REKLAMA
REKLAMA

"Problem z kibicami? Nie mogę być aż takim pechowcem"

Woytek - Wiadomość archiwalna

Swoją pierwszą przygodę z Legią Warszawa Jan Urban rozpoczął od meczu w Wilnie z Vetrą. Od tamtej pory przez niemal 3 lata między klubem i kibicami trwał ostry konflikt, który zakończył się tuż przed otwarciem nowego stadionu. Wówczas jednak Urban nie był już trenerem.

Na dzisiejszej konferencji jeden z dziennikarzy poruszył temat kibiców, zwracając uwagę na to, że na ostatnich ligowych meczach w Warszawie ponownie powróciły hasła obrażające właścicieli klubu. "Czy ma pan świadomość, że konflikt może powrócić?" - spytał nowego trenera Legii.

"No to mnie pan pocieszył... Słyszałem, że rzeczywiście działy się rzeczy niepokojące. Ale nie, nie mogę być chyba aż takim pechowcem, żeby znowu przyjść i ponownie coś takiego przeżyć. Zawsze chciałem tu wrócić i zagrać dla takiej publiczności, którą podziwiają w całej Europie. Gdy oglądam mecze na Łazienkowskiej ze znajomymi, to są w szoku, że można dopingować drużynę przez 90 minut tak, jak robią to fani Legii. To się zdarza chyba tylko na kilku stadionach w Europie. W ogóle nie chcę myśleć w ten sposób, że może być jakiś problem na linii kibice - klub. Ja chcę zdobyć mistrzostwo kraju. Legia jest zespołem, która nie może czekać 7 lat na mistrza" - odpowiedział Urban.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.