Piotr Zygo i Jan Urban - fot. turi / Legionisci.com
REKLAMA

Klub ucina spekulacje transferowe. Potrzebne wzmocnienia

Woytek - Wiadomość archiwalna

"Żadne rozmowy w sprawie sprzedaży klubu się nie toczą i nie spodziewam się, aby miały miejsce w najbliższym czasie. W niektórych doniesieniach mediów jest ziarno prawdy. Mieliśmy spotkanie z Turkish Airlines, ale pod kątem reklamodawcy. To było kilka miesięcy temu i nic w tej sprawie dalej się nie wydarzyło" - powiedział Piotr Zygo.

Pełniący obowiązki prezesa Legii Warszawa Zygo wypowiedział się na temat głośnego ostatnio tematu transferu Michała Żyry, który według niektórych niemieckich mediów już podpisał kontrakt z Hannoverem. "Michał Żyro podpisał nową umowę z Legią - w tej umowie nie ma klauzuli odstępnego. Legia nie zamierza nikogo sprzedawać w letnim oknie transferowym, nie ma żadnego planu wyprzedaży. Oczywiście jest wielkie zainteresowanie naszymi piłkarzami, co też pokazuje, że Legia jest pozytywnie oceniania przez polskie kluby. Jeżeli ktoś przyjdzie z jakąś niewiarygodną ofertą dla zawodnika, to właściciele będą ją rozważać. Póki co do klubu nie wpłynęła żadna oficjalna oferta dla żadnego zawodnika. Nikt w Legii nie życzy sobie, by takie informacje jak w Bildzie były rozpowszechniane. Czy doszło do rozmów piłkarza z niemieckim klubem, czy nie - tego nie wiem. To pytanie zadam w pierwszej kolejności Michałowi Żyrze i jego menedżerowi. W zależności od jego odpowiedzi będziemy reagowali" - dodał Zygo.

Na temat składu wypowiedział się również nowy trener Jan Urban: "Legia powinna grać mieszanką młodości i rutyny. Wydaje mi się, że potencjał obecnej drużyny jest większy, niż tej, z którą pracowałem. Mamy 19 zawodników i kadra musi być powiększona. Potrzebuję kilku piłkarzy do pierwszej jedenastki, ale nie chcę straszyć prezesa...
Chciałbym pracować z drużyną z takim potencjałem, jaki miała na początku zeszłego sezonu. Pięciu zawodników odeszło i musimy coś z tym fantem zrobić. Nie łatwo będzie zastąpić Rybusa, Borysiuka i Komorowskiego".

"Wiem, że pisało się w prasie że jest możliwy powrót do Legii Aleksandara Vukovicia. Będziemy na ten temat rozmawiali. Jest za wcześnie na spekulowanie kto przyjdzie, bo na te tematy rozmawiamy dopiero od 2 dni" - mówi Urban o ewentualnych transferach.

Media spekulowały niedawno, że w przypadku zwolnienia z Legii Macieja Skorży odejdzie również Danijel Ljuboja. "To zawodnik, który wie, że daje Legii bardzo dużo, grał w wielu miejscach, w wielu ligach. To czy był traktowany tak czy inaczej, to nie moja sprawa. Ja mam swój styl pracy. Czy będzie odpowiadał Ljuboji, czy innym zawodnikom, czas pokaże. To zawodnik musi się dostosować do stylu trenera" - skomentował Urban.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.