpalili 30 stroboskopów.

Partyzant Targowiska - Stal Sanok (70).

Czuwaj Przemyśl - Orzeł Przeworsk (55).
W Przemyślu stawiło się 47 fanów Orła, wspieranych przez Czarnych Jasło (8). Wywiesili dwie flagi i prowadzili niezły doping. Mieli ze sobą flagi na kiju.

LKS Ślesin - Obra Kościan (50).

Drawa Drawsko Pomorskie - Błękitni Stargard (51).
Gospodarze bez młyna. Kibiców gości 51, w tym Pogoń Barlinek (5). Prowadzili doping przez całe spotkanie.

RKS Ursus - Hutnik Warszawa (50).
Gospodarzy w młynie ok. 110. Zaprezentowali dwie oprawy - transparent "Rozbójniczy Klub Sportowy" + sektorówkę z harnasiem w barwach RKS-u, serpentyny i konfetti oraz chorągiewki i pirotechnikę (race, świece dymne) nad transparentem "Strefa kibica 2012". Hutnik w mniejszej niż się spodziewano grupie, z jedną flagą.

Sokół Nisko - Wisłoka Dębica (33).
Mimo zakazu wyjazdowego, Wisłoka dotarła do Niska, gdzie obejrzeli mecz zza ogrodzenia.

Orlęta Łuków - AZS Biała Podlaska II (30).

Radomiak Radom - OKS Otwock (20).
Do Radomia pojechało 20 fanów z Otwocka, Warki i Grójca. Wywiesili dwie flagi i prowadzili sporadyczny doping. Radomiak z dobrym dopingiem. Machali balonami i rzucili serpentyny. Wywiesili także transparent nawiązujący do Dnia Matki - "Matka i Radomiak są jedyne w świecie".

Korona Olszyc - Victoria Kałuszyn (13).
Gospodarzy w młynie ponad 30. Odpalili trochę pirotechniki i bluzgali na "Victę". Gości 13, ze sporadycznym dopingiem.

Legionovia Legionowo - Omega Kleszczów (0).
Gospodarzy w młynie ok. 50. Grali przy sztucznym świetle, co wykorzystali prezentując podświetlany pirotechniką foliowy napis "Against modern football".

Hutnik Kraków - Lotnik Kryspinów (0).
Hutnik świętował po awans do III ligi po raz drugi - tym razem na meczu w roli gospodarza. Na meczu ok. 600 osób, w tym 110 fanów z Magdeburga i 40 Stomilu. Odpalili race.

Igloopol Dębica - Cosmos Nowotaniec (0).
Gospodarzy w młynie 100. Prowadzili doping przez całe spotkanie i zaprezentowali sektorówkę "Śnieżynka".

Rodło Kwidzyn - Żuławy Nowy Dwór Gdański (0).
Gospodarzy w młynie 80, w tym Legia Chełmża (6). Zaprezentowali foliowy transparent "Świet(L)na ekipa", podświetlony przez ognie wrocławskie + petardy hukowe. Rzucili także serpentyny, konfetti, odpalili świece dymne i machali flagami na kiju.

Stal Mielec - Siarka Tarnobrzeg (-).
Niestety mecz rozegrano bez kibiców gości, z powodu budowy stadionu w Mielcu. Po meczu Siarkowcy podziękowali swoim piłkarzom za wyjazdową wygraną i odpalili pirotechnikę.

Młoda Legia Warszawa 2-1 Młody Śląsk Wrocław (-).
Trzeci z kolei mecz Młodej Ekstraklasy, który Legia rozegrała na głównym boisku i na trybunach prowadzony był doping. Legioniści tym razem zajęli dolny sektor Żylety, gdzie przez 90 minut wspierali swój zespół, z którym świętowali zdobycie mistrzostwa Polski. Na trybunach pojawiły się flagi na kiju.

Puchar Polski - szczebel wojewódzki:

Młoda Legia 1-0 Hutnik Warszawa (150).
Fani Hutnika przez kilka dni nie mogli się dowiedzieć, na jakich zasadach będą mogli wejść na stadion przy Łazienkowskiej. Ostatecznie musieli zostawić przy wejściu ksero dokumentu tożsamości. Na stadionie pojawiło się 150 fanów HKS-u, z dwiema flagami. Prowadzili doping, podobnie zresztą jak grupa legionistów.


Wyjazd tygodnia: Zawisza w Gliwicach i Pogoń w Gdyni
Oprawa tygodnia: Choreo Motoru Lublin na meczu z Resovią

Poprzednie relacje znajdziecie w dziale Na stadionach.


Arka na meczu z Pogonią (pod stadionem):Pogoń w Gdyni:


Motor na meczu z Resovią:

Resovia w Lublinie:


Zawisza w Gliwicach:


Odra Wodzisław na meczu z Odrą Opole:


Piast na meczu z Zawiszą:


OKS Otwock na Radomiaku:


RKS Ursus na meczu z Hutnikiem:
Sandecja na meczu z GKS-em Katowice:ROW Rybnik na meczu z Jarotą:


Radomiak na meczu z OKS-em:


Unia Tarnów w Limanowej:


Limanowia na meczu z Unią:


Rodło Kwidzyn na meczu z Żuławami:Zagłębie w Zdzieszowicach:


Ruch Zdzieszowice na meczu z Zagłębiem:


Pogoń Siedlce na meczu z Wigrami:


GKS Tychy w Żaganiu:


Lechia Dzierżoniów w Świdnicy:


Dozamet Nowa Sól na meczu z Polonią Trzebnica:


Hutnik Kraków na meczu z Lotnikiem:


Karpaty Krosno w Przemyślu:


Polonia Przemyśl na meczu z Karpatami:


Grom Wolsztyn na meczu z Dąbroczanką:Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!