Podnoszenie ciężarów: Wyniki legionistek na MP

W sobotę w Piekarach Śląskich rozpoczęły się mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów. W kategorii wagowej do 48 kg 17-letnia Emilia Szlasa zajęła siódme miejsce. Legionistka uzyskała 114 kg w dwuboju (52 kg w rwaniu i 62 kg w podrzucie), co dało jej 192,04 pkt. Sinclaira. Szlasa była najmłodszą uczestniczką mistrzostw w swojej kategorii wagowej.

W kategorii wagowej do 53 kg zaledwie 13-letnia Paulina Roguska zajęła 13. miejsce z wynikiem 73 kg w dwuboju (30+43), co dało jej 104,36 pkt.

W kategorii wagowej powyżej 75 kg 20-letnia zawodniczka Legii, Aleksandra Mierzejewska zajęła szóste miejsce z wynikiem 186 kg (80 + 106). W klasyfikacji klubowej Legia uplasowała się na 16. miejscu.